Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Виконавче провадження
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості звернення стягнення на майно боржника-організації або громадянина - індивідуального підприємця

При відсутності у боржника-організації або громадянина - індивідуального підприємця грошових коштів, достатніх для задоволення вимог, що містяться у виконавчому документі, стягнення звертається на інше майно, що належить організації на праві власності, господарського відання або оперативного управління, незалежно від того, де і в чиєму фактичному користуванні воно знаходиться. Порядок розшуку боржника-організації та майна додатково регулюється наказом Мін'юсту Росії від 21.09.2007 № 192 "Про затвердження Адміністративного регламенту виконання державної функції організації розшуку боржника-організації та майна боржника (громадянина або організації)".

Судовий пристав-виконавець, здійснюючи ті або інші законні дії відносно боржника-організації або громадянина - індивідуального підприємця, звертає стягнення:

- у першу чергу на рухоме майно, яке безпосередньо не використовується у виробництві товарів, виконанні робіт або наданні послуг, в тому числі на цінні папери, предмети дизайну офісів, готову продукцію (товари), дорогоцінні метали і дорогоцінні камені, вироби з них, а також лом таких виробів;

- у другу чергу на майнові права, безпосередньо не використовуються у виробництві товарів, виконанні робіт або наданні послуг;

- у третю чергу на нерухоме майно, яке безпосередньо не використовується у виробництві товарів, виконанні робіт або наданні послуг;

- у четверту чергу на безпосередньо використовувані у виробництві товарів, виконанні робіт або наданні послуг майнові права і використовується у виробництві товарів майно: об'єкти нерухомого майна виробничого призначення, сировину і матеріали, верстати, обладнання та інші основні засоби, у тому числі цінних паперів, що становлять інвестиційні резерви інвестиційного фонду.

Якщо на майно, що належить до четвертої черги, накладено арешт, то судовий пристав-виконавець у триденний строк з дня складання акту про накладення арешту направляє в ФНС Росії, а у випадку, коли боржником є банк або інша кредитна організація, - в Банк Росії копії постанови та акта про накладення арешту, а також відомості про розмір вимог стягувачів.

В 30-денний термін з дня отримання постанови про накладення арешту та акта про накладення арешту на майно ФНС Росії (Банк Росії) повинна повідомити судового пристава-виконавця про здійснення або відмову в здійсненні ними дій щодо порушення в арбітражному суді справи про неспроможність (банкрутстві) організації або відкликання у банку або іншої кредитної організації ліцензії на здійснення банківських операцій. Судовий пристав-виконавець призупиняє виконавчі дії по реалізації майна до отримання від ФНС Росії (Банку Росії) відомостей про здійснення або відмову в здійсненні цих дій.

У разі повідомлення ФНС Росії судового пристава-виконавця про здійснення дій, пов'язаних з порушенням в арбітражному суді справи про неспроможність (банкрутство) боржника-організації, судовий пристав-виконавець призупиняє виконавчі дії по реалізації майна боржника-організації до прийняття арбітражним судом рішення про введення щодо боржника процедури банкрутства. Якщо Банк Росії поінформував про відкликання у банку або іншої кредитної організації ліцензії на здійснення банківських операцій, судовий пристав-виконавець також зупиняє виконавче провадження до прийняття арбітражним судом рішення про визнання боржника банкрутом або про його примусової ліквідації.

На підставі визначення арбітражного суду про введення процедури спостереження, фінансового оздоровлення чи зовнішнього управління судовий пристав-виконавець призупиняє виконання виконавчих документів з майнових стягнень, за винятком стягнення заборгованості із заробітної плати, винагород авторам результатів інтелектуальної діяльності, а також шкоди, заподіяної життю або здоров'ю.

При призупинення виконавчого виробництва судовий пристав-виконавець знімає арешти з майна боржника та інші обмеження по розпорядженню ним, накладені в ході виконавчого провадження. Але арешт не знімається з майна, вартість якого не перевищує розмір заборгованості, необхідний для виконання вимог виконавчих документів, виконавче провадження за якими не припиняється. Майно, арешт з якого не знято, може бути реалізовано для задоволення вимог за виконавчими документами, виконання за якими не припиняється.

Після отримання копії рішення арбітражного суду про визнання боржника банкрутом і про відкриття конкурсного виробництва судовий пристав-виконавець закінчує виконавче провадження, у тому числі за виконавчими документами, исполнявшимся в ході раніше введених процедур банкрутства. Виконавчі документи, провадження за якими закінчено, разом з копією постанови протягом трьох днів з дня закінчення виконавчого провадження надсилаються конкурсному керуючому або ліквідаційну комісію (ліквідатора), стягувачу та боржнику.

При реорганізації боржника-організації стягнення за виконавчими документами звертається на кошти та інше майно тієї організації, на яку судовим актом покладено відповідальність за зобов'язаннями боржника-організації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО, ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ТА ІНШІ ВИДИ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН
Звернення стягнення на заробітну плату та інші доходи боржника-громадянина
Особливості звернення стягнення на грошові кошти боржника в іноземній валюті
Звернення стягнення на майно боржника
Особливості звернення стягнення при введення щодо боржника-організації процедур банкрутства
Звернення стягнення на майно і майнові права боржника
Звернення стягнення на грошові кошти боржника
Звернення стягнення на заробітну плату та прирівняні до неї доходи боржника
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ГРОШОВІ КОШТИ ТА ІНШЕ МАЙНО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
Звернення стягнення на цінні папери професійного учасника ринку цінних паперів та його клієнтів, а також емісійні цінні папери боржника
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси