Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Техніка безпеки при експлуатації технологічного обладнання молочної галузі

Транспортування та охолодження молока.

Переміщення штучних вантажів

Автомобільні цистерни та ємності повинні мати захисне заземлення. Щоб уникнути можливого відкривання люків ємностей в процесі роботи слід перевіряти надійність їх кріплення.

Люки і мішалки ємностей повинні оснащуватися блокуючими пристроями, що виключають можливість включення мішалки при відкритому люку.

Необхідно дотримуватися обережності при користуванні сходами ємності для огляду приводу мішалки (при верхньому розташуванні).

В установках для охолодження молока на фермах ємність, корпус, компресор, електродвигуни та пускова апаратура повинні бути надійно заземлені. Для провадження робіт з компресором, мішалкою і насосом необхідно знеструмити всю установку.

Фреоновий трубопровід і всю систему охолодження ванн розбирати не дозволяється, оскільки це може викликати витік фреону. Слід систематично перевіряти запобіжний клапан компресора.

На транспортерах дозволяється працювати тільки спеціально підготовленому персоналу, ознакомленному з правилами безпеки. Бите скло з транспортерів можна видаляти тільки спеціальними пристосуваннями (щітками, гачками).

Привід транспортера повинен мати захисний корпус, під час ремонтних робіт він повинен знеструмлюватися.

Площина ланцюга транспортера повинна знаходитися на одному рівні з площиною кола машини, до якої приєднується транспортер. При роботі на электропогрузчиках вантаж повинен рівномірно розподілятися по ширині вилок. Під час роботи забороняється стояти під вантажем, а також працювати на навантажувачі зі знятим щитом панелі і знятою кришкою акумуляторної батареї, а також залишати навантажувач при піднятому вантажі.

Переміщення молока трубопроводами

Перед монтажем і першим пуском насос слід розібрати, оглянути і переконатися в справності деталей. Забороняється експлуатація насоса при зачіпанні робочого органу за корпус і кришку, а також при підвищеній вібрації і шум. Підтягувати сальник і замінювати манжетные ущільнення можна тільки під час повної зупинка насоса. При наявності в насосі гумових ущільнень не можна включати насос без рідини і вимикати його відразу після подачі рідини, що може призвести до виходу ущільнень з ладу. Не допускається різке закриття крана на нагнітальній лінії, що використовується для регулювання продуктивності відцентрового насоса. При роботі роторних і шестеренних насосів забороняється повністю закривати крани на нагнітальних лініях; перед початком роботи вони повинні бути відкриті в першу чергу. Плунжерний насос високого тиску не можна включати в роботу при відсутності манометра або його несправності. Перед його пуском необхідно також перевірити наявність масла в масляній ванні і кількість води, що йде на охолодження плунжерів. Обертові і рухомі частини насосів повинні бути закриті огородженнями.

Щоб уникнути гідравлічного удару трубопроводи необхідно перекривати повільно. Трубопроводи повинні приєднуватися так, щоб зусилля, що виникають при відкритті і закритті арматури, не передавались на труби. Скляні труби нагрівати або охолоджувати необхідно поступово, змінюючи температуру на 15-20 °С в хвилину. Не можна стерилізувати скляні труби пором. Трубопроводи і арматура повинні бути перевірені на міцність шляхом гідравлічного випробування під тиском вище робочого.

Сепаратори і гомогенізатори

До обслуговування сепараторів допускаються особи, що знають їх будову і особливості експлуатації, а також пройшли інструктаж з правил безпеки. Забороняється знімати, поправляти або встановлювати деталі приймально-відвідного пристрою під час обертання барабана, а також гальмувати барабан сторонніми предметами. Не можна працювати на сепараторі при наявності сторонніх шумів, зачіпанні барабана за деталі приймально-відвідного пристрою, вібрації барабана, поломки та втрати пружності пружини горлового підшипника, зносі шарикопідшипників і шестерень, попаданні сторонніх часток в картер і молока або води у мастильні масла. Забороняється запускати барабан з неправильно набраними тарілками або деталями від іншого сепаратора. Не можна допускати дефектів посадочних поверхонь деталей барабана і конусної поверхні веретена. При зносі шарикопідшипників вертикального вала замінювати їх можна тільки шарикопідшипниками класу точності не нижче зазначеного у відповідних інструкціях. Для змащення сепараторів слід застосовувати тільки рекомендовані сорти масел і постійно стежити за кількістю і чистотою масла в картері. Забороняється працювати на сепараторі з підвищеною частотою обертання барабана і на сепараторі, установленому не на фундаменті.

Електродвигуни гомогенизаторов і пускова апаратура повинні бути надійно заземлені. Приводи гомогенизаторов повинні мати кожухи. Забороняється проводити ремонт, змащення і мийку гомогенізатора під час його роботи. Перед роботою необхідно перевірити справність запобіжного клапана і відрегулювати його на максимально допустимий робочий тиск, який не повинен перевищувати паспортного значення. Перед вмиканням електродвигуна гомогенізатора необхідно пустити воду для охолодження плунжерів. Гомогенізатор необхідно зупиняти тільки після розтискання до відмови пружини гомогенізуючої головки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація технологічного обладнання галузі
Безпечна експлуатація технологічного обладнання м'ясної галузі
Техніка безпеки при експлуатації обладнання для механічного розділення
Транспортування
Транспортування
Видача молока і лікувально-профілактичного харчування
Переміщення товарів для особистого користування
ПОРЯДОК та УМОВИ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ КОШТІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Випробування апаратів (посудин) і трубопроводів аміачних холодильних установок
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси