Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Податкові системи зарубіжних країн
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податки на нерухомість (земельні ділянки і на житло)

Податки на нерухомість (земельні ділянки і на житло) хоча і являють собою окремі податки, але діють одночасно і платник одного з них завжди буде і платником іншого.

Платниками податку на земельні ділянки визнаються власники землі (забудованих і незабудованих земельних ділянок) станом на 1 січня звітного року. Платниками цього податку в частині забудованих ділянок є особи, які мають цю власність у Франції. Податкова база оцінюється виходячи з розрахункової орендної вартості відповідного об'єкта нерухомості з застосуванням коефіцієнта (або коефіцієнтів), які встановлюються органами місцевого самоврядування. Нагадаємо, що цей податок є місцевим.

У частині незабудованих ділянок (як правило, це невикористані земельні ділянки і ділянки, зайняті лісовими насадженнями, що знаходяться в приватній власності) податкова база визначається як 80% розрахункової орендної вартості з застосуванням коефіцієнта, встановленого органами місцевого самоврядування.

Платниками податку на житло є фізичні особи, які займають житлові приміщення за станом на 1 січня звітного року. Податкова база визначається як добуток коефіцієнта, встановленого місцевою владою, і розрахункової рентної (орендної) вартості житлового приміщення. З цього податку передбачена ціла система податкових пільг, що враховує особливості сімейних обставин платника податків (діти, наявність важкого захворювання тощо).

Податок на бізнес (професійний податок - taxe professionnelle)

Компанії, що ведуть бізнес у Франції, а також індивідуальні підприємці, які здійснюють діяльність, вознаграждаемую не заробітною платою (не працюють за наймом), визнаються платниками професійного податку, який належить до групи місцевих податків. Існує досить широкий перелік видів діяльності, що підлягають виключенню з числа платників, - державні послуги, послуги місцевих органів влади, сільськогосподарська діяльність, організація приватних шкіл і т. д.

Податкова база визначається як орендна вартість комерційних і промислових будівель, зменшена на 16%. До цієї величини додається вартість обладнання і транспортних засобів. Для деяких категорій платників податків до вартості будівель не додається вартість обладнання, а 6% отриманих ними доходів.

Ставки податку варіюються по муніципалітетам. Суми сплаченого податку підлягають вирахуванню при розрахунку прибутку для цілей оподаткування податком на прибуток корпорацій. Сума сплачуваного податку не може перевищувати 3,5% вартості, доданої обробкою. Для визначення цього обмеження додана вартість розраховується як різниця між обсягом продажу (виторгом від реалізації) і вартістю сировини, матеріалів, комплектуючих, а також витрат інвестиційного характеру.

При цьому встановлено мінімальний професійний податок. Його розмір визначається як 1,5% доданої вартості і діє він для компаній, чий річний товарообіг (виручка від реалізації) перевищує 7,6 млн євро.

З цього податку встановлена і діє ціла система податкових пільг, які адресуються в основному новим підприємствам, а також підприємствам, які здійснюють активний інвестиційний процес.

Франція, як і інші країни, постійно вдосконалює податкову систему, підлаштовуючи її під постійно мінливу економічну дійсність. Зміни, що вносяться до порядку розрахунку податків, податкові ставки та інші елементи оподаткування в останні роки стосувалися переважно податків і платежів по соціальному страхуванню, акцизів, а також деяких інших податків і зборів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Технологія продажу земельних ділянок під приватизованими підприємствами
Податок на передачу оцінюваної нерухомості
Припинення сервітуту земельної ділянки
Право постійного (безстрокового) користування земельною ділянкою
ПРИДБАННЯ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
Податок на гральний бізнес
Податок на гральний бізнес
Податок на гральний бізнес
Малий бізнес за кордоном
Основні поняття оцінки вартості підприємства (бізнесу)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси