Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 4. Як написати практичну частину або провести дослідження

Всі пункти повинні творитися виходячи з принципу адекватності і па тверезу голову. З методички однієї з санкт-петербурзьких вузів

Що робити, якщо роботу потрібно написати на прикладі конкретного підприємства

Щоб реально описати роботу діючого підприємства, важливо бути досить добре з ним знайомим. Для цього потрібно або працювати на цьому підприємстві, або мати повну і об'єктивну інформацію про його діяльність (наприклад, через особисту участь у його діяльності, через знайомих тощо). Особливо дане твердження стосується робіт з економіки та менеджменту. Студенти, як правило, не мають прямого відношення до діяльності будь-якої організації. Але навіть у працюючого студента, якщо він не перебуває на керівній посаді або не працює в бухгалтерії, доступу до реального стану фінансових або управлінських справ в організації практично немає. Виникає питання: що робити? Пораджу поступати таким чином.

Сьогодні у кожного студента є можливість скористатися Всесвітньою Павутиною, або Інтернетом. Це чудовий ресурс для пошуку інформації по конкретній організації. Більшість середніх і великих фірм мають власні сайти, а невеликі організації прагнуть розмістити інформацію про себе у вигляді реклами.

Порада: як приклад організації можна розглянути відкрите акціонерне товариство (ВАТ). По-перше, це досить великі організації, а це добре виглядає в роботі. По-друге, великі компанії мають свої сайти. А по-третє, ВАТ зобов'язані публікувати інформацію про результати своєї економічної діяльності в ЗМІ, і докладний економічний звіт можна знайти на сайті організації.

Іншим варіантом пошуку практичної інформації може стати її збір під час проходження практики на підприємстві. Знайомство з реальною діяльністю компанії, як правило, входить в список завдань практиканта.

Крім того, матеріалом для написання роботи можуть служити дані про діяльність підприємств аналогічного профілю.

Наведемо приблизну структуру глави роботи на прикладі конкретного підприємства. Отже,

ГЛАВА 2. Аналіз... на прикладі...

2.1. Загальна характеристика організації.

2.2. Особливості... в організації.

2.3. Напрямки вдосконалення... в організації. Варіанти назв цього параграфа: "Методичні рекомендації щодо підвищення ефективності... в організації", "Шляхи покращення діяльності... в організації".

У роботі необхідно навести загальну характеристику організації, бажано навести схему та опис організаційної структури, оцінку кадрового складу та напрямків діяльності і вже після цього проводити аналіз предмета дослідження на підприємстві.

Прекрасним прикрасою в роботі може стати опис організаційної структури підприємства. Вона являє собою кількісний та якісний склад підрозділів організації та схему порядку їх взаємодії між собою. Створення в роботі схеми організаційної структури підприємства, безсумнівно, виступить позитивним моментом при оцінці роботи. Часто в документах про організації, на її сайті організаційна схема підприємства вже приведена, і створювати її вже не треба, достатньо перемалювати її або скопіювати.

Але трапляється й інше: у студента є словесний опис організаційної структури, а необхідно представити його у вигляді наочної схеми. У цьому разі значну допомогу надають інструменти панелі "Ілюстрації" у вкладці "Вставка" програми Microsoft Office Word. За допомогою функції "Фігури" можна розміщувати на аркуші програми Word необхідні зображення, розташовуючи їх у тій чи іншій послідовності. Важливо відзначити, що при розміщенні назв структурних підрозділів організації рекомендується користуватися інструментом "Напис" серед інструментів поля "Фігури", оскільки завдяки використанню інструменту "Напис" можна розмістити у рамках напису найменування підрозділу (рис. 13).

Загальними принципами створення схеми організаційної структури підприємства є наступні:

- існують різні типи організаційних структур (функціональна, лінійна, матрична), важливо визначити, до якого типу слід віднести схему організаційної структури досліджуваного підприємства;

- підлеглі підрозділи розташовуються під підрозділом, який ним керує;

- для побудови схеми організаційної структури рекомендується використовувати знаки стрілок, для того щоб продемонструвати, яке підрозділ якого саме відділу підпорядковується.

Таким чином, залучення даних реального підприємства завжди прикрасить роботу з менеджменту або економіки.

Організаційна структура ресторану

Рис 13. Організаційна структура ресторану

Джерело: робота автора у програмі Microsoft Office Word

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як провести експериментальне психологічне або педагогічне дослідження
Практичне юридичне дослідження
Класифікація маркетингових досліджень за схемою проведення
Аналіз ЗМІ як обов'язкова частина досліджень в PR
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Як написати промову до захисту дипломної роботи
Що робити, якщо оформити список літератури потрібно по ГОСТу
Формування річної бухгалтерської звітності на конкретному прикладі
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Вплив інвестицій в оборотний капітал на економічні показники роботи підприємства
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси