Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Жести і пози

Під час переговорів важливо не тільки стежити за жестами і позами партнерів, але і намагатися контролювати власні жести і пози. Слід запам'ятати жести, що підкреслюють відвертість, зацікавлення, щирість, впевненість у собі.

1. Відкриті долоні. Відомо, що споконвіку відкрита долоня асоціювалася з щирістю, чесністю, відданістю і довірливістю. Якщо ви хочете визначити, відверті ваші партнери по переговорам, поспостерігайте за положенням їхніх долонь. Коли людина веде себе відверто, він зазвичай розкриває перед співбесідником долоні повністю або частково, а в тих випадках, коли щось приховує, він ховає долоні за спиною або опускає руки в кишені. Таким чином, можна підвищити свій кредит довіри, виробивши звичку в процесі спілкування з людьми тримати долоні відкритими.

2. Потирання долонь. Цей жест означає позитивні очікування. Швидкість, з якою виконується жест, сигналізує про те, чи буде операція вигідною для вас. Якщо потирають долоні занадто повільно, це свідчення хитрості або нечесності. Тому потирання долонь має відбуватися швидко, щоб не відлякати партнерів по переговорах.

3. Шпилеобразное положення рук. Кінчики пальців з'єднані "будиночком", або "шпилем": цим жестом користуються впевнені в собі люди; крім того, він позначає впевнену позицію під час переговорів.

4. Закладання рук за спину. Улюблена поза англійських аристократів: відомо, що члени британської королівської сім'ї мають звичку ходити з високо піднятою головою, виставленим підборіддям і з закладеними за спину руками. Але і в буденному житті нетитулованих осіб цей жест вважається відмінною особливістю впевненого в собі людини з почуттям переваги над іншими. Якщо ви приймете таку позу під час переговорів, то відчуєте себе менш напружено й більш впевнено.

Однак слід пам'ятати, що жест "руки в замок за спиною" відрізняється від жест "закладання рук за спину з захопленням зап'ястя", який говорить про те, що людина засмучена і намагається взяти себе в руки. В цьому випадку одна рука захоплює зап'ястя так міцно, неначе вона намагається утримати її від нанесення удару. Цікаво, що чим більше сердить людина, тим вище пересувається її рука по спині.

5. Рукостискання з застосуванням обох рук відразу виражає щирість, довіра або глибину почуттів по відношенню до партнера.

6. Ліва рука бере за лікоть партнера, рука кладеться на плече або передпліччя - це вираз щирого почуття симпатії. Слід пам'ятати, що використання лівої руки означає порушення інтимної зони партнера, а це можливо лише між близькими друзями. В іншому випадку такі жести можуть відштовхнути співрозмовника. Подібну помилку часто роблять політики, спілкуючись зі своїми виборцями.

Існують також жести, яких слід уникати під час переговорів.

1. Долоня повернута вниз: це жест начальственности. Якщо ви звернетеся до партнера з таким жестом, у нього з'явиться відчуття, що ви наказуєте, а це може викликати почуття ворожості до вас. Цей жест доречний лише у відношенні з підлеглими.

2. Перстоуказующий жест: пальці рук стиснуті в кулак, виставлений вперед вказівний палець. Жест "вказуючого перста" є одним з найбільш дратівливих для співрозмовників, він означає начальницьке приказывание, що неприпустимо на переговорах.

3. Зчеплені пальці рук: цей жест означає розчарування і бажання людини приховати своє негативне ставлення.

4. Виставлення великих пальців рук: цей жест говорить про владності, перевазі і навіть агресивності людини. Великі пальці, що позначають перевагу, стають ще більш красномовним жестом у випадку, якщо людина говорить абсолютно протилежні жесту слова. В результаті у партнерів по переговорам може з'явитися відчуття, що людина ні навіть помпезен. Жест з акцентуванням великих пальців використовується також для вираження глузування або зневажливого ставлення до партнерів, на яких побічно вказують великим пальцем. Відповідно, необхідно пам'ятати, що вказівка великим пальцем діє дратівливо і тому його слід уникати.

Цілий ряд жестів може видати людини в тому випадку, якщо він бреше:

o жести, пов'язані з дотиком рук до особи, - спроба закрити рот, очі або вуха руками;

o потирання кінчика носа;

o потирання століття;

o потирання шиї;

o відтягування комірця.

Коли зазначені жести використовують партнери по переговорах у момент вашої мови, це свідчить про те, що вони розуміють, що ви говорите неправду. В цьому випадку слід зупинитися і задати питання, чому вони вам не довіряють. Однією з найбільш обтяжуючих картин під час переговорів є вид аудиторії, де всі до одного тримають руки біля рота під час виступу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Характеристика жестів і поз
Класифікація та особливості основних жестів
Емоції і мова соціально значущих жестів і поз
Жести і пози оцінки та прийняття рішення
Роль культурних відмінностей в інтерпретації мови жестів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси