Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Державна громадянська служба
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Висновки

o Державна служба як адміністративна частина держави повинна мати таку якість, як системність. У Федеральному законі "Про систему державної служби Російської Федерації" використовується поняття "система". Стверджується, що ця система включає наступні види державної служби: цивільну, військову, правоохоронну. Але дані види поки ніяк не пов'язані один з одним. Їх об'єднує тільки назва - "державна служба". Єдиного органу управління у них пет, як немає і єдиних нормативних підстав. В рівній мірі це відноситься і до громадянської службі. У неї немає ні загальноросійського управлінського органу, ні навіть федерального.

o Цивільним службовцям у своїй роботі треба орієнтуватися не на процес, а на результат. Саме він повинен бути критерієм ефективності роботи державних органів і цивільних службовців.

o Наявність державних агентств та державних підприємств не дає підстав говорити про "державний менеджмент", оскільки держава за своєю природою й особливостями не є фактором ринку. Державні установи, представлені оборонними підприємствами, навчальними, лікувальними, культурними та іншими закладами, можуть працювати як на безкоштовній (бюджетної) основі, так і на платній (ринкової), що дає підставу говорити про "адміністративному менеджменті".

o Необхідність реформи цивільної служби усвідомлюється сьогодні і суспільством, і керівництвом країни. При цьому дане напрям адміністративної реформи має свою важливу специфіку: перетворення в ній повинні бути проведені тими людьми, діяльність яких і потребує докорінного перегляду. Тому в даний процес необхідно ввести інші соціальні сили. А ними можуть бути тільки, по-перше, політичні працівники - державні і громадські (представники політичних партій, рухів та ін); по-друге, представники бізнесу (керівники підприємств, фірм, корпорацій, банків тощо); і по-третє, представники соціально активного населення.

o Кінцевим результатом тривалого процесу перетворень буде докорінна зміна принципів роботи цивільної служби - від контролю за безпосередньою діяльністю цивільного службовця потрібно перейти до контролю її підсумків. Вся цивільна служба повинна бути переорієнтована па продуктивне рух до кінцевого результату. Тим самим буде виконане головне завдання адміністративної реформи - створення результативної цивільної служби, яка разом з політичними керівниками якісно керувати державою і країною.

o Система місцевого самоврядування будується в певній мірі за зразком державного. Тут також є штатні "муніципальні посади, які встановлюються на основі трудового договору. Муніципальна служба є професійна діяльність на постійній основі на адміністративні ("договірних") посадах. Законодавче регулювання питань муніципальної служби здійснюється суб'єктами Федерації.

o Муніципальна класифікація територіальних поселень: сільське поселення, міське поселення, муніципальний район, міський округ, внутрішньоміське територія міста федерального значення; всі вони є муніципальними утвореннями.

o Форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування: місцевий референдум, муніципальні вибори, збори громадян, правотворча ініціатива громадян (створення ініціативних груп), територіальне громадське самоврядування, публічні слухання, збори громадян, конференція громадян (зібрання делегатів), опитування громадян, звернення громадян до органів місцевого самоврядування.

o Структура органів місцевого самоврядування:

- представницький орган муніципального освіти;

- голова муніципального освіти;

- місцева адміністрація (виконавчо-розпорядчий орган муніципального освіти);

- контрольний орган муніципального освіти (контрольно-рахункова палата, ревізійна комісія та ін).

o Органи місцевого самоврядування наділяються правами юридичної особи і підлягають державній реєстрації.

o Економічну основу місцевого самоврядування становлять знаходяться в муніципальній власності майно, кошти місцевих бюджетів, а також майнові права муніципальних утворень. Кожне муніципальне освіту має власний бюджет, а бюджет муніципального району і звід бюджетів поселень, що входять до складу муніципального району, складають консолідований бюджет муніципального району.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси