Меню
Головна
 
Головна arrow Товарознавство arrow Метрологія, стандартизація та сертифікація
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Системи сертифікації Великобританії

У Великобританії діє ряд національних систем сертифікації. Найбільш великою є система сертифікації, створена Британським інститутом стандартів (БСІ). Для продукції, сертифицируемой в цій системі, заснований спеціальний знак відповідності британським стандартам.

Системи сертифікації у Великобританії в основному носять добровільний характер, за винятком областей, де рішенням уряду стандарти є обов'язковими до застосування. Наприклад, підприємства-виробники велосипедів (національні і зарубіжні) обов'язково повинні забезпечити відповідність продукції вимогам певного стандарту, який встановлює вимоги щодо безпеки велосипедів, а також технічні вимоги до отражателям світла. Області обов'язкових до застосування стандартів, а отже, сертифікації продукції в основному обмежуються вимогами безпеки, охорони навколишнього середовища, охорони здоров'я і т. п. Використання сертифіката або знака відповідності без дозволу БСІ не допускається. Причому сертифікація може проводитися тільки на відповідність британським стандартам, що затверджується БСІ, які містять необхідні вимоги.

Керівництво роботами з сертифікації в рамках системи здійснює Управління по забезпеченню якості БСІ QUAD. Ці функції воно здійснює за дорученням Ради по забезпеченню якості БСІ, в який входять представники промисловості, торгівлі, споживчих організацій, уряду. Порядок проведення сертифікації продукції аналогічний порядку, що застосовується у Франції.

Підприємства не мають права змінити продукцію, не повідомивши про це БСІ. Зміни, що вносяться виготовлювачем продукцію, визнаються QUAD, якщо проведені випробування підтверджують відповідність продукції вимогам стандартів. Дія ліцензії один рік, після чого вона повинна продовжуватись.

QUAD здійснює також керівництво системою сертифікації знаком безпеки, який означає, що продукція відповідає стандарту на безпеку або стандарту, який включає вимоги щодо безпеки.

У Великобританії існує також система сертифікації електропобутових приладів і машин, створена при Британської асоціації приймання електротехнічних виробів (ВЕАВ). Система забезпечує безпечну експлуатацію електропобутової техніки шляхом проведення випробувань і приймання зразків продукції відповідно до вимог британського стандарту "Вимоги безпеки електротехнічних виробів для побутового та аналогічного застосування". Цей стандарт охоплює практично усі види побутових приладів і машин. У системі не допускається проведення сертифікації продукції на відповідність стандарту або іншому нормативному документу.

Обладнання, яке пройшло сертифікацію в рамках цієї системи, може бути маркована спеціальним знаком безпеки, який зареєстрований і охороняється законом.

Керує системою Керівний комітет, до складу якого входять представники електротехнічної промисловості Британської асоціації підприємств побутової електротехнічної продукції, Британського інституту стандартів, Управління енергопостачання, Британської асоціації радіотехнічної промисловості, Асоціації за радіо - і телевізійних робіт та Федерації торгівлі електротехнічною продукцією. Крім того, створено Генеральний рада, що виконує функції консультативного органу і складається з представників зацікавлених сторін (виробників, споживачів, споживчих організацій та ін).

До системи сертифікації ВЕАВ можуть приєднуватися і закордонні виробники. У відповідності з протоколом про взаємне визнання результатів випробувань електротехнічних виробів, підписаним у СЕНЕЛЕК (Європейський комітет з стандартизації в галузі електротехніки), результати випробувань продукції, проведені ВЕАВ, визнаються в інших країнах-учасницях, що виключає необхідність випробування зразків продукції при експорті.

У БСІ створений новий вид сертифікаційних систем - система реєстрації підприємств-виготовлювачів, заснована на оцінці систем забезпечення якості продукції на підприємствах безвідносно до видів виробленої продукції. Причому оцінка систем забезпечення якості проводиться за британським стандартом, "Системи забезпечення якості". Перелік зареєстрованих підприємств поміщається у видаваному БСІ "Керівництві для покупців".

З метою упорядкування робіт з сертифікації за дорученням міністра торгівлі і промисловості Британський інститут стандартів створив Національну раду з акредитації органів сертифікації, тобто реєстрації діючих систем сертифікації.

Діяльність Національної ради з акредитації не залежить від діяльності комітету БСІ по забезпеченню якості. Основна мета Ради - проводити від імені міністра неупереджену оцінку органів сертифікації, поданих для акредитації згідно з прийнятими критеріями.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Конституція і правова система Великобританії
Системи сертифікації продукції
Системи сертифікації Японії
Національні системи сертифікації
Етапи проведення робіт з сертифікації систем якості
Сертифікація систем якості і виробництв
Основні цілі та принципи сертифікації
Учасники сертифікації харчових продуктів
Елементи фінансової системи Великобританії
Об'єкти і учасники перевірки при сертифікації систем якості
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси