Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Міжнародні транспортні коридори

Глобалізація бізнесу та інтеграція транспортних систем окремих країн у світову транспортну систему вимагає інтенсивного розвитку міжнародних транспортних коридорів (МТК), через які здійснюються основні транзитні вантажопотоки.

Міжнародний транспортний коридор - сукупність магістральних транспортних комунікацій різних видів транспорту з відповідною інфраструктурою, які забезпечують перевезення в міжнародному повідомленні на напрямках їх більшої концентрації.

Організація МТК ставить за мету уніфікувати національні законодавства, гармонізувати транспортні системи Сходу і Заходу, створити міжнародну транспортну інфраструктуру, має єдині технічні параметри і забезпечує застосування єдиної технології перевезень. В даний час питання створення МТК з стадії обговорення увійшли в стадію практичної реалізації. Багато країн Європи і Азії прагнуть домогтися розміщення МТК на своїх територіях. Росія також приймає активні кроки в цьому напрямку. Проникнення іноземних товарів на російський ринок стає все більш масштабним, що створює попит на транспортні послуги з новими вимогами.

Напрями та основні принципи майбутньої пан'європейської політики перевезень були прийняті представниками 42 європейських міністерств під час 2-ї Пан'європейської конференції з транспорту (Крит, 1994). Були сформульовані середньострокові та довгострокові напрямки розвитку Європейської транспортної мережі.

В ході Конференції на Криті були визначені дев'ять транспортних коридорів, які повинні з'єднувати Західну Європу зі Східною. У 1997 р. (Гельсінкі) під час 3-ї Пан'європейської конференції число коридорів було збільшено до десяти, одночасно були представлені на затвердження рекомендації для їх розширення. У певних на Криті і в Гельсінкі МТК беруть участь три види транспорту: залізничний; автомобільний; водний.

Одночасно для обмеження кількості вузлових точок були узгоджені пункти для зупинок транспорту (перевалок вантажу). В ході конференції на Криті були сформульовані деякі міждержавні правові аспекти, що складаються в регулюванні зв'язків між представниками різних видів транспорту та їх національних мереж. У мультимодальної системи перевезень важливу роль відіграють вузлові точки (центри перевезень вантажного транспорту, логістичні центри, термінали комбінованого транспорту і т. д.). Ці вузлові точки є місцями перетину транспортної системи і видів транспорту і, згідно з новими принципами, беруть на себе завдання глобальної логістики, дистрибуції та продажів товарів.

На території Росії склався ряд транспортних напрямків, на яких концентруються зовнішньоторговельні вантажопотоки, а також міжнародні транзитні перевезення вантажів і пасажирів. На цих напрямках, як правило, створена досить потужна транспортна інфраструктура, куди входять різні види транспорту. Вона має загальнодержавне значення і забезпечує міжрегіональні, внутрішньорегіональний та міжнародні зв'язки. Для ідентифікації МТК на території Росії кожному з них присвоєно номер на основі сформованої системи позначень, прийнятої в угодах ООН та існуючих пан'європейських (критських) коридорів.

Уряд РФ, розуміючи важливість інтеграції національної транспортної системи в загальноєвропейську і прагнучи максимально залучити власників транзитних вантажів на свої транспортні магістралі, виступило з пропозиціями щодо розвитку МТК № 2 та № 9. Ці пропозиції були схвалені на 4-й Міжнародній конференції по транспорту (Санкт-Петербург, 1998). Тим самим була підтверджена актуальність встановлення міцних транспортних зв'язків між Європою та Азією з використанням російської транспортної системи. МТК, що проходять по території Росії, представлені на рис. 7.2.

Карта міжнародних транспортних коридорів на території Росії

Рис. 7.2. Карта міжнародних транспортних коридорів на території Росії

Транспортний коридор № 2 починається в Німеччині (Берлін), проходить по території Польщі (Варшава), перетинає кордони СНД в районі прикордонного пункту Брест, далі випливає по території Білорусії (Мінськ) і Росії (Смоленськ), сягає Центрального економічного району - Москви. Є реальні перспективи продовжити його до Нижнього Новгорода, Єкатеринбурга і далі. По транспортним магістралям цього коридору здійснюється основна частина міжнародних вантажних залізничних і автомобільних перевезень на напрямку Захід - Схід.

Транспортний коридор № 9 покликаний забезпечити рух транзитних вантажів автомобільним, залізничним і водним магістралей Росії між країнами Півночі і Півдня Європи та країнами Близького Сходу. Практично коридор забезпечує рух вантажів між портами Балтійського, Чорного та Каспійського морів. Пропозиція Росії продовжити коридор № 9 в напрямку Новоросійська і Астрахані знайшло підтримку в європейських країнах, що сприятиме збільшення вантажопотоку в країни Південно-Східної Азії. Використання даного коридору дозволить підвищити значимість портів Росії (Санкт-Петербург, Калінінград, Новоросійськ, Астрахань), а також привернути увагу європейських країн до використання внутрішніх річкових шляхів басейну річки Волги для перевезення сезонних вантажів.

Особливість коридору № 9 полягає в тому, що крім коридору № 2, він стикується з міжнародними транспортними коридорами № 3 і № 5 на Україні в районі Києва, а також з коридорами № 4 та № 7 в Румунії, що забезпечує транспортування вантажів через Росію між Азією і країнами Центральної і Південної Європи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості міжнародного транспортного права
приватне Міжнародне транспортне право
Особливості організації міжнародних перевезень і надання транспортних послуг
Сучасні форми організації міжнародних перевезень
Ввезення і вивезення транспортних засобів міжнародного перевезення
Моделі типових транспортних задач
Вантажно-розвантажувальні, транспортні і складські роботи
ТРАНСПОРТНІ ПОСЛУГИ
Транспортний комплекс
Відсторонення від керування транспортним засобом, огляд на стан алкогольного сп'яніння та медичний огляд на стан сп'яніння
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси