Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський фінансовий облік
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Документальне оформлення наявності та руху готової продукції

Всі господарські операції, пов'язані з наявністю і рухом готової продукції, повинні оформлятися виправдувальними документами. Ці документи служать первинними обліковими документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.

Форми первинної облікової документації по руху готової продукції в організації уніфіковані і визначені постановою Держкомстату РФ від 30 жовтня 1997 року № 71а "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку праці та її оплати".

Передача готової продукції на склад оформляється первинним документом, який підтверджує факт надходження з виробництва готової продукції, тобто вимогою-накладною (форма № М-11). Вся готова продукція здається іод звіт матеріально відповідальній особі. Виняток допускається лише для великогабаритної продукції, яка не може бути здана на склад з-за своїх розмірів. Іншими способами оформлення є відомість здачі продукції з цеху на склад або акт приймання-здавання при здачі продукції замовнику безпосередньо з цеху.

При надходженні готової продукції на склад на кожен номенклатурний номер виробів в бухгалтерії відкриваються картки обліку матеріалів (форма № М-17), які видаються під розписку матеріально відповідальній особі. По закінченні робочого дня комірник на основі первинних прибутково-видаткових документів записує в картках прихід чи витрата готової продукції і розраховує її залишок. На підставі даних, врахованих у картках, на складах складаються оборотні або сальдові відомості готової продукції, які передаються в бухгалтерію.

Відпуск готової продукції покупцям (замовникам) здійснюється в організаціях на підставі відповідних первинних облікових документів - накладних. В якості типової форми накладної може використовуватися форму № М-15 "Накладна на відпуск матеріалів на сторону". Організації різних галузей виробництва можуть застосовувати спеціалізовані форми (модифікації) накладних та інших первинних облікових документів, що оформляються при відпуску готової продукції. Накладна повинна містити додаткові показники, такі як основні характеристики відвантажується (відпуску) продукції, в тому числі код продукції, сорт, розмір, марка і т. д., найменування структурного підрозділи організації, отпускающего готову продукцію, найменування покупця і підстава для відпустки. Підставою для оформлення накладної на відпустку готової продукції на складі, в окремих випадках безпосередньо у підрозділах організації (при відвантаженні великогабаритних вантажів, а також вантажів, що вимагають особливих умов транспортування, з інших причин) є розпорядження керівника організації або уповноваженої ним особи, а також договір з покупцем. Накладна повинна виписуватися в кількості примірників, достатньому для здійснення контролю за відвантаженням (вивезенням) готової продукції. На підставі накладних іа відпуск готової продукції та інших аналогічних первинних облікових документів організація (як правило, відділ збуту) виписує рахунки-фактури за встановленою формою у двох примірниках, перший з яких надсилається (передається) покупцю, а другий залишається в організації-постачальника для відображення в книзі продажу та нарахування податку на додану вартість.

Методика бухгалтерського обліку готової продукції

Основними етапами руху готової продукції є:

- надходження готової продукції на склад;

- зберігання готової продукції;

- відпуск готової продукції зі складу покупцям (замовникам) у порядку реалізації або при іншому її вибуття.

Розглянемо методологію ведення обліку по кожному з вищезазначених етапів руху готової продукції.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Документальне оформлення поставок
ОБЛІК ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Бухгалтерський облік зберігання готової продукції
Методика аудиторської перевірки операцій з обліку руху готової продукції
Документальне оформлення міжнародних перевезень
Бухгалтерський облік зберігання готової продукції
Бухгалтерський облік надходження готової продукції
ОБЛІК ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Методика аудиторської перевірки операцій з обліку руху готової продукції
Облік готової продукції
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси