Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Посередник

Стиль делікатно-обачний

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, інтроверсія, ірраціональність.

Інтровертний відчуває тип в процесі переговорів може виконувати складну і відповідальну роль посередника завдяки своїй унікальній психічної інтенції - все помічати, але ні в що не втручатися. К. Р. Юнг зазначав, що позитивними якостями цього типу є увага до людей, морально-етичне почуття, а також спокій і душевну рівновагу, що пояснюється унікальним поєднанням інтроверсії, сенсорики, етики та ірраціональності. За столом переговорів Посередник у більшості випадків мовчазний, важкодоступний, незрозумілий оточуючим, нерідко відрізняється меланхолійним темпераментом. Він не прагне блиснути дотепністю і не виступає вперед, істинні мотиви його поведінки для оточуючих у більшості випадків залишаються прихованими. Зовні Посередник проявляє гармонійну стушеванность, приємний спокій, симпатичний паралелізм. Якщо в процесі переговорів ця зовнішня сторона виражена кілька яскравіше, то виникає легке підозра у байдужості або холодності, яке може дійти до припущень про байдужість до партнерів.

Переваги стилю. Посередник високо цінує гармонію за столом переговорів, але майже не відчуває потреби керувати партнерами і контролювати їх дії, ніколи не втручається в чуже особисте простір. Саме тому йому так підходить посередницька місія: він здатний залишатися на рівновіддаленій відстані від конфліктуючих сторін. Однак з-за своєї скромності і м'якості він може ніколи не дочекатися подяки від партнерів. На жаль, поза посередницької місії його чутливість до чужого простору під час переговорів часто призводить до прагнення утриматися від будь-яких активних дій, тому партнери здатні обійти його і зробити вигляд, що зовсім не помітили його пропозицій.

Позитивними якостями Посередника на переговорах є творчий підхід до вирішення проблем, здатність запропонувати оригінальний вихід із складної ситуації, оскільки він не прагне діяти стандартними шляхами або виходити з абстрактних ідей, а орієнтується на практичність і здоровий глузд. Його пропозиції завжди спрямовані на практичну сторону питання, але як ірраціональний сенсорик він діє стихійно, а не цілеспрямовано. Йому не властиво приділяти багато часу підготовці до переговорів і скрупульозному планування. За столом переговорів Посередник - гнучкий тактик, а не стратег, здатний забути про правила, часу та інших організаційних вимогах. Він націлений на безпосередній результат, мало цікавиться абстрактними ідеями і концепціями, вважаючи за краще відчутні реалії. Партнерам він звичайно задає дуже конкретні питання по суті справи: "Як це здійснити на практиці?", "Навіщо це робити?".

Партнерів привертають легкість характеру Посередника, його коректність і м'якість у зверненні. Під час переговорів він без праці пристосовується до мінливої обстановці, не відчуває стресу від незапланованих поворотів порядку денного, воліючи вичікувальну тактику і сподіваючись на приємну несподіванку.

Проблемні зони стилю. Зворотною стороною і неминучим наслідком такого стилю ведення переговорів стає довгий список відкладених питань та незакінчених справ, який може нервувати і самого Посередника, і його партнерів.

Делікатно-обачний стиль підходить насамперед для посередницької місії на складних багатосторонніх переговорах. Він добре працює в парі з активним наступальним жорстким парламентером, пом'якшуючи і гнучко коригуючи його позицію.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види посередників та їх характеристика
Різновиди ролей посередника
Посередники у конфлікті та їх функції
Венчурні інвестори як фінансові посередники
Функції банків як особливих фінансових посередників
Фінансове посередництво та фінансові посередники
Особливості діяльності посередника і основи ефективного посередництва
Основні стадії переговорів з участю посередника
Відносини між посередником і суб'єктами конфлікту та їх вплив на прийняття рішення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси