Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Митна справа
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Строки сплати та порядок обчислення митних зборів

Загальна сума ввізних митних зборів, податків відносно товарів, що ввозяться на митну територію РФ, не може перевищувати суму митних зборів, податків, що підлягають сплаті, якби товари були випущені для внутрішнього споживання при їх ввезенні на митну територію РФ, без урахування пені та відсотків. Виняток становлять випадки, коли сума митних зборів, податків збільшується внаслідок зміни їх ставок, коли до товарів застосовуються ставки митних зборів, податків, чинні на день прийняття митної декларації митним органом при заяві зміненої митної процедури. У таких випадках суми сплачених митних зборів, податків за попередньої митної процедурі підлягають заліку при сплаті сум митних зборів, податків відповідно до умов новообраної митної процедури.

Об'єктом обкладення митом, податками є товари, що переміщуються через митний кордон. Податковою базою для цілей обчислення митних зборів, податків служать митна вартість товарів і (або) їх кількість.

Мита, податки обчислюються декларантом або іншими особами, відповідальними за сплату митних зборів, податків, самостійно, за винятком деяких випадків (наприклад, пересилання товарів у міжнародних поштових відправленнях).

При виставленні вимоги про сплату митних платежів, що підлягають сплаті мита, податки обчислюються митним органом у валюті РФ. При обчисленні митних зборів, податків отримані суми округлюються за правилами округлення до другого знака після коми.

Обчислення мита, руб., щодо товарів, оподатковуваних митом за адвалорними ставками, виробляють за такою формулою

де Зт - митна вартість товару, крб; Ra - адвалорна ставка мита, установлена у відсотках до митної вартості товару.

Мито, руб., щодо товарів, оподатковуваних митом за специфічними ставками, розраховують за формулою

де Вл - кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні; RЕ - ставка мита в євро за одиницю товару; ДоЕ - курс євро, установлений Банком Росії.

При обчисленні сум митних зборів, що стягуються за специфічними ставками, встановленими в євро за кілограм маси товару, або комбінованими ставками зі специфічною складовою в євро за кілограм маси товару, як основи обчислення використовується маса товару з урахуванням первинної упаковки - упаковки, яка невіддільна від товару до його споживання і в якій товар подається для роздрібного продажу.

При застосуванні комбінованої ставки R у відсотках, але не менш Ri; в євро за кількість товару, спочатку обчислюється сума мита за адвалерною ставкою у відсотках до митної вартості, потім - сума мита за специфічною ставкою в євро за одиницю товару. Для визначення мита, що підлягає сплаті, використовується найбільша з отриманих сум.

При обчисленні мита за комбінованою ставкою Rа у відсотках плюс RE в євро за кількість товару сума мита обчислюється за адвалерною ставкою у відсотках до митної вартості, потім - сума мита за специфічною ставкою в євро за одиницю товару. Сплаті підлягає загальна сума обчислених сум мита.

Для обчислення митних зборів, податків застосовуються ставки, що діють на день прийняття митної декларації митним органом. Виключення становлять такі випадки: випуск товарів до подачі митної декларації, переміщення товарів трубопровідним транспортом, ввезення товарів з порушенням вимог і умов ТК МС, деякі інші випадки.

При декларуванні товарів декількох найменувань із зазначенням одного класифікаційного коду за ТН ЗЕД щодо таких товарів застосовуються ставки митних зборів, податків, відповідні цим класифікаційним кодом.

Коли для цілей обчислення митних зборів, податків, у тому числі визначення митної вартості товарів, потрібно зробити перерахування іноземної валюти, застосовується курс іноземної валюти до валюти РФ, встановлений Банком Росії для цілей обліку та митних платежів, що діє на день прийняття митної декларації митним органом.

Платники митних платежів - декларанти та інші особи, на яких покладено обов'язок по сплаті митних зборів, податків. При цьому сплатити митні платежі має право будь-яка особа.

При ввезенні товарів митні збори, податки повинні бути сплачені не пізніше 15 днів з дня пред'явлення товарів митному органу у місці їх прибуття на митну територію РФ. Сплата митних зборів, податків є умовою випуску товарів, якщо зміст митної процедури передбачає необхідність їх сплати.

При вивезенні товарів митні мита повинні бути сплачені не пізніше дня подання митної декларації.

При зміні митної процедури, митні збори, податки повинні бути сплачені не пізніше дня, встановленого ТК ТЗ для завершення дії змінною митної процедури.

Коли умовно випущені товари використовуються в інших цілях, ніж тз, у зв'язку з якими було надано митні пільги, для цілей обчислення пені строком сплати митних зборів, податків вважається перший день, коли особою було порушено обмеження щодо користування та розпорядження товарами. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних зборів, податків уважається день прийняття митним органом митних декларацій на такі товари.

При порушенні вимог і умов митних процедур, що тягне обов'язок щодо сплати митних зборів, податків, строком сплати митних платежів для цілей обчислення пені вважається день здійснення такого порушення. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних зборів, податків уважається день початку дії відповідного митного режиму.

У випадку недотримання положень ТК ТЗ про користування та розпорядження товарами або щодо виконання інших вимог і умов для застосування митних процедур, які передбачають повне або часткове звільнення від сплати митних зборів, податків, строком сплати митних зборів, податків вважається день вчинення порушення, а якщо такий день встановити неможливо - на день прийняття митної декларації.

Строки сплати митних платежів відносно товарів, що переміщуються фізичними особами для особистого користування, у міжнародних поштових відправленнях, трубопровідним транспортом і лініями електропередачі, тимчасово увезених товарів із частковим звільненням від сплати митних зборів, податків, незаконно увезених товарів, виявлених у їх покупців (організацій, здійснюють оптову чи роздрібну продаж ввезених товарів) на території РФ, визначаються ТК МС.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Терміни і порядок сплати податку
Порядок обчислення і сплати акцизів в митній справі
Порядок і форми сплати митних зборів, податків
Порядок сплати попередньої захисного мита
Порядок обчислення і строки сплати податку та авансових платежів
Порядок обчислення і сплати податку на додану вартість в митній справі
Порядок, форми та строки сплати митних платежів
Порядок і терміни сплати податку і авансових платежів з податку
Повернення митних зборів, податків
Порядок обчислення процесуальних строків
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси