Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Де брати матеріал для роботи

Вибір джерел матеріалу для написання роботи-важливий етап при її написанні. Можна виділити наступні інформаційні ресурси для написання рефератів, курсових І дипломних робіт.

1. Книги, монографії, словники, газети, журнали та інші друковані джерела інформації.

2. Довідково-правові бази "Консультант Плюс", "Гарант", "Кодекс" та ін

3. Спеціалізовані розрахункові програми, наприклад, Project Expert, Statistica.

4. Інтернет.

5. Матеріали лекції.

6. Попередні авторські роботи.

7. Власне творча уява, фантазія. Розповім про джерела детальніше.

Книги, монографії, словники, газети, журнали та інші друковані джерела інформації

Найбільш поширений спосіб пошуку таких джерел інформації - бібліотека. У сучасного студента є можливість скористатися послугами різних бібліотек.

o Бібліотеки при вузі. Можуть надати спеціалізовану інформацію з предмета дослідження і, що не менш важливо, роботи викладачів, які в ньому викладаються, а може бути, і наукового керівника саме твоєї роботи.

Порада: важливо знати, в якій сфері спеціалізується науковий керівник твоєї роботи, чи є у нього книги, статті з досліджуваних питань. Добре відбити їх у списку літератури, навіть якщо тема просто суміжна. При написанні диплома було б непогано ознайомитися з працями з питань твоєї роботи членів державної атестаційної комісії, які присутні на захисті, також важливо внести цю літературу в список. Не треба вважати це просто "підлабузництвом". Інтелігентній людині слід знати основні досягнення своїх попередників по темі роботи! Крім того, так ви надаєте увагу і повагу науковому співтовариству свого вузу.

o Бібліотеки у вашому районі. Як правило, районні бібліотеки не можуть запропонувати широкий спектр спеціалізованої літератури, але зате в них можна знайти велику різноманітність найбільш популярних видань, енциклопедій, довідників, основних книг. Читальні зали районних бібліотек часто не заповнені людьми, що дасть можливість ефективно позайматися.

o великі Міські бібліотеки (наприклад, в Санкт-Петербурзі - Центральна міська публічна бібліотека ім. ВЛВ. Маяковського на Набережній річки Фонтанки, д. 44, а також Російська національна бібліотека на Московському проспекті, д. 165 кор. 2).

Ці бібліотеки дають прекрасну можливість познайомитися з серйозними працями по темі дослідження, проаналізувати матеріали дисертацій та авторефератів. У цьому сенсі Російська національна бібліотека (або "Публичка") для Санкт-Петербурга бібліотека унікальна, так як саме в ній зібрані автореферати всіх дисертаційних робіт, які захищалися в Росії.

Сучасні бібліотеки володіють величезними ресурсами, що допомагають написати будь-яку письмову роботу. Пошук літератури або видань у самій бібліотеці здійснюється по алфавітному або систематичному каталогу (залежно від того, чи знаєте ви точно прізвище автора або сформульована тільки тема). Але в сьогоднішніх умовах найбільш ефективним засобом пошуку необхідної ін формації є електронний каталог, електронна бібліотека.

Електронна бібліотека, наприклад в Російській національній бібліотеці, представлена проектом "докусфера", який забезпечує доступ до своїх електронних фондів ( leb.nlr.ru ). В даному проекті представлені документи різного роду: законодавчі акти Російської Імперії, дореволюційні книги, сучасні автореферати та ін

Електронний каталог на сайті бібліотеки ( nlr.ru/poisk/ ) дозволяє скласти бібліографічний опис будь-якої теми з різних предметів. У ньому представлені три види пошуку: базовий, розширений і професійний. Рекомендую користуватися професійним пошуком, в рамках якого, набираючи ключові слова, можна отримати повний список літератури з теми роботи. Важливо відзначити, що бібліографічні описи книг з 1725 по 1998 р. містяться не в електронному каталозі, а в генеральному каталозі. В ньому картки з описом книг наведені у відсканованому вигляді, серед яких повноцінний електронний пошук неможливий (щодо пошуку див. докладніше § 2.4 "Як скласти список літератури?'1).

Крім того, в Російській національній бібліотеці здійснюється електронна доставка документів ( rdr.ru/shop/pages/srv/srv.php?p=4 ).

o Бібліотека Академії наук, БАН (Біржова лінія, д. 1) зібрала за своїм дахом багатющі фонди світової наукової літератури. Бібліотека орієнтована на науковців, вчених, тому тут зібрані фундаментальні дослідження у різних науках. Студентам ця бібліотека може бути корисна при написанні особливою, рідкісної теми реферату, курсової або дипломної роботи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Методика перевірки основних комплексів робіт з обліку матеріально-виробничих запасів
;Прибуткові вкладення в матеріальні цінності"
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Матеріали лекцій
Злочини, що порушують правила безпеки при веденні робіт, а також звернення вибухових, легкозаймистих речовин, піротехнічних виробів, ядерних матеріалів або радіоактивних речовин. Порушення правил пожежної безпеки: поняття, склад і види
Порядок формування Журналів операцій і Головної книги
Реклама в перших друкованих газетах
Пошук інформації про банкрутство
Корпоративні газети і журнали
Вторинна інформація, її особливості і джерела
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси