Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтернет

Останні два десятиліття ми спостерігаємо бурхливий розвиток Інтернету. Практично кожен рік показує нові оригінальні приклади комунікації, в тому числі комерційною, рекламною, що спирається на Інтернет і його можливості. І те, що, по суті, починалося як засіб спілкування ентузіастів-одинаків, за кілька десятиліть перетворився на потужний канал масової комунікації. У Росії, за даними 77У5 Росія, за останні роки кількість користувачів Інтернету зросла майже в 1,5 рази-з 39% в кінці 2005 р. до 55% на початку 2010-го (див. рис. 4.3). У Москві, де ціни на підключення та користування Інтернетом значно нижче, ніж в цілому по країні, зростання аудиторії за цей період був ще вище - аудиторія збільшилася майже удвічі, і на початку 2010 р. 2/3 жителів Москви старше 12 років були користувачами Інтернету.

На початку 2010 р. Internet Advertising Bureau (IAB), Price-waterhouseCoopers (PzvC) і Всесвітній центр дослідження реклами повідомили, що частка витрат на інтернет-рекламу у Великобританії в 2009 р. склала 23,5% всіх рекламних витрат на цьому ринку, що виявилося більше, ніж в якому-небудь іншому медіа. Таким чином, до теперішнього моменту Інтернет вже вийшов в лідери па одному національному рекламному ринку, і навряд чи цей ринок залишиться єдиним. Всі роки свого розвитку Інтернет показував високі темпи зростання і з точки зору кількості користувачів, і з точки зору залучених рекламних бюджетів. За оцінкою Pricewaterhouse Coopers, глобальний ринок інтернет-реклами в період 2010-2014 рр. буде рости в середньому на 7,7% щорічно, і до кінця цього періоду Інтернет повинен зайняти друге місце за обсягами залучених рекламних засобів, поступаючись тільки ТБ.

Динаміка обсягу аудиторії Інтернет

Рис. 4.3. Динаміка обсягу аудиторії Інтернет

Розвиток Інтернету серйозно змінює структуру медіаспоживання. Інтернет-користувачі все більше часу витрачають на Мережу, знижуючи час на традиційні медіа - перегляд ТБ, читання преси та прослуховування радіо. За даними 7Ж? Росія, в квітні 2010 р. аудиторія, яка не має доступу до мережі Інтернет, у середньому в добу витрачала 254 хвилини на перегляд ТБ, в той час як люди, що мають вихід в Інтернет, проводили біля телевізора 201 хвилину, па 21% менше. В даний час традиційні медіа вибудовують свої відносини з мережею Інтернет за двома напрямками. З одного боку, вони використовують його як ще одного каналу власної дистрибуції - ТБ і радіомовлення в Інтернет, онлайн-версії періодичних видань. З іншого боку, виступають в якості постачальника контенту для Інтернет-ресурсів - передрук оффлайн-матеріалів в онлайн-проектах і передача прав на прокат серіалів, передач і т. п. різних інтернет-видеоресурсам (наприклад, Hulu.com у США).

У Росії, як і в усьому світі, початок розвитку Інтернету припало на початок 1990-х рр.., і вже в кінці 1996 р. з'явилися перші приклади комерційного розміщення з використанням банерної реклами. До 2002 р. Інтернет на російському ринку реклами став досить помітним гравцем, щоб Асоціація комунікаційних агентств Росії (АКАР) включила його у свою оцінку обсягів реклами в засобах її поширення. З тих пір, за даними АКАР, обсяг витрат на Інтернет в Росії без урахування контекстної реклами зріс з 350 млн руб. в 2002 р. до 7,7 млрд руб. в 2009 р. З урахуванням контекстної реклами загальна сума витрат на розміщення в Інтернеті склав 19 млрд руб., а його частка на ринку медіакомунікацій - 9,3%. Таким чином, в 2009 р. в Росії Інтернет займав четверте місце серед основних каналів маркетингових комунікацій але обсягами залучених бюджетів після ТБ, преси і зовнішньої реклами. При цьому Інтернет виявився єдиним каналом комунікації, який в умовах кризи та спаду на російському рекламному ринку показав позитивну динаміку зростання залучених бюджетів. У той час як весь ринок медіарозміщення скоротився на 26%, Інтернет виріс на 8% (див. табл. 4.3).

Таблиця 4.3. Обсяг російського ринку медіакомунікацій

Обсяг російського ринку медіакомунікацій

Як видно з табл. 4.3, основними видами розміщення в Інтернеті з точки зору використовуваних форматів є контекстна реклама і медійне розміщення. Якщо коротко, то контекстне розміщення - це все, що стосується пошукових запитів; медійна реклама - це все, що стосується банерного розміщення.

Контекстна реклама. Один з основних видів розміщення в російському Інтернеті. За оцінками АКАР, у 2009 р. на неї припало 59% всіх рекламних витрат на розміщення в Інтернеті, але деякі експерти АКАР вважають, що ця цифра ще більше.

Прийнята на західних ринках класифікація інтернет-реклами виділяє такий напрямок, як пошуковий маркетинг (Search Marketing), або просто пошук; в нього входять:

o оплачене включення в список (Paid Listings) - текстові посилання у верхній або бічній частині сторінки з результатами пошуку за певними ключовими словами;

o контекстний пошук (Contextua! Search) - текстові посилання на інтернет-сторінці, відповідні контексту розміщеного на ній матеріалу;

o оплачене включення в пошук (Paid Inclusion) - гарантоване включення сайту в індекс пошукової системи. Актуально у зв'язку з тим, що існуючі пошукові алгоритми автоматично виявляють нові сайти не відразу після їх появи в Мережі;

o оптимізація сайту - зміна сайту, з тим щоб пошукові системи автоматично виявляли його і ставили на верхні рядки результатів пошуку.

В Росії немає єдиного поняття контекстної реклами, але на практиці під нею розуміється вид інтернет-розміщення, який передбачає демонстрацію рекламного повідомлення у відповідності з тематикою пошукових запитів користувача і його інтересами. Тобто поняття контекстної реклами в Росії в першу чергу виходить з того, що в західній класифікації називається оплачене включення в список, хоча і не обмежується ним. По-перше, контекстна реклама не обмежується тільки текстовими повідомленнями; вже кілька років існує такий формат розміщення, як медійний контекст, при якому у відповідь на пошуковий запит на сторінці результатів показується банерна реклама. Приклад текстових і мультимедійних форматів контекстної реклами можна бачити на рис. 4.4. По-друге, до контекстної реклами відноситься не тільки розміщення на пошукових майданчиках, але і так званий тематичний контекст, який виходить на різних сайтах і враховує не тільки останні пошукові запити користувача, але і тематику сайтів, відвіданих ним за останній час. Контекстний пошук в західному розумінні також існує на російському ринку як у вигляді текстової реклами, так і у вигляді відеореклами, що продається компанією VideoClick.ru.

Основа контекстної реклами - це пошуковий запит користувача. В цілому виділяють чотири види запитів, кожен з яких так чи інакше важливий у рамках планування контекстної реклами:

o навігаційні - мета запиту знайти конкретне місце в Мережі: сайт потрібної компанії або форуму (наприклад, запит "Адміністрація Президента");

o інформаційні - мета запиту знайти інформацію в Мережі (наприклад, "розклад польотів Аерофлоту");

o транзакційні - мета запиту вчинити дію: купити, скачати і т. д. (наприклад, "антивірус завантажити");

o нечіткі - не підходять під перші три визначення (наприклад, загальні запити тіна "мобільник", "вікна").

У запитах користувачі використовують певні слова і їх поєднання. Рекламодавець, який хоче, щоб користувач побачив його повідомлення, викуповує дан

Приклад контекстної реклами в Інтернеті

Рис. 4.4. Приклад контекстної реклами в Інтернеті

ві слова і словосполучення у пошукової системи, точніше, у її служби, що займається контекстним розміщенням. Є сполучення слів, які використовуються користувачами найчастіше їх називають "високочастотники", є також "середньочастотники" і "низкочастотники". Наприклад, у випадку з продажем ноутбуків найбільш частий запит - власне "ноутбук", який входить у всі варіанти тематичних запитів, наприклад, часто використовувані словосполучення "купити ноутбук" або "куплю ноутбук". Рідше використовуються "куплю/придбати ноутбук дешево" і схожі або "куплю ноутбук в Москві" і ще рідше "куплю/купити ноутбук" із зазначенням певної марки. Оцінити частоту використання тих чи слів і словосполучень можна самостійно, скориставшись сервісами, що надаються пошуковими системами. Наприклад, відповідний сервіс Yandex розташовується за адресою worclstat.yandex.ru

Запити з високою частотою, як правило, користуються найбільшим попитом і в результаті коштують дорожче. Крім того, за допомогою середньо - та низькочастотних запитів за порівняно меншу вартість більш точно відфільтрувати необхідну аудиторію потенційних покупців.

Одним з найважливіших переваг контекстної реклами є оплата за результат, тобто рекламодавець в кінцевому підсумку платить не за покази свого повідомлення, а за реакцію користувачів на нього. Остання виражається в кліці на повідомлення з подальшим переходом на сайт рекламодавця. Вартість переходу визначається з частотності слів і сполучень, до яких рекламодавець хоче прив'язати своє повідомлення, рівня конкуренції в категорії, а також виходячи з позиції, на якій він хоче, щоб знаходилося його повідомлення. Вплив частотності пошукових запитів на контекстного розміщення ми вже згадали - чим частіше використовується слово і сто поєднання в пошукових запитах користувачів, тим більше рекламодавців, що бажають "прив'язати" до нього своє повідомлення, і тим вище ціна. Якщо таких рекламодавців багато, то ціна знову стає вище. Але це не означає, що кліки на слово або поєднання отримає єдиний рекламодавець, який заплатив за них максимальну ціну. Такий рекламодавець отримає першу позицію (тобто його повідомлення буде йти першим) у блоці контекстної реклами, а повідомлення інших рекламодавців підуть за ним відповідно до вказаної ними ціною за клік. При цьому повідомлення з найбільш високою заявленою ціною за клік отримують також гарантований показ при кожному пошуковому запиті користувача. У решти повідомлень буде так званий динамічний показ, тобто вони будуть показуватися/не показуватися випадковим чином і ймовірність їх показу залежить від кількості ротирущихся за запитом оголошень, від їх клікабельності і ціни за клік. Yandex, ru - найбільша майданчик контекстного розміщення в Росії: на одній сторінці показує до чотирьох оголошень з гарантованим і до п'яти - з динамічним показом.

На рис. 4.4 у правій частині в рамці частково показано блок контекстної реклами на Yandex. Крім цього блоку є блок спеціального розміщення (рамка в лівій верхній частині малюнка). Особливість цього блоку - порогова ціна входу, тобто якщо розміщення в стандартному блоці визначається в результаті аукціонних торгів (хто більше заплатив, той отримує кращі параметри розміщення і верхні гарантовані позиції), то за розміщення в блоці розміщення спеціального потрібно заплатити фіксовану вартість. Зазвичай вона вища, ніж у першій позиції в стандартному блоці. Інша особливість цього блоку-оголошення з найбільш високою клікабельністю із стандартного блоку, найбільш затребувані користувачами можуть потрапити в спеціальний блок без додаткових доплат, тобто за тією ціною за клік, яка була заявлена для розміщення в стандартному блоці.

Як вже було показано вище, продаж контекстної реклами здійснюється на основі аукціону. Крім того, продаж контекстної реклами здійснюється в режимі поточного часу, тобто в будь-який момент кампанії рекламодавець (рекламне агентство) може перевірити витрату грошей на розміщення, їх залишок, поточні характеристики кампанії і внести необхідні зміни. Наприклад, змінити використовувані слова або піднятися на перші позиції, вказавши більш високу вартість кліка, за якою він готовий розміщуватися. Таким чином, позиції рекламодавців можуть змінюватися з високою регулярністю, буквально щогодини.

Контекстна реклама працює із залученими споживачами, які знаходяться в активному пошуку конкретних пропозицій. Завдання контекстної реклами - підтримати вже існуючу активну зацікавленість у певному продукті, товарної категорії і вказати на існування конкретної марки/рекламодавця на даному ринку. Ця зацікавленість повинна бути попередньо сформована, чому сприяє весь медіакомплекс. Так, за даними компанії займається пошуковим маркетингом, в 2007 р. в США 67% користувачів робили пошукові запити в Інтернет на основі попередніх контактів з рекламою на ТБ, в пресі, з зовнішньою рекламою та на радіо. При цьому ТБ відзначили 37% користувачів, радіо - 17, пресу - 30 і зовнішню рекламу - 20%. Але в самому Інтернеті є можливість формувати зацікавленість у продукті, для чого існує медійне розміщення, яке повинно зацікавити споживача, змусити його звернути увагу на марку пропонованого продукту, спонукати його клікнути на банер і перейти па сайт рекламодавця. З допомогою медійної реклами може формуватися знання про продукт, також вона може нести іміджеве навантаження і формувати ставлення і уявлення про конкретної марці продукту. У цьому сенсі завдання медійної реклами в Інтернеті схожі з рекламою в інших медіа - ТБ, радіо, пресі, зовнішній рекламі. Вона працює як залучених, так і не залучених споживачів і стимулює впізнаваність марки, інтерес до її пропозиції і продажу.

Медійна реклама. В рамках Мережі інтернет-комунікації медійна і контекстна реклама не є взаємовиключними видами розміщення, а, навпаки, доповнюють і підсилюють один одного, в результаті чого користувачі, які побачили медійну рекламу марки, пізніше можуть використовувати або виділяти її в пошуковому запиті. Ще одне дослідження вже згадуваної компанії проведене в США в 2009 р., показало, що 27% користувачів після контакту з медійною рекламою робили відповідний пошуковий запит. За існуючими даними, одночасне використання медійної і контекстної реклами підвищує ефективність кампанії в Інтернеті по безлічі параметрів, включаючи зростання продажів.

Для вирішення завдань, які вони ставлять перед медійною рекламою, існує певний набір інструментів. З точки зору візуальних рішень медійна реклама може запропонувати наступні способи оформлення рекламного повідомлення.

1. Текстові повідомлення. Як вже зазначалося, вони найбільш часто використовуються в рамках контекстного розміщення, але текстові повідомлення також розміщують поверх відеороликів на різних сервісах відеохостингу (наприклад, rutube); зустрічаються й інші варіанти впровадження текстових повідомлень.

2. Графічні повідомлення. Банер з фіксованим зображенням, статичною картинкою. Один з перших типів повідомлень, що використовувалися в Інтернеті, але в даний час поступився місцем більш помітним і ефективним анімованим і інтерактивним банерах.

3. Анімовані повідомлення. Банер на основі анімації з рухомим зображенням. Найбільш використовуваний тип повідомлення в рамках медійної реклами.

4. Інтерактивні повідомлення. Банери на основі flash-(рідше java-) анімації, що дозволяють користувачам взаємодіяти з ними, використовуючи курсор миші.

5. Відеореклама. Показ повноцінного рекламного ролику продукту. Найчастіше розміщення відеореклами відбувається на сайтах з різним відеоконтентом (сервіси відеохостингу і онлайн-перегляду відеоконтенту). На сайтах з ліцензійним відеоконтентом (наприклад, vidco.ru або ivi.ru) найбільш популярним способом розміщення відеореклами є так званий pre-roll, коли рекламний ролик передує фільм, причому прокрутити його не можна. На сайтах з призначеним для користувача контентом (наприклад, rutube) зазвичай рекламні ролики якщо і ставлять, то наприкінці основного відео.

Медійний розміщення також оперує великою кількістю форматів розміщення, серед яких можна виділити наступні.

1. Стандартні банери, виражені різноманітністю розмірів від класичного банера розміром 468 х 60 пікселів, що розміщується вгорі сторінок, вертикальних форматів (120 х 360 і 120 х 360 пікселів), що йдуть по боках сторінок, до "кнопкових" варіантів невеликого розміру (88 х 31 піксель), що використовуються для обміну посиланнями.

2. Pop-Up і Pop-Under - банери, які відображаються в окремому вікні браузера. Рор-ир розміщується над використовуваної сторінкою, a pop-under - за нею і тому не заважає перегляду поточної сторінки і стає видно тільки після виходу з браузера.

3. Rich-банери - подальший розвиток ідеї рор-ир-банерів на основі технології flash. Rich-банер спливає над сторінкою сайту, приблизно в середині, і залишається там при прокручуванні сторінки до тих пір, поки користувач не закриє його або не натисне на нього. Повинен мати "хрестик" для закриття. Технологія flash породила і інші цікаві банерні формати, наприклад куточок - невеликий баннер, розташований в кутку екрана браузера. Виглядає як злегка відігнутий куточок відкритого сайту, за яким і знаходиться сам банер. При наведенні курсору миші куточок "відгинається" більше, відкриваючи зміст банера. При знятті фокуса курсору куточок "згортається" до колишнього стану.

4. Повноекранні банери - банер, що займає весь екран, зазвичай передує перехід на цільову сторінку. Закривається самостійно через короткий проміжок часу або після того, як відвідувач не закриє його або не натисне на нього. Після закриття банера користувач потрапляє на цільову сторінку.

5. Расхлоп - представляє собою банер, який розкривається приблизно на пів-екрану при завантаженні сторінки, тримається деякий час, після чого "схлопывается" до розміру стандартного банера. У деяких випадках може знову розгортатися на пів-екрану, при наведенні на нього курсора миші.

При медійному розміщенні в Інтернеті виділяють статичне і динамічне розміщення, або коротко - статику і динаміку. У випадку зі статикою рекламодавець купує аудиторію сайту, посещающую його протягом деякого періоду часу. Наприклад, якщо рекламодавець придбав тиждень розміщення на якомусь сайті, то це означає, що мова йде про статичному розміщення. При динаміці купуються покази рекламного повідомлення аудиторії, які є аналогом контактів в інших медіа, тобто якщо ви купили 10 млі показів, то кампанія триватиме стільки часу, скільки буде потрібно, щоб вибрати ці покази. Наприклад, якщо в середньому в день на сайт заходить 1 млн користувачів і забезпечує таку ж кількість показів, то 10 млн показів будуть обрані за 10 днів. Але це всього лише приклад з використанням одного сайту і середніх цифр, в реальності все трохи складніше, і динаміка аудиторії не настільки рівномірна.

Крім можливості контролювати кількість контактів з рекламним повідомленням, динаміка володіє і іншими перевагами в порівнянні зі статикою. Динаміка дозволяє контролювати кількість контактів з рекламним повідомленням кожного окремого користувача, так як дані про користувачів і їх інтернет-поводженні досить легко фіксуються сайтами через файли, що зберігаються на комп'ютері користувача. В результаті при динаміці можна задати частоту показів банера, наприклад, щоб повідомлення показувалося користувачеві не більше трьох разів або тільки один раз. Крім того, саме при динаміці можливе розміщення з різними варіантами націлювання такими опціями розміщення, які дають можливість націлити повідомлення на певні вузькі цільові підгрупи, підвищуючи ефективність комунікації. Зараз виділяється три типу націлювання:

1) геотаргетинг;

2) поведінковий;

3) соціально-демографічний.

Можливість місцеположення з'являється у зв'язку з тим, що за ІР-адресами користувачів, що заходять на той чи інший сайт, є можливість визначити географію їх проживання. При геотаргетинге повідомлення показується тільки тим користувачам, про яких відомо, що вони проживають в необхідному рекламодавцеві регіоні. Геотаргетинг пропонується не на всіх майданчиках Мережі, переважно на масових, і передбачає націнку в розмірі до 25%. Для компаній, що працюють локально, геотаргетинг підвищує ефективність рекламних вкладень за рахунок плати за контакт з рекламою тільки тих користувачів, які проживають в регіоні рекламодавця. Наприклад, рекламодавець, який діє у Москві, збирається розміститися на сайті, відвідуваному 1 млн користувачів в день, лише половина з яких проживає в Москві. Оплата розміщення, як ми пам'ятаємо, йде по показах. Таким чином, перед рекламодавцем стоїть вибір з двох варіантів - платити за покази всім користувачам сайту або заплатити вдвічі менше за покази тільки користувачам з Москви і доплатити за це ще 25%. Природно, буде обраний останній варіант, так як його підсумкова цінова ефективність на 37,5% вище першого.

Інтернет також надає різні можливості реєстрації дій користувачів. Зокрема, в Інтернеті можна реєструвати і фіксувати сайтів, які відвідував користувач, і пошукові запити, які він робив. Па основі цієї інформації можна здійснювати поведінковий таргетинг, тобто показувати рекламне повідомлення продукту тільки тим користувачам, які за останній час відвідували тематично пов'язані з ним сайти або робили відповідні запити в пошукових системах. Як результат, розміщення з поведінковим націлених надає один з найбільш ефективних способів впливу саме на цільову аудиторію споживачів і забезпечують один з найбільш високих рівнів конверсії від розміщення в Інтернеті. Під конверсією мається на увазі відсоток користувачів, що зробили бажане рекламодавцем дію на його сайті (наприклад, купівля або реєстрація щодо всіх користувачів, які зайшли на сайт).

Перше дослідження ефективності поведінкового таргетингу, проведене Говардом Билсом в США в 2009 р., показало, що таргетинг підвищує рівень конверсії в 2/1 раза1. Так, розміщення без поведінкового таргетингу давало середній рівень конверсії в 2,8%, в той час як націлених це значення збільшувалася до 6,8%.

Однак поведінковий таргетинг звинувачують у втручанні в приватне життя користувачів. З цієї причини, не чекаючи законодавчих обмежень, американські рекламні асоціації вже були змушені піти на вироблення заходів щодо саморегулювання даного розміщення. Ці заходи передбачають обов'язкове інформування користувача сайтом про те, що його дані збираються; необхідно давати користувачеві можливість регулювати процес і обсяг переданих даних.

На сайтах з офіційною реєстрацією (соціальні мережі, поштові клієнти і ін) користувачів просять заповнити анкету, в якій вони залишають досить багато соціально-демографічної інформації про себе. На основі отриманої інформації сайти можуть забезпечувати соціально-демографічний таргетинг рекламного повідомлення, т. е. показувати його тільки користувачам певної соціально-демографічної групи (наприклад, жінкам у віці 25-44) і не надавати всім іншим.

Таблиця 4.4. 20 провідних Інтернет-ресурсів (1-е півріччя 2010 р.) (%)

20 провідних Інтернет-ресурсів (1-е півріччя 2010 р.) (%)

Як і в інших медіа, в Інтернеті діє залежність: чим вже тематика носія, тим менша його аудиторія. Охватні сайти і портали привертають великий обсяг різноманітної аудиторії, і в принципі розміщення на всіх сторінках всього лише кількох найбільших інтернет-проектів - Yandex, mail і соціальні мережі - може охопити практично всю російську аудиторію Інтернету (табл. 4.4). Всі користуються яким-небудь з масових ресурсів, але вузькі тематичні інтереси реалізуються на відповідних сайтах з невеликою аудиторією, яка цікава певних категорій рекламодавців. Подібних сайтів може бути багато, і часто у них немає власної служби рекламних продажів. Щоб, з одного боку, полегшити доступ рекламодавців до аудиторії вузькотематичних сайтів, а з іншого - дати власникам цих сайтів заробити на рекламі, існують рекламні мережі (наприклад, Soloway.ru, Kavanga. ru). Вони домовляються з різними тематичними сайтами про їх продажу рекламних можливостей і формують на їх основі тематичні рекламні пакети, націлені на роботу з зацікавленими рекламодавцями з різних сегментів ринку, наприклад нерухомість, техніка, автомобілі, товари для будинку і т.п. Таким чином, рекламодавець отримує широке охоплення аудиторії за рахунок використання великої кількості сайтів спочатку з невеликим обсягом аудиторії і ще один варіант таргетованого розміщення за рахунок використання сайтів тільки певної тематики.

Можливості інтернет-реклами не обмежуються контекстним і медійним розміщенням. Великий інтерес для рекламодавців представляють і інші нестандартні формати, які поки прийнято об'єднувати під назвою "спеціальні проекти". Сюди входять створення і поширення вірусного відео, створення та брендування флеш-ігор, ініціація хвилі тематичних публікацій у блогах, організація і ведення тематичних спільнот в соціальних мережах, брендування сайтів або їх розділів, проведення спонсорських конкурсів на сайтах і багато іншого.

Є ще вид діяльності в Інтернеті, який не служить рекламою, але відноситься до маркетингової діяльності і комунікації. Мова йде про оптимізацію сайтів, діяльності, завдання якої - добитися попадання сайту на перші позиції видачі пошукових запитів. Близько 80% користувачів потрапляють на сайти на підставі запитів в пошукових системах, які, таким чином, є найбільш потужним генератором користувача трафіку на сайти. Також відомо, що близько 2/3 користувачів обмежуються лише першою сторінкою видачі результатів пошуку, більше трьох сторінок переглядає не більше 10% користувачів. І навіть різні позиції на першій сторінці результатів пошуку не рівнозначні. Так, до останніх трьох позицій доходить не більше 1/3 користувачів. Таким чином, для підтримки трафіку відвідувачів на сайт важливо опинитися на першій сторінці результатів пошуку і бажано на її початку. Для цього існує цілий комплекс заходів, спрямованих на те, щоб пошуковики знаходили сайт, правильно його ідентифікували і пов'язували з запитом користувача, сприймали сайт найбільш значущим і релевантним серед інших, ставлячи його в кінцевому підсумку па перші позиції в результатах пошуку. (Детальніше з питаннями оптимізації сайтів можна ознайомитися в книзі В. Ашманова і А. Іванова "Просування сайту в пошукових системах".)

В даний час Інтернет продовжує свій розвиток, виробляючи нові форми і способи комунікації з цільовими аудиторіями та донесення до них рекламної інформації. Одна з таких нових тенденцій - розвиток мобільного Інтернету, тобто можливості виходу в мережу Інтернет з будь-якого місця за допомогою мобільних пристроїв - КПК, комунікаторів і смартфонів. Використання подібних пристроїв росте по всьому світу, як і вихід в Інтернет з їх допомогою. Обмежені візуальні можливості подібних пристроїв означають необхідність створення під них окремих мобільних версій сайтів, розробку програм, що полегшують доступ до регулярно затребуваною інформації за допомогою мобільних пристроїв, вироблення нових форматів. Поки цей процес ще тільки почався, але хто знає, як буде виглядати ландшафт інтернет-реклами через пару-трійку років (2012-2013 рр..).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Інтернет
Види інтернет-реклами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси