Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Регіональна економіка
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Територіальна організація господарства

Ставропольський край. Серед галузей промисловості особливо виділяються хімічна (виробництво пластмас, синтетичних смол, лаків, фарб, азотних добрив) і машинобудування (електротехнічна продукція, холодильне обладнання, автокрани, автопричепи). У сільському господарстві переважає племінне вівчарство вовняного напрямку, виробництво зерна і соняшнику. Всеросійське значення мають курорти Кавказьких Мінеральних Вод. Найбільший промисловий центр краю - Ставрополь. Важливу роль відіграють також центри хімічної промисловості Невиномиск, Буденновск.

Кабардино-Балкарська Республіка. У республіці налагоджено виробництво вольфрамомолибденового промпродукту, штучних алмазів і абразивних матеріалів, кабельних виробів, штучної шкіри. У сільському господарстві провідне місце займають виробництво зерна, овочівництво і садівництво, розведення великої рогатої худоби. Розвинені традиційні види народних промислів - різьба по дереву, ювелірна справа, килимарство. На території республіки знаходиться найвища вершина Кавказу - Ельбрус. Головні промислові центри - Нальчик, Тырныауз, Прохолодний.

Республіка Північна Осетія - Аланія. В територіальному поділі праці республіка виділяється виробництвом свинцю і цинку, електрозварювальної апаратури, автотракторного обладнання, крохмалопаточної продукції. У сільському господарстві переважає тваринництво м'ясного напрямку, садівництво, овочівництво і виноградарство. Найбільший промисловий центр - столиця республіки Владикавказ.

Республіка Дагестан. У структурі промисловості республіки Дагестан провідне положення займають машинобудування, харчова (особливо рибна і плодоовочеконсервна) і легка промисловість. Однак у масштабі округу їх питома вага дуже невеликий. Зростає значення електроенергетики, що пов'язаний з будівництвом каскаду ГЕС на річці Сулак. Славиться республіка народними промислами. У сільському господарстві провідне значення має отгоннопастбищное вівчарство, а також садівництво і виноградарство. Найбільший промисловий центр - столиця республіки Махачкала.

Карачаєво-Черкеська Республіка. Республіка (раніше автономна область у складі Ставропольського краю) виділяється гірничодобувною промисловістю, розвиненим машинобудуванням, хімічною, легкою і харчовою промисловістю. Із сільськогосподарських культур вирощуються пшениця, кукурудза, ячмінь, цукрові буряки, соняшник, овочі. У тваринництві переважає розведення м'ясо-молочного худоби. Тут знаходиться відомий гірськокліматичний курорт Теберда.

Республіка Інгушетія. Це один з найстаріших районів видобутку нафти, чим і обумовлені розвиток нафтовидобувної промисловості, виробництва устаткування для нафтової промисловості. Розвинена харчова промисловість. Сільське господарство спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, пшениці, ячменю, вівса, соняшника. Розводять велику рогату худобу, овець.

Чеченська Республіка. Ця територія - один з найстаріших районів видобутку нафти, чим і обумовлена спеціалізація на хімії органічного синтезу і виробництві устаткування для нафтової промисловості. Сільське господарство спеціалізується на виробництві зерна, винограду, плодово-ягідних культур, овочів, тваринництво м'ясного напрямку. Однак Чеченська війна завдала промисловості і сільському господарству колосальний збиток, і буде потрібно немало зусиль для їх відновлення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Світове господарство
Міжнародні економічні організації, їх місце і роль в світовому господарстві початку XXI століття
Організація і компетенція Міністерства сільського господарства РФ, підвідомчих йому федеральної служби та федерального агентства
Територіальні фінанси
Організація місцевого самоврядування в закритих адміністративно-територіальних утвореннях
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси