Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Психологія форми

Вплив певних форм на людину було помічено ще в глибоку давнину. Пізніше спеціальними дослідженнями було науково встановлено, що форма, як і колір, емоційно впливає на людину. Доведено, що форма екрану, на якому розташовується об'єкт, певним чином організовує процес пошуку на ньому слабозаметных сигналів. Точно так само організуючим впливом володіє і форма образотворчої поверхні.

Квадратна, прямокутна, кругла, овальна, трикутна площині по-різному розподіляють увагу глядача. Прості геометричні форми швидше сприймаються глядачем і краще запам'ятовуються у порівнянні зі складними неправильними формами.

Вибираючи ту чи іншу форму листа, художник може заздалегідь акцентувати увагу майбутнього глядача на його певних зонах. Встановлено, наприклад, що кути квадрата виявляються дуже активними зонами. Не випадково склалася традиція малювання портретів в овалі: кути не повинні відволікати увагу від головного - зображення особи.

Психологам добре відомі деякі прийоми залучення уваги людей за рахунок форми, що надається об'єкту сприйняття. Зокрема, ефективним способом залучення уваги є виділення але яким-небудь ознакою одного елемента серед інших. Так, найбільш виступаючий кут чотирикутника стає незалежно від його просторового положення місцем концентрації уваги. Дослідженнями встановлено, що навіть непредметная форма може привернути увагу і справити сильне враження.

Певний вплив на сприйняття інформації надають форми ліній. Вважається, що вертикальні або горизонтальні прямі лінії асоціюються зі спокоєм, ясністю і навіть солідарністю, а вигнуті - з витонченістю і невимушеністю. Однак це справедливо в певних умовах, наприклад, чим частіше горизонтальні або вертикальні лінії і чим контрастніше кольори, вибрані для їх зображення, тим більше неприємні, аж до запаморочення, відчуття вони виробляють. Ці особливості проявляються, якщо глядач знаходиться в стресовому стані.

Зигзагоподібні лінії передають враження різкої зміни, концентрації сили, швидкого вивільнення енергії.

Незбалансовані форми викликають відчуття дискомфорту. Нехитрі і симетричні форми "прочитуються" набагато швидше за інших, привертають увагу.

Аромамаркетинг

З відносно недавніх пір ми є свідками того, що різні природні і штучні ароматизатори, крім їх традиційних областей застосування, таких, як парфумерія, косметика, побутова хімія, харчова промисловість, впевнено освоюють нові і нові ніші, знаходять все більш широке застосування.

Ароматизується все більша кількість нових товарів - від одягу до автомобілів, з'явилися різні ароматичні дрібнички, логотипи, журнальні вставки із зразками запахів парфумерної продукції і т. д. Ароматизують різні приміщення спеціально підібраними запахами: торгові з метою збільшення продажів, офісні для підвищення працездатності, громадські для зниження агресії і т. д. Відбулося усвідомлення можливостей і сили запаху, наприклад, в торговому центрі "Вегас" р. в Москві кожна виділяється архітектурно зона має свою концептуальну задумку - торгова вулиця "Східний базар" має легкий аромат східних прянощів, "Golden street" має витончений запах французького парфуму.

Незважаючи на широке наступ ароматів, вони поки що не отримали належної оцінки з точки зору сили їх застосування в області реклами. Проте існують вагомі психологічні причини, які дозволяють стверджувати, що запах має високий потенціал у справі підвищення ефективності реклами, зокрема візуальної реклами. Мається на увазі, що повторювана рекламна картинка (або звукова реклама), що супроводжується одним і тим же продумано підібраним ароматом, буде мати помітно більшу ефективність впливу, ніж та ж картинка (або звуковий ролик), без цього аромату.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ПСИХОЛОГІЯ ЯК НАУКА
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
Асоціативні форми
РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН ЗАРУБІЖНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
Семантика кольору і аромамаркетинг
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси