Меню
Головна
 
Головна arrow Інформатика arrow Інформаційні системи і технології в економіці і управлінні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Планування ресурсів залежно від потреби клієнта (CSRP)

Планування ресурсів, синхронізоване зі споживачем (Customer Synchronized Resource Planning - CSRP), - це концепція управління ресурсами підприємства, орієнтована на потреби підприємств-споживачів і враховує не тільки основні виробничі та матеріальні ресурси, але і всі ті ресурси, які зазвичай розглядаються як допоміжні, тобто ресурси всього життєвого циклу товару. Це всі ресурси, споживані під час маркетингової роботи з клієнтом, післяпродажного обслуговування, перевалочних та обслуговуючих операцій тощо [7].

Ця особливість CSRP набуває вирішальне значення для підвищення конкурентоспроможності підприємства в галузях, де життєвий цикл товару невеликий і потрібно оперативна реакція на зміну бажань споживача. Щоб правильно управляти вартістю товару, оцінювати вартість просування і обслуговування товару даного типу, необхідно враховувати всі елементи його життєвого циклу.

Система CSRP - це інтегрована електронна інформаційна система управління, що реалізує концепцію CSRP. Призначення CSRP - створення продуктів з підвищеною цінністю для покупця, тобто продуктів, які найбільш повно відповідають специфічному набору вимог кожного конкретного покупця.

Реалізація концепції CSRP на конкретному підприємстві дозволяє керувати замовленнями клієнтів і всією роботою з ними на порядок швидше, ніж це було можливо раніше. Стає можливим щогодинна зміна графіка поставок, що в умовах "класичної" ERP було нездійсненно. Детальний аналіз собівартості замовлення і конкретних елементів у її складі став можливий вже на етапі його оформлення. При розрахунку собівартості можна врахувати всі додаткові операції по адміністративному обслуговування замовлення, не кажучи вже про післяпродажному обслуговуванні, що практично неможливо в ERP-системах, де дані витрати враховуються тільки постфактум.

Споживачами інформації про покупців є наступні бізнес-процеси підприємства: управління розвитком; розробка та розподіл замовлень на комплектуючі, виробництво продукції, визначення вимог до продуктів, графік і план випуску продукції, закупівлі, управління фінансами, розробка продуктів, управління інформацією про продукти, технічне обслуговування покупців, адаптація до ринкової кон'юнктури, управління запасами, управління поверненням матеріалів.

Основний принцип методології CSRP - інтеграція системи обробки інформації про покупця в систему процесу планування і управління діяльністю організації. Внаслідок цього покупці можуть впливати на ключові бізнес-процеси організації, змінювати її стратегію та послідовність дій щодо реалізації цієї стратегії. CSRP переміщує фокус уваги з планування виробництва на планування замовлень покупців. Таким чином, бізнес-процеси підприємства синхронізуються з діяльністю покупців.

В рамках методики CSRP велике значення набуває інтеграція системи управління ресурсами підприємства з програмними продуктами її контрагентів, що реалізують специфічні завдання управління (наприклад, управління технологічним обладнанням, проектуванням виробів) і розрахунку специфічних ресурсів, характерних для конкретного підприємства. Такими продуктами можуть бути, наприклад, системи оптимального розміщення замовлень, управління технологією і т. д. Дана інтеграція можлива на базі технологій інтернет-комерції.

Переваги використання систем класу CSRP: підвищення споживчої цінності продукції, швидка адаптованість до кон'юнктури ринку, зміцнення конкурентних позицій підприємства, підвищення якості товарів, розширення можливості підтримки покупців.

Система CSRP реалізована на базі технології ERP, що дозволяє реалізувати всі переваги ERP-системи.

Використання CSRP забезпечує постачальників інформацією про виробничих графіках замовників, даними про їх продаж і т. д., дозволяючи на підставі цієї інформації заздалегідь планувати виробництво і постачання для них.

Впровадження інформаційних технологій покращує використання всіх ресурсів організації, підвищує її гнучкість і адаптивність до зміни зовнішньої кон'юнктури, якість прийнятих рішень і, як наслідок, забезпечує більш високу конкурентоспроможність.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Замкнутий цикл планування потреб у матеріальних ресурсів (CL MRP)
Процес планування людських ресурсів
Замкнутий цикл планування потреб у матеріальних ресурсів (CL MRP)
Бізнес вашого клієнта
З'ясування потреб клієнта
Концепція "Планування потреб/ресурсів". Системи MRP, MRP-II, DRP, ERP, CSRP
Ресурси і потреби утворюють основу будь-якої економіки
Цікавий клієнт
Розширення сфери інтегрованого планування ресурсів
Проблеми клієнта, що викликають потреби в консультуванні
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси