Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Первинні документи і регістри бюджетного обліку

Первинний обліковий (бухгалтерський) документ є письмовим свідченням про здійсненні господарської операції, мають юридичну силу і не потребує подальших пояснень і деталізації. Він є основою документального оформлення різних фінансових операцій та їх подальшого відображення в бюджетному обліку. При цьому кожен первинний документ відображає одну здійснену господарську операцію.

До оформлення та складання первинних документів пред'являються наступні вимоги:

- документ повинен відповідати законодавчо встановленими формами (зразками) та утримання заповнених реквізитів;

- незаповнені реквізити прокреслюються однією рискою;

- в документі повинні бути чітко і розбірливо написані текст і цифри;

- грошова сума вказується цифрами та літерами;

- документ повинен бути підписаний посадовими особами із зазначенням посад.

В цілях реалізації положень Закону про бухгалтерський облік постановою Уряду РФ від 8 липня 1997 р. № 835 "Про первинних облікових документах" функції з розробки та затвердження альбомів уніфікованих форм первинної облікової документації та їх електронних версій покладені на Росстат.

Первинні облікові документи приймаються до обліку, якщо вони складені за уніфікованими формами, перелік яких стосовно до розділів обліку наведено в табл. 2.4.

Таблиця 2.4. Перелік уніфікованих форм первинних облікових документів

№ п/п

Найменування форм

Нормативний документ

1

З обліку сільськогосподарської продукції і сировини

Постанова Держкомстату Росії від 29 вересня 1997 року № 68 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку сільськогосподарської продукції та сировини"

2

З обліку праці та її оплати

Постанова Держкомстату Росії від 5 січня 2004 року № 1 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку праці та її оплати"

3

По обліку основних засобів і нематеріальних активів

Постанова Держкомстату Росії від 21 січня 2003 року № 7 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку основних засобів"

4

З обліку матеріалів

Постанова Держкомстату Росії від 30 жовтня 1997 року № 71а "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку праці та її оплати, основних засобів і нематеріальних активів, матеріалів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, робіт у капітальному будівництві"

5

З обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів

6

З обліку робіт у капітальному будівництві

Постанова Держкомстату Росії від 11 листопада 1999 року № 100 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку робіт у капітальному будівництві та ремонтно-будівельних робіт"

7

З обліку роботи будівельних машин і механізмів

Постанова Держкомстату Росії від 28 листопада 1997 року № 78 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку роботи будівельних машин і механізмів, робіт в автомобільному транспорті"

8

З обліку робіт на автомобільному транспорті

9

З обліку результатів інвентаризації

Постанова Держкомстату Росії від 18 серпня 1998 року № 88 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку касових операцій і результатів інвентаризації"

10

З обліку касових операцій

11

З обліку торговельних операцій

Постанова Держкомстату Росії від 25 грудня 1998 року № 132 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку торгових операцій"

Первинні облікові документи, форма яких не передбачена зазначеними постановами органів статистики, повинні містити обов'язкові реквізити, перераховані в табл. 2.5.

Таблиця 2.5. Вимоги до оформлення первинних облікових документів

п/п

Обов'язкові реквізити

Характеристика

1

Найменування документа

Укладає в собі фінансово-економічний зміст господарської операції. Документ, що не має назви, а також документи з неясним, погано читається найменуванням не мають юридичної сили

2

Назви сторін

Первинний документ, в якому немає назви та відповідних атрибутів хоча б однієї із сторін, втрачає адресність і не може бути виконаний

3

Дата складання

При відсутності або нечіткому написанні дати документ втрачає адресність у часі: відсутній часовий інтервал, в якому повинен бути здійснений облік цього документа. Фактично, такий документ не має юридичної сили

4

Зміст

господарської

операції

Необхідність строгої відповідності між назвою документу і змістом проводяться по ньому операцій

5

Вимірювачі

Вимірювачі господарської операції можуть бути натуральними (в одиницях ваги, габаритів), трудовими, грошовими. Відсутність вимірників у документі позбавляє його обліково-розрахункової бази

6

Найменування посад осіб та їх особисті підписи

Документ повинен мати підписи з розшифровкою посади відповідальних осіб. Перший підпис належить директору установи, друга - головному бухгалтеру

7

Додаткові реквізити

Номер документа (дозволяє реєструвати здійснюються операції). Адреса установи (зазвичай вказується на дорученнях, накладних та інших документах з метою зворотного зв'язку з контрагентом). Підстава для здійснення господарської операції, наведене в документі (відомості, необхідні для контролю за обґрунтованістю тих чи інших дій матеріально відповідальних та інших осіб)

Первинні облікові документи приймаються до обліку, якщо вони складені і оформлені належним чином. Первинний обліковий документ повинен бути складений у момент здійснення операції, а якщо це не представляється можливим - безпосередньо після її закінчення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Регістри бюджетного обліку
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Форми первинних облікових документів
Відображення розрахунків з підзвітними особами в регістрах бюджетного обліку
Методологічні та правові засади сучасної системи бюджетного обліку
Організація, оцінка і документальне оформлення обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту
Первинний облік та його інформаційна база
Система документів бухгалтерського обліку
Аудиторська перевірка обліку оборотних активів
Аудиторська перевірка обліку необоротніх активів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси