Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Процедури погодження та затвердження рішень в організації. Контроль реалізації управлінських рішень

Організація виконання рішення полягає у складанні плану реалізації цього рішення і доведення його до конкретних виконавців у вигляді вказівок, розпоряджень, наказів та ін

Моніторинг виконання рішення проводиться на основі зворотного зв'язку, через аналіз інформації про хід реалізації рішення, оцінці рішення проблеми і виникнення нової ситуації. Обов'язковими елементами процесу є наявність поетапного плану і опис методів прийняття рішення, а також їх інформаційне забезпечення. Робота по збору, обробці й оцінці інформації проводиться на всіх етапах процесу, але щоразу вона має особливості, що відображають специфіку виконуваних дій і вирішуваних завдань, а також стиль роботи менеджера. Представлена на рис. 12.1 схема процесу прийняття управлінського рішення відображає логіку управлінської діяльності. На практиці цей процес більш складний і допускає паралельність виконання ряду процедур, що дозволяє значно знизити час прийняття рішень.

Для ефективного та своєчасного прийняття управлінського рішення велике значення має розробка методологічних основ і прийомів, моделюючих і узагальнюючих наведену вище схему.

Зміст контролю - виявлення відхилень у здійсненні плану виконання рішення, потребують додаткових рішень. Контроль здійснюється шляхом організації моніторингу за процесом виконання управлінських рішень.

Здійснення контролю реалізації рішень припускає створення механізму контролю, який повинен виявляти зміни у зовнішній і внутрішньому середовищах функціонування організацій, місця виникнення проблем, необхідність додаткових рішень для досягнення цілей системи. Механізм контролю повинен складатися з двох частин: контроль змін у зовнішньому середовищі (вхід системи) і внутрішньої (в організації і виходах системи).

При організації контролю за результатами виходів системи) основною перевагою є оцінка досягнутих результатів і порівняння їх з цільовими (плановими), оцінка факторів, що сприяли або перешкоджали їх отримання. Велике значення в механізмах контролю надається вимірам, про яких повинно подбає ОПР. Значення проблеми вимірювань полягає в тому, що

Схема контролю за результатами

Рис. 12.5. Схема контролю за результатами

Фактичні результати (ФР) порівнюються з очікуваними (ОР) у блоці аналізу; якщо відхилення перевищить припустимий рівень (А), на вхід системи управління (ОПР) надходить інформація про виникнення проблеми, після чого ОПР виробляє нове керуюче рішення.

Процес є ітеративним і триває до тих пір, поки ФР не стане одно ОР, тобто мета буде досягнута. Таким чином, основними елементами системи контролю є: мета (очікувані показники), результат (фактичні показники), вимірювач (блок порівняння), оцінка і висновки (мета досягнута, мета не досягнута і ін), оцінка факторів, що сприяли або не сприяли отриманню результатів. Контроль за результатами найчастіше спрямований на оцінку комерційної діяльності.

Контроль за термінами проводиться, як зазначалося вище при описі технології ИТРР, наступним чином: фактичні терміни виконання порівнюються із запланованими і виявляється відхилення. Якщо дані роботи знаходяться па критичному шляху, то ОПР необхідно прийняти додаткове рішення, так як роботи критичного шляху не мають резерву для маневру, внаслідок чого може змінитися остаточний термін виконання рішення.

Здійснення управлінських рішень і контролю за їх виконанням залежать від компетенції і цілеспрямованості людей, від доцільності їх діяльності в організації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Контроль реалізації управлінських рішень
Розробка та контроль реалізації управлінських рішень
Інструменти та характеристики ефективного контролю реалізації управлінських рішень
Основні характеристики та принципи прийняття та реалізації управлінських рішень
Форми підготовки і реалізації управлінських рішень
Взаємопов'язаність рішень і результатів їх реалізації
Пріоритет мети при розробці та реалізації управлінських рішень
ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
Методи реалізації та оцінки результатів управлінських рішень
Моделі, методологія і організація процесу розробки управлінського рішення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси