Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління якістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

етап. Впровадження системи менеджменту якості на підприємстві.

На даному етапі повинні бути проведені організаційні зміни на підприємстві в частині структури управління підприємством, формування і комплектації персоналом служб управління якістю, введення в дію документів системи менеджменту якості та перевірка додержання їх вимог, складання акта про впровадження системи менеджменту якості. На даному етапі передбачається також розробка і реалізація програми проведення внутрішнього аудиту (внутрішній перевірки) системи менеджменту якості підприємства і заходів коригуючого впливу згідно з результатами проведеної перевірки. Ефективність функціонування системи менеджменту якості забезпечується постійною її актуалізацією, яка ґрунтується на результатах аудиторських перевірок.

етап. Підготовка до сертифікації системи менеджменту якості.

Цей етап передбачається реалізовувати на підприємстві, яке приймає рішення про сертифікацію системи менеджменту якості. Система менеджменту якості повинна пройти на даному підприємстві певну апробацію. На даному етапі необхідно вибрати орган по сертифікації. При цьому слід враховувати авторитет того чи іншого органу з сертифікації систем менеджменту якості, вимоги клієнтів або контрагентів (якщо мова йде про можливе укладання вигідного контракту), бажання самого підприємства, його фінансові можливості і т. п. Далі необхідно оформити договір на сертифікацію, провести сертифікаційний аудит системи менеджменту якості і підготувати персонал організації до взаємодії з зовнішніми аудиторами.

Викладений нами порядок формування систем менеджменту якості на підприємствах носить загальний характер. Разом з тим практика показує, що всі зазначені етапи в тій або іншій мірі деталізації присутні в процесі розробки, впровадження та сертифікації систем менеджменту якості па підприємствах.

Проблеми впровадження і розвитку систем менеджменту якості на російських підприємствах

1. Керівники зайняті "поточної" роботою, боротьбою за виживання, колись зупинитися і подумати. Особливо якщо умова сертифікації СМЯ звалилося як сніг на голову. Йдучи по шляху найменшого опору, намагаються купити або готові документи СУЯ, або сертифікат на СУЯ. У кращому випадку наймають фахівця і кажуть: "Тобі за це платять зарплату, ти й роби систему якості; не відволікай від цієї роботи", не розуміючи, що система менеджменту якості не може існувати окремо від роботи. Таким чином, витрачаються величезні гроші, народжуються гори паперів, слово "якість" викликає алергію у персоналу і особливо у керівників середньої ланки.

2. Максималізм: або все, або нічого. СМК не панацея від усіх хвороб підприємства, а ефективний інструмент аналізу виробництва, загального керівництва. Але як всяким інструментом, ним треба вміти користуватися (адже і молотком можна цвях забити, а можна по пальцю).

3. Загальний песимізм: "Все одно нічого не вийде".

4. Горе від розуму: "Ми і так бачимо проблеми. Головна немає грошей. А раз це, головне, вирішити не можна, то навіщо займатися дрібницями?"

5. "Не були ми ні на яких Гаїті. Нас і тут непогано годують"; "працюємо як вміємо, все одно не виженуть. І так зійде"; "да за таку зарплату...".

6. "Суворість законів цілком компенсується необов'язковістю їх виконання". Найчастіше у зв'язку з розробкою системи якості відповідно до ISO-9000 кажуть, що треба розробляти процедури. Якщо діяльність за цим напрямом не була документована, то дійсно треба. Але це тільки одна вимога ІСО, інша вимога полягає в необхідності впровадження цих процедур. А для цього і документи повинні бути чіткими, однозначними, конкретними; і треба виконувати те, що у них записано.

7. Небажання виявляти і показувати проблеми. Раптом покарають. Раптом начальник подумає, що під нього "копають".

8. Незнання і небажання вивчати ІСО, робити "зайву роботу. Легше пояснити ті недоліки, які знайдуть якісь комісії. Та й на усунення таких недоліків (які побачила висока або сувора комісія) зазвичай виділяються гроші, час, люди.

9. Шовінізм. Подумаєш ІСО! У нас "стягнули" комплексну систему управління якістю (КС УКП), а тепер нас вчать.

10. Внутрішні перевірки не відповідають нашому менталітету. "Не виносити сміття з хати". Кожне підрозділ "держава в державі". Начальство любить тільки "переможні" рапорти, навіщо ж його засмучувати?

11. Наявність на підприємствах, як правило, різних систем управління, які переплітаються, частково дублюють один одного: не зрозуміло де закінчується система охорони праці і починається система якості або культура виробництва, або культура безпеки. За кожну з таких систем відповідають різні люди. Координація можлива тільки вищим керівником, а він - див. п. 1.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

етап. Документування системи менеджменту якості підприємства.
Формування системи менеджменту якості на підприємстві
Аудит системи менеджменту якості на підприємстві
етап. Проектування системи менеджменту якості.
Етапи проведення робіт з сертифікації систем якості
Сертифікація систем менеджменту якості та екологічна сертифікація
етап. Документування системи менеджменту якості підприємства.
Формування системи менеджменту якості на підприємстві
Аудит системи менеджменту якості на підприємстві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси