Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Організація, оцінка і документальне оформлення обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту

Відповідно до вимог ст. 212 Трудового кодексу РФ обов'язки щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці покладаються на роботодавця. У зв'язку з цим роботодавець зобов'язаний купувати і видавати за рахунок коштів бюджету спеціальний одяг відповідно до встановлених нормами працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, а також в особливих температурних умовах або пов'язаних із забрудненням.

Безкоштовна видача спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам установ охорони здоров'я, медичних науково-дослідних організацій, навчальних закладів, виробництв бактеріальних і біологічних препаратів, матеріалів, навчальних наочних посібників здійснюється за нормами, встановленими наступними актами:

1) постановою Мінпраці Росії від 18 грудня 1998 року №51 "Про затвердження Правил забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту";

2) постановою Мінпраці Росії від 29 грудня 1997 р. № 68 "Про затвердження типових галузевих норм безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту";

3) постановою Мінпраці Росії від 30 грудня 1997 року № 69 "Про затвердження типових норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам наскрізних професій і посад усіх галузей економіки";

4) наказом Мінздравсоцрозвитку Росії від 1 жовтня 2008 р. № 541 н "Про затвердження типових норм безплатної видачі сертифікованих спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам наскрізних професій і посад усіх галузей економіки, зайнятим на роботах з шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, а також на роботах, виконуваних в особливих температурних умовах або пов'язаних із забрудненням".

Спецодяг підлягає поверненню у таких випадках: після закінчення терміну шкарпетки; при звільненні працівника; при переведенні працівника на іншу роботу, для якої не передбачена видача спецодягу.

Чергова спецодяг може видаватися працівникам у колективне користування. Вона видається відповідальній особі, про що робиться запис на окремій картці з поміткою "чергова".

Бюджетний облік видачі в експлуатацію і списання м'якого інвентарю

Видача м'якого інвентарю в експлуатацію відображається матеріально відповідальною особою в Книзі (картці) обліку матеріальних цінностей на підставі Відомості видачі матеріальних цінностей на потреби установи (ф. 0504210). При цьому в бюджетному обліку записи не виробляються.

Термін шкарпетки (експлуатації) спецодягу, предметів м'якого інвентарю обчислюються з дня їх фактичної видачі в експлуатацію (експлуатацію).

Для спецодягу сезонного користування термін шкарпетки (експлуатації) протягом одного сезону зараховується за один рік. Час зберігання на складах у термін шкарпетки (експлуатації) не зараховується.

Списанню підлягає лише повністю непридатний м'який інвентар, який неможливо відновити або відновлення якого економічно недоцільно. Закінчення терміну шкарпетки не є підставою для списання спецодягу, спецвзуття.

Спеціальний одяг і спеціальне взуття, повернені працівниками після закінчення строків носіння, але ще придатні для подальшого використання, можуть бути використані за призначенням після прання, чищення, дезінфекції, дегазації, дезактивації, знепилення, знешкодження та ремонту. Витрати на прання, сушку, дезінфекцію та ремонт м'якого інвентарю в рамках бюджетної діяльності, за рахунок цільових коштів відображаються за дебетом рахунку 040120225 і кредитом рахунку 030225730. Подібні витрати в рамках іншої діяльності, що приносить прибуток (у частині загальногосподарських витрат) відображаються по дебету рахунку 210981225 і кредитом рахунку 230225730.

Працівник зобов'язаний здати на склад придатну для подальшого використання спецодяг. Прийом спецодягу на склад оформляється прибутковим ордером (ф. 0315003) у двох примірниках.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ВИДАЧА СПЕЦІАЛЬНОГО ОДЯГУ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Порядок забезпечення засобами індивідуального захисту
Засоби індивідуального захисту
Документальне оформлення оціночної діяльності
Документальне оформлення формування і облік статутного капіталу акціонерного товариства (АТ)
Процесуальний порядок прийняття рішень про видачу
Облік витрат на придбання обладнання, що не потребує монтажу, інструменту та інвентарю; обладнання, що вимагає монтажу, але призначеного для постійного запасу
Методологічні та правові засади сучасної системи бюджетного обліку
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Безпечна експлуатація технологічного оснащення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси