Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відповідальність за договорами, що укладаються твору автором

1. Відповідальність автора за договором про відчуження виключного права на твір та за ліцензійним договором обмежена сумою реального шкоди, заподіяної іншій стороні, якщо договором не передбачено менший розмір відповідальності автора.

2. У разі невиконання або неналежного виконання договору авторського замовлення, за яке автор песет відповідальність, автор зобов'язаний повернути замовнику аванс, а також сплатити йому неустойку, якщо вона передбачена договором. При цьому загальний розмір зазначених виплат обмежений сумою реального збитку, заподіяного замовнику.

Відчуження оригіналу твору та виключне право на твір

1. При відчуженні автором оригіналу твору (рукопис, оригіналу твори живопису, скульптури тощо), у тому числі при відчуженні оригіналу твору за договором авторського замовлення, виключне право на твір зберігається за автором, якщо договором не передбачено інше.

У разі, коли виключне право на твір не перейшло до набувача його оригіналу, набувач має право без згоди автора і без виплати йому винагороди демонструвати набуту у власність оригінал твору і відтворювати його в каталогах виставок і у виданнях, присвячених його колекції, а також передавати оригінал цього твору для демонстрації на виставках, організованих іншими особами.

2. При відчуженні оригіналу твору його власником, що володіє винятковим правом на твір, але не є автором твору, виключне право на твір переходить до набувача оригіналу твори, якщо договором не передбачено інше.

3. Правила цієї статті, що відносяться до автора твору, поширюються також на спадкоємців автора, їх спадкоємців і так далі в межах терміну дії виключного права на твір.

Право доступу

1. Автор твору образотворчого мистецтва має право вимагати від власника оригіналу твору надання можливості здійснення права на відтворення свого твору (право доступу). При цьому від власника оригіналу твору не можна вимагати доставки твору авторові.

2. Автор твору архітектури має право вимагати від власника оригіналу твору надання можливості здійснювати фото - і відеозйомку твори, якщо договором не передбачено інше.

Право слідування

1. У разі відчуження автором оригіналу твору образотворчого мистецтва при кожній публічної перепродажу відповідного оригіналу, в якій в якості продавця, покупця чи посередника бере участь галерея образотворчого мистецтва, художній салон, магазин або інша подібна організація, автор має право на отримання від продавця винагороди у вигляді процентних відрахувань від ціпи перепродажу (право слідування). Розмір процентних відрахувань, а також умови і порядок їх виплати визначаються Урядом Російської Федерації.

2. Автори користуються правом слідування в порядку, встановленому пунктом I цієї статті, також стосовно авторських рукописів (автографів) літературних і музичних творів.

3. Право слідування неотчуждаемо, але переходить до спадкоємців автора на термін дії виняткового права на твір.

Права автора твору архітектури, містобудування чи садово-паркового мистецтва

1. Автор твору архітектури, містобудування чи садово-паркового мистецтва має виключне право використовувати свій твір у відповідності з пунктами 2 і 3 статті 1270 цього Кодексу, у тому числі шляхом розробки документації для будівництва і шляхом реалізації архітектурного, містобудівного або садово-паркового проекту.

Використання архітектурного, містобудівного або садово-паркового проекту для реалізації допускається тільки одноразово, якщо інше не встановлено договором, згідно з яким створено проект. Проект і виконана на його основі документація для будівництва можуть бути використані повторно тільки за згодою автора проекту.

2. Автор твору архітектури, містобудування чи садово-паркового мистецтва має право на здійснення авторського контролю за розробкою документації для будівництва і право авторського нагляду за будівництвом будівлі або споруди або інший реалізацією відповідного проекту. Порядок здійснення авторського контролю і авторського нагляду встановлюється федеральним органом виконавчої влади по архітектурі і містобудуванню.

3. Автор твору архітектури, містобудування чи садово-паркового мистецтва має право вимагати від замовника архітектурного, містобудівного або садово-паркового проекту надання права на участь в реалізації свого проекту, якщо договором не передбачено інше.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Охорона авторства, імені автора і недоторканності твору після смерті автора
Договір про відчуження виключного права на твір
Автор твору
Договір про відчуження виключного права на твір
Розповсюдження оригіналу або примірників опублікованого твору
Виключне право на твір
Неправомірний доступ до комп'ютерної інформації: поняття, склад і види
Забезпечення доступу до безкоштовної освіти (загального і професійного)
Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Загальні поняття про право
Право: походження та сутність
Право авторства і право автора на ім'я
Архітектура. Містобудування
Автор твору
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси