Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вогнестійкість будівельних конструкцій

Вогнестійкість будівельних конструкцій - властивість конструкцій зберігати несучу і захисну здатність в умовах пожежі. За ступенем вогнестійкості визначається мінімальна відстань між будівлями і спорудами (див. таблицю).

У відповідності з будівельними нормами і правилами є вісім ступенів вогнестійкості будівель і споруд, які характеризуються межами вогнестійкості основних будівельних конструкцій і межами поширення вогню по цих конструкціях.

I ступінь вогнестійкості. Будівлі з несучими та огороджувальними конструкціями з природних або штучних кам'яних матеріалів, бетону або залізобетону із застосуванням листових і плитних негорючих матеріалів.

II ступінь вогнестійкості. Будівлі з несучими та огороджувальними конструкціями з природних або штучних кам'яних матеріалів, бетону або залізобетону із застосуванням листових і плитних негорючих матеріалів. У покриттях будівель допускаються незахищені сталеві конструкції.

Мінімальні відстані між будівлями і спорудами

Ступінь вогнестійкості будівель або споруд

Відстань між будівлями і спорудами, м, при ступені вогнестійкості будівель або споруд

I і II

III

IY Y

I і II

Не нормується для будівель і споруд з виробництвами категорій Г і Д, для будівель і споруд з виробництвами категорій А, Б і В

9

12

III

9

12

15

IY Y

12

15

18

III ступінь вогнестійкості. Будівлі з несучими та огороджувальними конструкціями з природних або штучних кам'яних матеріалів, бетону або залізобетону. Для перекриттів допускається використання дерев'яних конструкцій, захищених штукатуркою або важкогорючими листовими, а також плитними матеріалами. До елементів покриттів не висуваються вимоги щодо меж вогнестійкості і меж розповсюдження вогню; при цьому елементи покриття з деревини піддаються вогнезахисної обробки.

ІІІа ступеня вогнестійкості. Будівлі переважно з каркасною конструктивною схемою. Елементи каркаса - зі сталевих незахищених конструкцій. Огороджувальні конструкції - з сталевих профільованих листів або інших негорючих листових матеріалів з важкогорючим утеплювачем.

ІІІб ступінь вогнестійкості. Будівлі переважно одноповерхові з каркасною конструктивною схемою. Елементи каркасу-з цільної або клеєної деревини, підданої вогнезахисної обробці, що забезпечує необхідну межу поширення вогню. Огороджувальні конструкції - з панелей або поелементного складання, виконані із застосуванням деревини або матеріалів на її основі. Деревина та інші горючі матеріали огороджувальних конструкцій мають бути піддані вогнезахисної обробці або захищені від дії вогню та високих температур таким чином, щоб забезпечити необхідну межу розповсюдження вогню.

IV ступінь вогнестійкості. Будівлі з несучими та огороджувальними конструкціями з цільної або клеєної деревини та інших горючих і важкогорючих матеріалів, захищених від дії вогню та високих температур штукатуркою або іншими листовими або плитними матеріалами. До елементів покриттів не висуваються вимоги щодо меж вогнестійкості і меж розповсюдження вогню; при цьому елементи покриття з деревини піддаються вогнезахисної обробки.

IVa ступеня вогнестійкості. Будівлі переважно одноповерхові з каркасною конструктивною схемою. Елементи каркаса - зі сталевих незахищених конструкцій. Огороджувальні конструкції - з сталевих профільованих листів або інших негорючих матеріалів з горючим утеплювачем.

V ступінь вогнестійкості. Будівлі, до несучих і огороджувальних конструкцій яких не висуваються вимоги щодо меж вогнестійкості і меж поширення вогню.

Граничний стан в залежності від виду конструкцій характеризується несучою здатністю, обваленням або прогином в залежності від типу конструкції; теплоізоляційною здатністю (підвищення температури на необогреваемой поверхні в середньому більш ніж на 190 °С у порівнянні з температурою конструкції до випробування або більше 220 °С незалежно від температури конструкції до випробування); щільністю (освіта в конструкціях наскрізних тріщин або наскрізних отворів, через які проникають продукти горіння або полум'я). Для конструкцій, захищених вогнезахисними покриттями і випробовуються без навантажень, граничний стан визначається досягненням критичної температури матеріалу конструкції.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна організація будівельно-монтажних робіт
Розвиток методів визначення меж безпечного стану будівельних систем
Формування вартості будівельної продукції
Електробезпека на будівельному майданчику
Договір будівельного підряду
Конструкція і принцип роботи товару
Ф1.6. Теоретичні конструкції сучасної екології
Теоретичні конструкції провини
Юридична конструкція і основні форми позикового праці
Судова будівельно-технічна експертиза
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси