Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Трудовий договір
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розірвання трудового договору в інших випадках, встановлених ТК РФ й іншими федеральними законами (п. 14 год. 1 ст. 81 ТК РФ)

Розірвання трудового договору допускається з інших підстав, встановлених ТК РФ й іншими федеральними законами (п. 14 год. 1 ст. 81 Кодексу). Розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця може мати місце у випадках, передбачених у розд. XII ТК РФ "Особливості регулювання праці окремих категорій працівників". Наприклад, ст. 278 ТК РФ передбачає додаткові підстави для припинення трудового договору з керівником організації, ст. 288 Кодексу встановлює додаткові підстави припинення трудового договору з особами, які працюють за сумісництвом, і т. д.

Додаткові підстави припинення трудового договору встановлюються та інших федеральних законах. Наприклад, ст. 19 Федерального закону від 02.03.2007 № 25-ФЗ "ПРО муніципальної службі в Російській Федерації" передбачені підстави для розірвання трудового договору з муніципальним службовцям. У відповідності зі ст. 61 Федерального закону від 21.11.1995 № 170-ФЗ "Про використання атомної енергії" працівник може бути звільнений за одноразове порушення законодавства РФ у сфері використання атомної енергії, якщо наслідки цього порушення створюють загрозу для безпеки роботи організації та становлять небезпеку для життя і здоров'я людей.

Згідно п. 18 Правил ведення і зберігання трудових книжок, виготовлення бланків трудовий книжки і забезпечення ними роботодавців, затверджених постановою Уряду РФ від 16.04.2003 № 225, при припиненні трудового договору з інших підстав, передбачених ТК РФ або іншими федеральними законами, в трудову книжку вноситься запис про звільнення (припинення трудового договору] з посиланням на відповідну статтю, пункт ТК РФ чи іншого федерального закону.

Порядок розірвання трудового договору

Порядок розірвання трудового договору з деякими зазначених підстав передбачений ч. 2-6 ст. 81 ТК РФ.

Розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця за п. 2, 3 ч. 1 ст. 81 ТК РФ містить додаткові вимоги, тобто звільнення з цих підстав допускається, якщо неможливо перевести працівника з його письмової згоди на іншу наявну в роботодавця роботу (як вакантну посаду або роботу, відповідну кваліфікації працівника, так і вакантну нижчу посаду або нижчеоплачувану роботу), яку працівник може виконувати з урахуванням його стану здоров'я. При цьому роботодавець зобов'язаний пропонувати працівникові що всі відповідають зазначеним вимогам вакансії, наявні у нього в даній місцевості. Пропонувати вакансії в інших місцевостях працедавець зобов'язаний, якщо це передбачено колективним договором, угодами, трудовим договором.

У разі припинення діяльності філії, представництва або іншого відокремленого структурного підрозділу організації, розташованого в іншій місцевості, розірвання трудових договорів з працівниками цього підрозділу провадиться за правилами, передбаченими для випадків ліквідації організації.

Не допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця (за винятком випадку ліквідації організації або припинення діяльності індивідуальним підприємцем) в період його тимчасової непрацездатності та в період перебування у відпустці.

У ст. 82 ТК РФ передбачена обов'язкова участь виборного органу первинної профспілкової організації в розгляді питань, пов'язаних з розірванням трудового договору за ініціативою роботодавця.

При прийнятті рішення про скорочення чисельності або штату працівників організації, індивідуального підприємця та можливе розірвання трудового договору з працівниками у відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 81 ТК РФ, роботодавець зобов'язаний у письмовій формі повідомити про це виборному органу первинної профспілкової організації не пізніше ніж за два місяці до початку проведення відповідних заходів, а у разі якщо рішення про скорочення чисельності або штату працівників може призвести до масового звільнення працівників, - не пізніше ніж за три місяці до початку проведення відповідних заходів. Критерії масового звільнення визначаються в галузевих і (або) територіальних угодах.

В даному аспекті представляє інтерес скарга ВАТ "Ц.", яка оскаржувала конституційність положення ч. 1 ст. 82 ТК РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розірвання трудового договору у випадках ліквідації організації або припинення діяльності індивідуальним підприємцем (п. 1 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Розірвання трудового договору з керівником організації, членами колегіального виконавчого органу організації у випадках, передбачених трудовим договором (п. 13 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Припинення трудового договору внаслідок порушення встановлених Трудовим кодексом РФ або іншим федеральним законом правил укладення трудового договору (ст. 84 ТК РФ)
Відмова працівника від переведення на іншу роботу, необхідного йому відповідно до медичного висновку, виданими в порядку, встановленому федеральними законами та іншими нормативними правовими актами РФ, або відсутність у роботодавця відповідної роботи (п. 8 ч. 1 ст. 77 ТК РФ)
Розірвання трудового договору за вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи (п. 8 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця
Розірвання трудового договору за подання працівником роботодавцю підроблених документів при укладенні трудового договору (п. 11 год. 1 ст. 81 ТК РФ)
Розірвання трудового договору за вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи (п. 8 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Трудовий договір: поняття, зміст, порядок укладення
Розірвання трудового договору з ініціативи працівника
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси