Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Проступки, що посягають на порядок управління

Порушення Статуту про паспорти становили особливу групу проступків. У ст. 58-64 гол. V Статуту про покарання згадується про двох різновидах дозвільних документів - паспорт (ст. 62) і вид на проживання (ст. 61), проте не слід їх протиставляти: у російському імперському праві до видів на проживання окрім паспортів ставилися квитки, перепустки і інші документи, що визначають місце проживання підданих і засвідчують їх особу (див. ст. 975 Уложення про покарання).

Розглянуті проступки передбачали відповідальність за ненадання необхідної інформації про місце проживання або в'їзді/виїзді фізичних осіб. Обов'язок підданих мати встановлений вид на проживання передбачена тільки у двох складах з дев'яти. До даних проступків відносилося і приховування осіб, обвинувачених світовим суддею, а також ухиляються від відбування покарань світового суду у вигляді позбавлення волі.

Про співвідношенні проступків і злочинів свідчать наступні дані.

Проступок і покарання за Статутом про покарання

Діяння, відмежовує проступок від злочину

Відповідні проступку злочину за Уложення про покарання

Проживання без встановлених видів на проживання або з простроченими або неналежними документами (ст. 61) - штраф у сумі 15 коп. за кожний день проживання (загальна сума стягнення - до 10 руб.)

Складання підроблених видів на проживання

Стаття 975 - тюремне ув'язнення на термін від двох місяців до одного року і чотирьох місяців (при наявності обтяжуючих обставин, передбачених ч. 1 ст. 975)

Самовільне залишення місця заслання за самовільне повернення в місце висилки (ст. 63) - арешт на строк до трьох місяців або штраф до 300 руб.

Виїзд чи в'їзд з підробленими видом на проживання

Стаття 977 - тюремне ув'язнення на термін від двох до чотирьох місяців або арешт на термін від трьох тижнів до трьох місяців

Стаття 61 (див. п. 1 цієї таблиці), а також проступок, передбачений ст. 62 ("виїзд за кордон без паспорта"), - штраф у сумі, що не перевищує потрійного розміру сплати за паспорт

Вчинення проступку внаслідок бездіяльності поліції

Невиконання або неналежне виконання поліцейськими чиновниками нагляду за дотриманням правил про види на проживання (ст. 982) - покарання, передбачені відд. 3 гол. 11 розд. 5 Кримінального уложення (див. ст. 459)

Глава V Статуту про покарання передбачає приватні види які посягають на порядок управління проступків, об'єднаних за ознаками об'єктивної сторони правопорушення. Статутом було передбачено головним чином майнові санкції у вигляді штрафу. Можливість застосування грошових стягнень або арешту була передбачена лише у двох з дев'яти розглянутих статей, що визначали відповідальність за проступки, що посягають на встановлений порядок управління (див. ст. 63, 64 і гол. V Статуту про покарання). Найбільш обтяжливі санкції та граничний строк покарання у виді арешту встановлювалися лише ст. 63 Статуту про покарання (самовільне залишення місця посилання або повернення в місце висилки).

Протиправна видача посвідки на проживання завжди кваліфікувалася як злочин (див. ст. 978-981 Уложення про покарання).

Як проступків розглядалося проживання у визначених Статутом про покарання містах без внесення встановлених законом муніципальних платежів незважаючи на наявність правильно оформлених видів на проживання (ст. 60, 611 Статуту). Таким чином, невиконання фінансових обов'язків також кваліфікувалося як порушення Статуту про паспорти.

Главою V Статуту про покарання були передбачені види санкцій, що не увійшли до ст. 1, 2, наприклад адміністративне виселення з місць незаконного проживання (див. ст. 63). Це покарання застосовувалося додатково до основного покарання лише щодо осіб, які раніше вчинили правопорушення. Статутом не були передбачені критерії накладення санкцій у вигляді грошових стягнень (пор. зі ст. 27 Кпап), їх варіабельність визначалася законодавцем стосовно до конкретного проступку. В даному випадку штраф накладався виходячи з термінів триваючого правопорушення, але не більше суми, встановленої законом (ст. 59, 591, 61 Статуту про покарання), та у розмірі, кратному вартості паспорта (ст. 62 Статуту) або невиконаних зобов'язань по внесенню муніципальних платежів (ст. 60 Статуту).

Статутом про покарання були визначені майнові зобов'язання фізичних осіб (у вигляді внесення обов'язкових платежів), які проживають у визначених законом 19 містах (див. ст. 591, 60, 610, причому наявність просторового критерію було необхідно для кваліфікації проступку, при цьому не була встановлена відповідальність за приховування осіб, які вчинили правопорушення (див. ст. 64 Статуту про покарання). Приватним випадком застосування просторового критерію є передбачене Статутом про покарання надходження коштів грошових стягнень визначеному законом адресату (див. прим. до ст. 59 Статуту).

В якості суб'єктів вищеназваних проступків розглядалися посадові особи приватного права (ст. 58-60 Статуту про покарання) або фізичні особи, не наділені повноваженнями посадових осіб (див., наприклад, ст. 61, 611 Статуту). Відповідальність публічних посадових осіб (наприклад, ст. 61, 611 Статуту) була передбачена ст. 982 Уложення про покарання і була наслідком злочину, а не проступку.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Проступки, що посягають на громадський порядок і обрядове благочиння
Проступки, що посягають на власність
Проступки, що посягають на суспільний благоустрій
Правопорушення, що посягають на порядок управління
Проступки, що посягають на особисту безпеку. Кваліфікація ознак образи і наклепу
Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку
Злочини, що посягають на порядок забезпечення російської державності. Незаконне перетинання Державної кордону РФ: поняття, склад і види
Злочини, що посягають на встановлений порядок виготовлення або використання документів, бланків, штампів, печаток, нагород, знаків відповідності, права власності. Підробка, виготовлення або збут підроблених документів, державних нагород, штампів, печаток, бланків, а так само використання завідомо підробленого документа: поняття, склад і види
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПОРЯДКУ УПРАВЛІННЯ
Адміністративні правопорушення проти порядку управління
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси