Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління людськими ресурсами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дослідження в галузі управління персоналом

Рішення в області управління персоналом можуть бути більш ефективними, якщо проводяться спеціальні дослідження, так як більш повна інформація веде до розробки більш якісних рішень можливих проблем. Результати досліджень можуть використовуватися:

1) для спостереження за поточною діяльністю по управлінню персоналом;

2) визначення проблемних областей в управлінні людськими ресурсами організації і можливих рішень цих проблем;

3) прогнозування тенденцій та їх впливу на управління персоналом;

4) прогнозування витрат і переваг від майбутньої діяльності з управління людськими ресурсами організації.

Проведення досліджень часто є критично важливим для вирішення проблем управління людськими ресурсами, оскільки складно приймати ефективні рішення, не маючи точної інформації. Наприклад, анкети, в яких працівникам задаються питання про різних варіантах підготовки функціональних обов'язків, допомагають виявити проблемні сфери, які інакше не були б виявлені.

Дослідження можна розбити по категоріям на первинні і вторинні. Серед найбільш важливих методів проведення досліджень управління людськими ресурсами слід зазначити експерименти, опитування працівників, співбесіди, в рамках дослідження.

Первинне дослідження являє собою метод, за допомогою якого дані збираються стосовно конкретних проблем і аспектів.

Вторинне дослідження використовує результати досліджень, що проводилися іншими організаціями, матеріали щодо яких можуть бути знайдені в статтях фахових журналів або книг.

При плануванні проведення первинних досліджень перш за все необхідно вирішити, яку конкретно проблему управління персоналом передбачається вивчити. Серед прикладів тим первинних досліджень можна назвати такі, як причини збільшення плинності кадрів серед службовців, думка працівників щодо гнучких робочих графіків, широта застосування планів, надання пільг.

Таким чином, первинні дослідження мають цілком конкретне застосування для вивчення і вирішення фактичних проблем управління людськими ресурсами в конкретній організації.

На відміну від первинних досліджень, вторинні дослідження користуються даними проводилися первинних досліджень в інших організаціях.

Наприклад, якщо рівень плинності кадрів серед працівників цього підрозділу впаде в порівнянні з рівнем плинності в інших підрозділах, як і раніше працюють в умовах робочих графіків, тоді експеримент дослідження може показати, що гнучке складання робочих графіків здатне скоротити плинність кадрів. Проблема в експериментах і дослідженнях управління людськими ресурсами полягає в тому, що вони проводяться у відношенні людей в умовах реального життя. Одним з найбільш використовуваних методів проведення дослідження є опитування працівників за допомогою спеціально підготовлених анкет. Застосування цього методу дає можливість працівникам організації висловити свою думку щодо конкретних видів діяльності в області управління персоналом. Анкети для збору думки працівників можуть застосовуватися в цілях діагностики конкретних проблемних сфер визначення потреби працівників або віддається ними переваги, а також розкриття сфер, в яких діяльність по управлінню персоналом сприймається службовцями добре або де вона розглядається негативно. Спеціальний тип анкети являє собою опитування думок, який концентрує увагу на почуттях і переконаннях працівників щодо своєї роботи в організації. Виступаючи в якості резонатора для працівників і дозволяючи їм відверто висловлювати свою думку стосовно роботи своїх безпосередніх керівників, колег, а також політики і практики, що застосовуються в організації, ці опитування можуть стати відправною точкою для підвищення продуктивності.

Опитування можуть складатися у відповідності з конкретними вимогами для вирішення певних питань і завдань, що виникають в організації.

Проводячи опитування, керівництво підрозділи управління людськими ресурсами має отримати підтримку вищого керівництва організації. Перед проведенням опитування необхідно встановити конкретні цілі і завдання опитування.

Серед важливих методів дослідження проблем управління людськими ресурсами організації слід відзначити так зване дослідне співбесіду.

Дослідне співбесіду являє собою альтернативу опитуванням і може концентруватися на різних проблемах. Одним з широко застосовуваних типів співбесіди є співбесіда з тими, хто залишає організацію, для визначення причин відходу. Отримана при цьому інформація може застосовуватися для визначення і подальшого усунення проблем, для зниження плинності кадрів. Для виявлення реальних причин відходу більш корисним може виявитися контакт із звільненим працівником через деякий час після його відходу; таке опитування може проводитися і заочно, з допомогою анкетування або в ході телефонних розмов.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Поняття маркетингового дослідження. Класифікація маркетингових досліджень по області застосування
Персонал підприємства як об'єкт управління
Область застосування маркетингових досліджень і їх роль в маркетингу
Організаційна структура управління персоналом підприємства
Етапи процесу управління персоналом підприємства
Сучасні тенденції в управлінні персоналом
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в сфері іноземних справ
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в галузі внутрішніх справ, контролю за обігом наркотиків та міграції
Функціональне поділ праці і організаційна структура служби управління персоналом
Етичні вимоги до дослідників та клієнтам. Взаємодія зі спеціалізованими організаціями в галузі маркетингових досліджень
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси