Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Резервування земель для державних або муніципальних потреб

У сучасній юридичній науці поширена думка, що "резервування земельних ділянок для державних і муніципальних потреб являє собою обмеження права власності чи іншого речового вдачі громадян та юридичних осіб щодо земельної ділянки зі складу земель поселень або земель сільськогосподарського призначення".

Поділяючи такий підхід, разом з тим отмстим, що ЗК РФ не містить заборон на резервування земельних ділянок із складу інших категорій земель.

Резервування земельних ділянок для публічних потреб є підставою для відмови у наданні земельних ділянок, що перебувають у державній і муніципальної власності у власність громадянам та юридичним особам. Резервування земель для державних або муніципальних потреб здійснюється у випадках, передбачених ст. 49 ЗК РФ, а земель, що перебувають у державній або муніципальній власності і не наданих громадянам та юридичним особам, також у випадках, пов'язаних з розміщенням об'єктів інженерної, транспортної і соціальної інфраструктур, об'єктів оборони та безпеки, створення особливо охоронюваних природних територій, будівництвом водосховищ і т. д.

Резервування земель допускається зон планованого розміщення об'єктів капітального будівництва для державних або муніципальних потреб, а також у межах інших необхідних у відповідності з федеральними законами для забезпечення державних або муніципальних потреб територій. Землі для державних чи муніципальних потреб можуть резервуватися на строк не більше ніж сім років. Допускається резервування державних або муніципальних земель, не наданих громадянам та юридичним особам, для будівництва автомобільних доріг та інших лінійних об'єктів на термін до 20 років (ст. 70.1 ЗК РФ).

Дія обмежень прав, встановлених рішенням про резервування, припиняється з наступних причин: закінчення зазначеного в рішенні строку резервування земель; надання в установленому порядку зарезервованого земельної ділянки, не обтяженого правами третіх осіб, для цілей, встановлених рішенням про резервування земель; скасування рішення про резервування земель органом державної влади або органом місцевого самоврядування, який прийняв рішення про резервування земель; вилучення в установленому порядку, у тому числі шляхом викупу, зарезервованого земельної ділянки для державних або муніципальних потреб; рішення суду, яке набрало законної сили (п. 10 постанови Уряду РФ від 22.07.2008 № 561 "Про деякі питання, пов'язані з резервуванням земель для державних або муніципальних потреб").

Особливий порядок резервування встановлений у Краснодарському краї у зв'язку з підготовкою та проведенням Олімпійських ігор. Його суть полягає в тому, що Російська Федерація з 1 січня 2008 р. до 1 січня 2014 р. передає Краснодарському краю здійснення повноважень щодо резервування земель і вилучення земельних ділянок для федеральних потреб. Крім того, передбачені додаткові гарантії прав громадян, головним чином, в частині їх інформування про прийнятих рішеннях але резервування і вилучення земельних ділянок, а також зазначено, що резервування земель і вилучення земельних ділянок з метою розміщення олімпійських об'єктів допускаються при відсутності документів територіального планування.

Своєрідною різновидом резервування можна вважати обмеження прав власника майбутнім вилученням земельної ділянки для державних або муніципальних потреб. З моменту державної реєстрації рішення державного або муніципального органу про таке майбутнє вилучення ділянки власник відчуває утруднення в здійсненні своїх правомочностей, наприклад, в частині забудови земельної ділянки або інших дій, пов'язаних з підвищенням вартості землі.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Відмова покупця від укладання договору поставки товарів для державних або муніципальних потреб
Поставка товарів для державних і муніципальних потреб
Державні і муніципальні фінанси
ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО І МУНІЦИПАЛЬНОГО КРЕДИТУ
Організація і проведення торгів з продажу державних або муніципальних земельних ділянок або права їх оренди
Оптимізація вартості будівельної продукції при розміщенні замовлень на виконання робіт для державних потреб
Організація виконання видатків на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг для державних потреб
Державний і муніципальний кредит
Фінансове забезпечення державних і муніципальних установ
Державна реєстрація статутів муніципальних утворень
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси