Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Проектування складських систем

Перелічимо умови ефективного функціонування складу як елемента логістичної системи.

1. Склад повинен розглядатися не ізольовано, а як елемент логістичної системи. Ефективність функціонування складу повинна відповідати інтересам ефективного функціонування логістичної системи в цілому.

2. Необхідно враховувати взаємодії і взаємини складу як на рівні всієї логістичної системи (зовнішнього середовища оточення), так і всередині суб'єкта логістичної системи, чиєю матеріально-технічною базою він є.

3. Необхідно пов'язати технічні і технологічні можливості руху матеріального потоку, що проходить через склад, із зовнішнім транспортом, а також безпосередніми постачальниками і покупцями.

4. Зниження витрат на складську обробку вантажів не повинно спричинити за собою зниження рівня обслуговування клієнтів.

5. Комплекс логістичних послуг, що надаються складами, повинен відповідати політиці фірми при обслуговуванні клієнтів.

6. Технічні і технологічні рішення на складі повинні виходити не з кон'юнктурних міркувань, а з логістичної необхідності і економічної доцільності.

7. Сучасний рівень розвитку логістичних систем передбачає автоматизовану систему управління інформаційними потоками незалежно від рівня технічної оснащеності самого складу.

8. Для зниження трудовитрат, пов'язаних з документообігом, доцільно передбачити єдиний підхід до документації між усіма учасниками логістичної системи.

9. Для автоматизації інформаційних потоків в логістичній системі і на складі доцільно впровадження штрихового кодування вантажу.

Ефективність функціонування складу в процесі експлуатації лише реалізується, а вона закладається на етапі проектування складської системи. Для цього в процесі прийняття об'ємно-планувальних рішень слід виконувати такі вимоги.

1. При виборі основних параметрів складських зон необхідно виходити із специфіки номенклатури перероблюваного вантажу, особливостей поставки на склад (виду транспортних засобів, розмірів партії, зовнішнього товароносителя, частоти поставки) та зі складу (розміру партії замовлення, числа асортиментних позицій в замовленні, частоти відправки замовлення кожного клієнта, числа замовлень і т. д.).

2. Розташування складських зон по відношенню один до одного має забезпечувати послідовне здійснення операцій технологічного процесу.

3. Розвантажувально-навантажувальна фронт розробляється з урахуванням видів і характеристик транспортних засобів та інтенсивності вхідних і вихідних потоків.

4. При роботі з різними типами транспортних засобів (залізничні, автомобільні та ін) зони розвантаження і відвантаження розташовані з протилежних сторін складу.

5. Зона розвантаження повинна знаходитися в безпосередній близькості до експедиції приймання і складській зоні приймання.

6. Зона приймання, що примикає до зони зберігання, повинна мати місця для тимчасового зберігання товару до повної його приймання і реєстрації.

7. Зона основного зберігання оснащується відповідним технологічним обладнанням, яке вибирається з урахуванням специфіки товару, його вартості, партії поставки, особливостей комплектації і т. д.

8. Проходи і проїзди в зоні зберігання визначаються згідно з застосовуваними підйомно-транспортними засобами.

9. Розміщення технологічного обладнання в просторі складу повинно забезпечувати не тільки максимальне використання площ, але і максимальне використання висоти складу.

10. Зона комплектації повинна бути оснащена обладнанням з урахуванням особливостей самого товару та обраної системи комісіонування.

11. Зона комплектації повинна забезпечувати рух вантажопотоку в експедиції відправлення або до розвантажувальної рампи, тому розташування її передбачає безпосередню близкість з вказаними зонами.

12. Експедиція відправки повинна мати прямий вихід до місць відвантаження.

13. Розвантажувальна рампа повинна забезпечувати механічну обробку вантажу при відправці замовлення на будь-який вид транспортного засобу.

При вирішенні задачі визначення розташування складу на обслуговуваній території в якості критерію використовується величина логістичних витрат, яка може істотно змінюватися не тільки в залежності від кількості складів, але також і в залежності від місця розташування цих складів на території, що обслуговується. Ця задача відноситься до класу задач розміщення виробництва, і для її розв'язання використовують наступні методи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація складських процесів з елементами логістики
Організаційне проектування. Принципи проектування і побудови організаційних структур
СИСТЕМА ЗБЕРІГАННЯ І СКЛАДСЬКОЇ ОБРОБКИ
Організаційне проектування
Основні функції і характеристики складської системи
Проектування (інжиніринг) системи управління по кроках
Вибір оптимального варіанту складської підсистеми логістичної системи
Методи проектування структур
Проектування системи менеджменту
етап. Проектування системи менеджменту якості.
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси