Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція ІІІ. Податок на прибуток організацій

Лекція 7. Економічна сутність податку на прибуток. Елементи оподаткування

Економічна сутність податку на прибуток

Податок на прибуток є складовим елементом податкової системи Росії і служить інструментом перерозподілу національного доходу. Це прямий податок, тобто його остаточна сума цілком і повністю залежить від кінцевого фінансового результату господарської діяльності підприємств і організацій. Податок на прибуток як прямий податок повинен виконувати своє основне функціональне призначення - забезпечувати стабільність інвестиційних процесів у сфері виробництва продукції (товарів, послуг), а також законне нарощування капіталу. Фіскальна функція податку на прибуток вторинна. У податковій схемі він визначений як федеральний податок, який розподіляється у пропорції за двома рівнями бюджету у відповідності з законодавчими актами про формування бюджету країни на кожний фінансовий рік. Отже, податок на прибуток - регулюючий податок. Сплата податку на прибуток супроводжується необхідністю ведення платниками податків додаткового податкового обліку, оскільки встановлений Податковим кодексом РФ порядок групування і обліку окремих об'єктів і господарських операцій для цілей оподаткування відрізняється від порядку, що діє в бухгалтерському обліку.

Справляння податку на прибуток здійснюється відповідно до положень глави 25 Податкового кодексу Російської Федерації і роз'яснюється Методичними рекомендаціями Міністерства фінансів РФ і Федеральної податкової служби Росії.

Платники податку на прибуток

Платниками податку на прибуток організацій є:

1) російські організації;

2) іноземні організації, що здійснюють свою діяльність в Російській Федерації через постійні представництва і (або) одержують доходи від джерел в Російській Федерації.

До російських організацій належать організації, які створені за російськими законами (ст. 11 НК РФ). Це означає, що платниками податку на прибуток визнаються як комерційні, так і некомерційні організації, у тому числі бюджетні установи (ст. 50 ГК РФ).

Платниками податків податку на прибуток не є організації:

o які застосовують спеціальні податкові режими (ЕСХН, УСН, ЕНВД) або є платниками податку на гральний бізнес;

o учасники проекту "Інноваційний центр "Сколково" при дотриманні певних умов;

o іноземні організатори XXII Олімпійських зимових ігор і XI Паралімпійських зимових ігор у відношенні доходів, отриманих у зв'язку з організацією і проведенням ігор протягом 2008-2016 р.;

o іноземні маркетингові партнери Міжнародного олімпійського комітету щодо доходів, отриманих у зв'язку з організацією і проведенням ігор протягом 2010-2016 р.

Об'єкт оподаткування

Об'єктом оподаткування податком на прибуток для:

o російських організацій служить кінцевий фінансовий результат діяльності господарюючого суб'єкта. Таким результатом є прибуток організації, яка розраховується як отриманий дохід, зменшений на величину зроблених витрат, які визначаються відповідно до положень податкового законодавства Російської Федерації;

o іноземних організацій, здійснюють діяльність на території Росії через постійне представництво, є прибуток, розрахована також як і для російських організацій;

o іноземних організацій, не здійснюють діяльність через постійне представництво в Російській Федерації і отримують доходи від джерел в Російській Федерації, є доход, вказаний у ст. 309 НК РФ;

o іноземних організацій, здійснюють діяльність підготовчого і допоміжного характеру в інтересах третіх осіб, що приводить до утворення постійного представництва (у разі якщо щодо такої діяльності не передбачено отримання винагороди), є витрати, пов'язані з такою діяльністю (тобто сума вироблених витрат множиться на 20%, а потім на встановлену ставку податку на прибуток).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вплив вимог ПБО 18/02 "Облік розрахунків з податку на прибуток організацій" на бухгалтерську звітність
Г л а в а 1. Економічна сутність податку. Елементи оподаткування
Соціально-економічна сутність податків
Економічна сутність податку на прибуток організацій
Г л а в а 1. Економічна сутність податку. Елементи оподаткування
Економічна сутність податку на прибуток організацій
Сутність прибутку та його функції.
Г л а в а 1. Економічна сутність податку. Елементи оподаткування
Порядок обчислення і сплати податку до бюджету
Податок на прибуток організацій
Операції, що не визнаються об'єктом оподаткування
Об'єкт оподаткування
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси