Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Захищеність корпоративної інформації

Для компанії корисно виробити класифікатор, що дозволяє визначати ступінь конфіденційності тієї чи іншої інформації. Кожен співробітник повинен знати і розуміти, які відомості про компанії і в якому обсязі він може надавати як зовнішнім, так і внутрішнім суб'єктам без шкоди для репутації організації. Особливо це актуально для великих підприємств, де різні підрозділи працюють досить автономно, а їх співробітники часто не знайомі один з одним.

Розробка єдиної позиції з ключових питань

Раніше вже йшлося про важливість розробки "легенди" компанії, яка б найбільш повно і наочно демонструвала переваги компанії. Для того щоб "легенда" сприяла формуванню сприятливого суспільної думки, необхідно транслювати в інформаційний простір єдині, заздалегідь розроблені ключові повідомлення, спираються на "легенду". На їх основі співробітники PR-служби складають будь-які інформаційні повідомлення, витікаючі з компанії. Представники організації повинні бути добре знайомі з цими тезами і спиратися на них у своїх публічних виступах. Тільки демонстрація єдиної позиції співробітників з ключових питань дозволяє домогтися зміцнення авторитету компанії і підвищення довіри до неї.

Визначення спікерів

Важливо чітко визначити коло працівників, які уповноважені давати офіційні публічні коментарі від імені компанії. У більшості випадків це топ-менеджери і ключові експерти, які відрізняються високим рівнем професіоналізму та компетенції. Чим менше коло ньюсмейкерів, тим нижче ризик появи небажаної або спотвореної інформації. Головне в групі публічних спікерів - просування єдиної позиції, відповідної корпоративної ідеології. Корисно також створити невелику групу експертів з числа фахівців компанії з чітким закріпленням за ними сфер їх компетенції.

Найавторитетнішим спікером завжди є глава компанії, тому відкритість першої особи - найважливіша умова формування довіри та поваги до організації. Керівник повинен з'являтися перед публікою в найбільш відповідальні моменти - перемоги, ювілеї та нагородження, важливі події в житті компанії, кризові ситуації і т. п. Коли мова йде про повсякденному спілкуванні з цільовими групами, лідера цілком може замінити його прес-секретар. Як правило, на цю роль вибирається професійний піарник з гарними комунікативними та ораторськими навичками, що володіє харизмою. Така системність в публічних комунікаціях дозволяє логічно вибудувати єдиний інформаційний потік, продемонструвавши тим самим відкритість компанії, і при цьому звести до мінімуму ризик розкриття небажаної інформації.

Достовірність

Цей постулат не потребує докладного обговорення. Якщо компанія вирішила оприлюднити якусь інформацію, вона повинна бути абсолютно достовірною. Авторитетна компанія ніколи не піде на свідоме перекручення фактів, добре розуміючи, що мова йде про її безцінний активі - репутації. Однак зустрічаються ситуації, коли через недбалість або неуважність співробітників в повідомленні зустрічаються помилки або неточності. Щоб уникнути подібних випадків у положенні про інформаційну політику необхідно передбачити процедуру контролю та узгодження. Зазвичай, основна відповідальність за достовірність інформації, що розкривається лягає на плечі PR-служби і керівника, який надав інформацію. Ось чому перед публікацією будь-якого тексту необхідно отримати візу фахівців, які готували дане повідомлення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Якість інформації - перша вимога корпоративного управління і фінансового маркетингу
Методологія аналізу захищеності інформаційної системи
Розміщення корпоративної символіки
Єдина державна система запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій
Інтернет з позицій менеджменту
Ключові рішення регулярного менеджменту: став мету - регламентируй - керуй - покращуй
Реєстраційні методи визначення якості товару
Визначення тренду ряду
ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ, ПРОЦЕС: ОСНОВНІ ВИЗНАЧЕННЯ
Вимоги, що пред'являються до достовірності звітності
Емпірична достовірність гіпотез монетаристських
Передумова раціональних очікувань, модифікація "кривої Філіпса" та проблема емпіричної достовірності гіпотез монетаристських
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси