Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Накладення реклами поверх кадру.

До цієї форми реклами ми відносимо "біжучий рядок" і телевізійні банери. "Рядок, що біжить" з точки зору жанру є не що інше, як інформаційне рекламне оголошення, для якого характерна коротка мовна конструкція. Текст "біжучого рядка" накладається на телевізійну картинку і супроводжує фільм, передачу, даючи додаткову рекламну інформацію.

В даний час за допомогою "біжучого рядка" телеканали подають інформацію про рекламованих товарах і послугах, розміщують приватні оголошення, повідомляють про спонсора програми, закликають скористатися SMSсервісами. При цьому необхідно відзначити, що останні на телебаченні розглядаються і як інструмент інтерактивності, і як спосіб залучення грошових коштів.

Згідно з дослідженням консалтингової компанії Gartner використання в Європі текстових повідомлень, що посилаються через телефон, вже випередив за кількістю аналогічні повідомлення, що посилаються через Інтернет. І найдинамічніший сегмент використання SMS-повідомлень - в телевізійних передачах.

Зрозуміло, першими нову тенденцію вловили і почали використовувати саме молодіжні канали. За інформацією тієї ж Gartner, 5Л/5-повідомлення на адресу телевізійних передач направляли у Франції 20% підлітків, у Великобританії - 11 та Німеччини - 9%. Це, зокрема, пов'язано з бумом реаліті-шоу - таких, як Big Brother ("Великий брат"), в яких телеглядачі повинні голосувати.

Однак використання SMS на телебаченні - це насправді явище набагато більш масштабне, ніж простий збір голосів. Новинні програми заохочують телеглядачів надсилати свої коментарі, ігрові програми-заявки, а мовники влаштовують чати па екрані в прямому ефірі. За повідомленням консалтингової компанії Van Dusseldorp & Pattners, розташованої в Амстердамі, німецька версія гри Videoclash ("Видеобитва"), яка пропонує глядачам голосувати за те чи інше відео, викликає до 40 ТОВ дзвінків на годину. А бельгійська телевізійна вікторина 1 Against 100 ("1 проти 100") привертає 110 000 гравців в місяць, які платять за питання, посланий з мобільних телефонів. В Іспанії перед кожним вечірнім випуском новин на екрані виникає головоломка-кросворд, і глядачів просять надсилати свої письмові відповіді через мобільні телефони. Приз за правильну відповідь складає 300 євро. При цьому глядачів не бентежить вартість посилки повідомлення 1 євро, і у звичайний день у змаганні беруть участь близько 6000 глядачів.

У результаті доходи від текстових повідомлень, відправлених з мобільних телефонів, стали важливим елементом бізнес-моделі багатьох розважальних телепередач. Складається практика використання текстових повідомлень поступово змінює саму природу сучасного телебачення. Європа випереджає всі інші регіони світу за використання такого інноваційного рекламного жанру, як SMS-TV.

Іншим жанром реклами, також використовують технологію накладання на кадр, стали рекламні банери. Першими почали використовувати нові рекламні технології, запозичені з Інтернету, американські телекомпанії. Тепер телеглядачі переглядають рекламні ролики одночасно з демонстрацією основної передачі. При цьому реклама займає до чверті екрану. Якщо користувачі Інтернету можуть закрити несподівано вилізлий рекламний модуль, то телеглядачам доведеться дивитися подібну рекламу в повному обсязі.

Більш того, рекламні ролики намагаються показувати в підходящі моменти. Приміром, якщо герой на екрані чистить зуби, то у спливаючому вікні йде показ рекламного ролика зубної пасти або зубної щітки.

У нової рекламної технології є й ще одна перевага для рекламодавців. Справа в тому, що в США дуже популярні відеомагнітофони з функцією автоматичного "выкусывания" реклами. Глядач просто ставить на запис улюблену передачу або фільм, а потім вже дивиться їх без реклами. Так як нова технологія передбачає показ реклами під час демонстрації основний передачі або фільму, "викусивающіе" відеомагнітофони виявляться безсилі.

Рекламні банери, які використовуються під час показу основний передачі, можуть бути як статичними, так і динамічними. Тому з точки зору жанрової класифікації в першому випадку ми можемо говорити про електронний заставці, а в другому - про рекламному кліпі (відео).

У російської практиці банери на телебаченні поки застосовуються насамперед для просування власних програм телеканалу. Але, за оцінками експертів, незабаром ця технологія знайде своє застосування для розміщення повноцінної реклами.

Підводячи підсумок щодо класифікації телевізійної реклами, вважаємо за необхідне зазначити, що, як і у випадку з іншими каналами, ми виділяємо форму і жанрове утворення. При цьому необхідно відзначити, що на специфіку жанру телевізійної реклами великий вплив надають технологічні особливості. Буде логічним представити узагальнену таблицю, що демонструє даний підхід (табл. 2.4).

Таблиця 2.4. Форми і жанри телереклами

Форми

Жанри

Пряма реклама

Рекламне оголошення Рекламний ролик (кліп) Електронна заставка

Спонсорство

Рекламне оголошення Рекламний ролик (кліп) Електронна заставка Розміщення логотипу спонсора або назва його компанії в титрах Подарунки учасникам програми від спонсора

Усне оголошення яка веде Розміщення логотипу спонсора на студійній меблів

Інтегрування реклами в телепрограми (Product Placement - продакт плейсмент)

Демонстрація продукту

Використання продукту

Комментированное використання

продукту (вербалізація)

Адаптація сюжетна лінія

у серії/програмою під конкретний

продукт

Накладення реклами поверх кадру

Рекламне оголошення (способом

"біжучого рядка")

SMS-TV

Рекламні банери:

- статичні (електронна заставка);

- динамічні (клин)

Розглядаючи форми і жанри реклами у ЗМІ, ми дійшли висновку, що в сучасних ЗМІ простежуються тенденції оновлення і збагачення жанрової палітри; відбувається процес дифузії між журналістськими і рекламними жанрами; спостерігається адаптація реклами та журналістики до виразним можливостям один одного. Можна припустити, що реклама і надалі все більшою мірою буде використовувати існуючі жанри журналістики та їх можливі модифікації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні види реклами та рекламних засобів
Зовнішня реклама
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Реклама в системі масових комунікацій
Використання відомих образів у рекламі
Реклама в пресі
Накладення арешту на поштово-телеграфні відправлення, їх огляд і виїмка
Професійна діяльність фахівців PR та реклами
На користь реклами можна призвести такі аргументи
Психологія реклами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси