Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розбирання будівель і споруд при їх реконструкції та знесення

При розбиранні будівель і споруд в процесі їх реконструкції або знесення слід передбачати заходи щодо попередження впливу на працівників наступних небезпечних і шкідливих виробничих факторів, пов'язаних з характером роботи:

o мимовільне обвалення елементів конструкцій будівель і падіння вищерозташованих незакріплених конструкцій, матеріалів, обладнання;

o рухомі частини будівельних машин, що пересуваються ними предмети;

o гострі кромки, кути, стирчать штирі;

o підвищений вміст в повітрі робочої зони пилу і шкідливих речовин;

o розташування робочого місця поблизу перепаду по висоті 1,3 м і більше.

До початку будівництва на будівельному майданчику мають бути знесені всі будівлі та споруди, розташовані в протипожежних розривах. До початку проведення робіт з розбирання будівель слід виконати підготовчі заходи, які пов'язані з відселенням проживаючих у них громадян або виїздом розташованих там організацій, а також з відключенням від мереж водо-, тепло-, газо-і електропостачання, каналізації, технологічних продуктопроводів та прийняттям заходів проти їх пошкодження.

Перед початком робіт слід ознайомити працівників з рішеннями, які передбачені в ППР, та провести інструктаж про безпечні методи робіт. Видалення нестійких конструкцій при розбиранні будинку необхідно здійснювати в присутності керівника робіт. При розбиранні будівель доступ до них сторонніх осіб, які не беруть участь у виробництві робіт, заборонений, а ділянки робіт з розбирання будівель треба захистити. Прохід людей в приміщення під час розбирання будівель повинен бути закритий.

При розбиранні будівель механізованим способом слід встановити небезпечні для людей зони, а машини (механізми) розташувати поза зоною обвалення конструкцій. Кабіну машиніста потрібно захистити від можливого попадання частинок, що відкололися, а працівники повинні бути забезпечені захисними окулярами. При розбиранні будівель, а також при прибиранні відходів і сміття застосовуються заходи щодо зменшення пилоутворення. Працюють в умовах запиленості слід забезпечити засобами захисту органів дихання від знаходяться в повітрі пилу і мікроорганізмів (цвілі, грибків, їх суперечка).

Перед допуском працівників у місця з можливою появою газу або шкідливих речовин їх необхідно провітрити. При несподіваному з'явленні газу роботи слід припинити та вивести працівників з небезпечної зони. Розбирання будівель (демонтаж конструкцій) потрібно проводити послідовно зверху вниз. Заборонена одночасна розбирання будівель в декількох ярусах по одній вертикалі. При розбиранні будівель слід залишати проходи на робочі місця. При розбиранні покрівлі і зовнішніх стін працівникам необхідно застосовувати запобіжні пояси.

Не можна виконувати роботи під час ожеледиці, туману, дощу, який виключає видимість в межах фронту робіт, грози і вітру швидкістю 15 м/с і більше. При розбиранні будівель слід запобігти мимовільне обвалення або падіння конструкцій, а нестійкі конструкції, які знаходяться в зоні виконання робіт, треба видаляти або закріплювати або посилювати. Матеріали, які виходять від розбирання будівель, а також будівельне сміття слід опускати по закритих жолобах або в закритих ящиках або контейнерах за допомогою вантажопідіймальних кранів, при цьому нижній кінець жолоба повинен знаходитися не вище 1 м над землею або входити в бункер. Скидати сміття без жолобів або інших пристосувань дозволено з висоти не більше 3 м, а небезпечні зони в цих місцях слід огороджувати. Матеріали, які виходять при розбиранні будівель, необхідно складувати на спеціально відведених майданчиках.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги по охороні навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, реконструкції, введенні в експлуатацію, експлуатації та виведення з експлуатації будівель, будов, споруд та інших об'єктів
Порядок надання жилого приміщення у зв'язку із знесенням будинку, переведення житлового приміщення в нежитлове, у зв'язку з проведенням капітального ремонту або реконструкції будинку
Оренда будівлі або споруди
Ударні впливи на будівлі і споруди
Евакуація людей з будівель і споруд при пожежі
Техногенні та антропогенні впливи на будівлі і споруди
Угруповання і опис будівель і споруд
Основні природні явища і процеси, які викликають руйнування і пошкодження будівель і споруд
Порядок визначення засобів, що включаються в главу 8 "Тимчасові будівлі та споруди"
Оцінка безпеки будівель і споруд.
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси