Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Застава за арештоване судно (ст. 27.18 КоАП РФ)

Застава за арештоване судно полягає у внесенні фізичною або юридичною особою, стосовно якої порушено справу про адміністративне правопорушення, адміністративна відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 8.17, ст. 8.18-8.20 КоАП РФ, судновласником, страховиком або компетентним органом держави прапора судна грошових коштів в суд, який обрав дану захід забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Дана міра може застосовуватися щодо російських та іноземних суден, зареєстрованих в Росії або іноземній державі і що з'явилися знаряддям вчинення одного із адміністративних правопорушень, адміністративна відповідальність за які встановлена ч. 2 ст. 8.17, ст. 8.18-8.20 КоАП РФ.

Застава за арештоване судно застосовується в обов'язковому порядку у відношенні іноземних суден, що з'явилися знаряддям вчинення адміністративного правопорушення на континентальному шельфі та у виключній економічній зоні Російської Федерації, адміністративна відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 8.17, ст. 8.18-8.20 КоАП РФ, у разі клопотання будь-якої з осіб, зазначених у ч. I ст. 27.18 КоАП РФ. Клопотання про його застосування у письмовій формі направляється до суду або посадовій особі, у провадженні яких знаходиться справа. Посадова особа при одержанні клопотання про застосування застави за арештоване судно зобов'язане негайно, а в разі необхідності додаткового з'ясування обставин правопорушення - протягом 3 діб направити зазначене клопотання з усіма матеріалами справи в суд, уповноважений розглядати дану справу.

Рішення про застосування застави за арештоване судно і розмірі зазначеного застави приймається судом у строк не більше 10 днів з дня отримання клопотання, зазначеного у ч. 4 ст. 27.18 КоАП РФ, від будь-якої з осіб, зазначених у ч. 1 даної статті. У разі надходження такого клопотання від учасників провадження у справі про адміністративне правопорушення або в разі необхідності додаткового з'ясування обставин справи, за винятком випадків, зазначених у ч. 3 ст. 27.18, строк прийняття рішення про застосування застави за арештоване судно може бути продовжений, але нс більш ніж на 15 днів.

Розмір застави за арештоване судно визначається судом з урахуванням розміру адміністративного штрафу, встановленого санкцією застосовуваної статті Особливої частини КоАП РФ, або з урахуванням визначених на підставі висновку експерта вартості судна та інших знарядь вчинення адміністративного правопорушення або розміру шкоди, заподіяної в результаті вчинення правопорушення. При визначенні розміру застави за арештоване судно враховуються обставини, зазначені у ч. 2 і 3 ст. 4.1 КоАП РФ. При цьому розмір застави за арештоване судно не може бути менше розміру шкоди, заподіяної в результаті вчинення адміністративного правопорушення, та максимального розміру адміністративного штрафу, встановленого санкцією застосовуваної статті Особливої частини КоАП РФ.

Рішення судді про застосування застави за арештоване судно виноситься у формі ухвали, яка може бути оскаржена у відповідності з правилами, встановленими гол. 30 КоАП РФ. Копії ухвали про застосування застави за арештоване судно вручаються посадовій особі, у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, заставодавця або його законному представнику, фізичній або юридичній особі, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, законному представнику вказаного юридичної особи або захиснику. Заставодавцю або її законному представникові роз'яснюється порядок повернення застави за арештоване судно і його звернення в доход держави.

Гроші, які є предметом застави за арештоване судно, вносяться на депозитний рахунок суду, який обрав такий захід забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення. Про прийняття зазначеного судом застави складається протокол, копія якого вручається заставнику.

Про застосування застави за арештоване судно МЗС Росії негайно повідомити дипломатичне представництво або консульська установа держави прапора іноземного судна в Росії. У разі вчинення адміністративного правопорушення, адміністративна відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 8.17, ст. 8.18-8.20 КоАП РФ, з використанням судна, щодо якого застосовано захід забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення у вигляді застави за арештоване судно, за судовим рішенням зазначений застава звертається в дохід держави.

Приміщення в спеціальні установи іноземних громадян або осіб без громадянства, які підлягають адміністративному видворенню за межі Російської Федерації (ст. 27.19 КоАП РФ)

Приміщення в спеціальні установи іноземних громадян або осіб без громадянства (далі - іноземні громадяни), підлягають примусовому видворенню за межі нашої країни, полягає в їх перепровадженні у спеціальні установи, передбачені законодавством Російської Федерації (далі - спеціальна установа, що створюється органами виконавчої влади суб'єкта РФ), або в спеціально відведені для цього приміщення прикордонних органів і в тимчасовому утриманні їх у таких спеціальних установах до примусового видворення за межі Російської Федерації.

Утримання у спеціальних установах в умовах, що виключають можливість самовільного залишення їх, застосовується щодо іноземних громадян в цілях забезпечення виконання прийнятого у справі постанови судді про призначення адміністративного покарання у вигляді примусового видворення за межі країни або рішення посадової особи прикордонного органу щодо іноземних громадян з адміністративних правопорушень у сфері захисту Державного кордону Російської Федерації.

В спеціальну установу, створюваний органами виконавчої влади суб'єкта РФ, поміщається іноземний громадянин на підставі постанови судді, яка підлягає негайному виконанню співробітниками ФССП Росії, у порядку, встановленому Мін'юстом Росії.

У спеціально відведене для цього приміщення прикордонного органу поміщається іноземний громадянин, що вчинив адміністративне правопорушення в галузі захисту Державної кордону РФ, на підставі постанови судді або рішення відповідної посадової особи прикордонного органу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Заставу за арештоване судно
Затримання судна, доставленого в порт Російської Федерації (ст. 27.13.1 КоАП РФ)
Заставу нерухомості
Заставу права вимоги
Заставу
Адміністративно-правове регулювання статусу громадянина, пов'язане з належністю до громадянства Російської Федерації
Затримання судна, доставленого в порт Російської Федерації (ст. 27.13.1 КоАП РФ)
Особливості адміністративно-правового регулювання статусу та діяльності іноземних громадян та осіб без громадянства
Справи про приміщення неповнолітніх в спеціальні навчально-виховні або лікувально-виховні установи
Правове регулювання сімейних відносин за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси