Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Пошук правової інформації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Пошук рішень судів загальної юрисдикції; ГАС "Правосуддя"

Пошук рішень судів загальної юрисдикції представляє велику складність у силу того, що, як було згадано, рішення судів загальної юрисдикції почали розміщуватися у відкритому доступі зовсім недавно. Далеко не всі районні суди своєчасно оновлюють базу судових актів на своїх інтернет-сайтах. Крім того, існує законодавче обмеження на публікацію текстів судових актів у справах, що виникають з сімейно-правових відносин, і справ, що містять відомості, складові державну або іншу охоронювану законом таємницю (ч. 4, 5 ст. 15 Федерального закону від 22.12.2008 № 262-ФЗ "Про забезпечення доступу до інформації про діяльність судів у Російської Федерації"). Тому при розміщенні в мережі Інтернет винесених судами загальної юрисдикції текстів судових актів у цілях забезпечення безпеки учасників судового процесу з тексту актів також виключаються персональні дані. Замість виключених персональних даних використовуються ініціали, псевдоніми або інші позначення, які не дозволяють ідентифікувати учасників судового процесу.

Державна автоматизована система судів загальної юрисдикції РФ - ГАС "Правосуддя" (розташована за адресою: sudrf.ru/ ) - об'єднує опубліковану в мережі інформацію судів загальної юрисдикції та системи Судового департаменту при ВС РФ. Пошукова система цього порталу ( search.sudrf.ru/?text= ) дозволяє отримувати інформацію про справи, їх зміст, про хід судових слухань. Розширений пошук допомагає сортувати інформацію за судам, федеральним округах, регіонах і дату. Результати пошуку поки не є повними, так як ще не всі суди публікують інформацію про які перебувають на розгляді або розглянутих ними справах. Доступ до ГАС також здійснюється за посиланням "Довідник федеральних судів загальної юрисдикції" з головною інтернет-сторінки ЗС РФ.

В даний час ЗС РФ підтримує два офіційних інтернет-сайту: vsrf.ru. У розділі "Документи" тут можна ознайомитися з постановами Пленуму ЗС РФ починаючи з 1961 р., випусками "Бюлетені Верховного Суду РФ" - з 1995 р., оглядами судової практики ЗС РФ - з 2000 р., а також проектами НПА, внесеними ЗС РФ в Держдуму в якості законодавчої ініціативи, - з 2008 р. У наступному розділі "Електронна довідкова" знаходяться: тексти судових актів, довідкова інформація по справах і скарг та списки справ, призначених до слухання. Відомості по справах надаються автоматизованою системою судового діловодства. Тут же розташована надзвичайно корисна підбірка документів ЗС РФ і коротка довідкова інформація по справах, розглянутим по суті ЗС РФ щодо оскарження НПА. Документи сортовані за міністерствам і відомствам, тому збірка може бути корисна всім бажаючим для ознайомлення з тематикою, статистикою та результатами оскарження НПА, виданих різними органами влади.

Розділ "Звернення громадян" містить перелік і зразки документів для звернення до ВС РФ в якості суду першої інстанції, в порядку оскарження) і відомості про розмір і порядок сплати державного мита. Вся необхідна контактна інформація міститься в Довіднику федеральних судів загальної юрисдикції і мирових суддів.

Інтерес представляють також сайти деяких районних судів - з питань, що знаходяться в їх юрисдикції.

Офіційні сайти судів загальної юрисдикції единообразны. Як правило, рішення знаходяться в розділах "Судове діловодство" або "Судові акти". Нижче представлений пошук по сайту Череповецького районного суду, який містить регулярно оновлювану інформацію та актуальні судові акти.

Система пошуку на сайті даного суду дуже зручна. Для цілей дослідження юридичної корисні додаткові опції, які з'являються в залежності від обраного виду виробництва, наприклад "Категорії цивільних справ". Всі справи структуровані за категоріями, що полегшує пошук і підготовку збірки за потрібною вам тематики.

Система пошуку працює, навіть якщо не заповнені всі поля в формі пошуку. Наприклад, якщо відомо прізвище судді, який виніс рішення, для отримання результатів у даному пошуку можна не заповнювати відповідне поле. І навпаки, якщо вас цікавлять всі рішення конкретного судді, ви без праці знайдете. Якщо ви не можете вибрати підходящу категорію справи, а просто задаєте часовий інтервал, результати пошуку будуть структуровані за категоріями, що може допомогти при систематизації матеріалу у вашому дослідженні. При цьому слід пам'ятати, що, як правило, на сайтах судів загальної юрисдикції відсутня можливість здійснювати пошук за назвою (імені) сторони, яка бере участь у справі, що пояснюється забороною на публікацію відомостей, складових охоронювану законом таємницю. Такий пошук можна провести на сайті ЗС РФ, але тільки серед прийнятих ним актів.

Офіційним друкованим виданням ЗС РФ є "Бюлетень Верховного Суду Російської Федерації", який виходить щомісяця з 1961 р. (видавництво "Юридична література"), розповсюджується по підписці. Анотації Бюлетенів з 2002 р. доступні на сайті видавництва. У Бюлетені публікуються постанови Пленуму, Президії, рішення і ухвали судових колегій та інші офіційні судові документи ЗС РФ, в тому числі і президій судів суб'єктів РФ.

Пошук рішень Конституційного Суду РФ

На офіційному інтернет-сайті КС РФ ( ksrf.ru в розділі "Рішення КС РФ" розміщені тексти всіх рішень КС РФ, винесених з дня створення Суду. Тексти рішень, як правило, розміщуються тут через одну-два тижні після їх оголошення. Список справ, прийнятих Судом до розгляду, та інформацію про майбутні засідання можна отримати в рубриці "Засідання КС РФ" у розділі "План розгляду справ" ( ksrf.ru/Sessions/Plan/Pages/default.aspx ). Тут же розміщується інформація про відбулися засіданнях і коротка суть розглянутих справ.

У прес-службі КС РФ в Москві організована пряма трансляція відкритих засідань із залу Суду в Санкт-Петербурзі. Прохід до будівлі Представництва КС РФ в Москві (вул. Іллінка, 21) здійснюється тільки за паспортами. Офіційним друкованим виданням КС РФ є "Вісник Конституційного Суду Російської Федерації". В даний час зміст Вісника складають розміщуються в хронологічному порядку рішення КС РФ (постанови підлягають обов'язковому опублікуванню, визначення - у разі прийняття про це відповідного рішення пленуму КС РФ), особливі думки суддів і послання Суду. Журнал виходить шість разів на рік. Розповсюджується за передплатою, яку проводить видавництво "СПАРК".

Пошук рішень Дисциплінарного судового присутності

У певних ситуаціях може виникнути необхідність звернутися до рішень Дисциплінарного судового присутності вищого спеціалізованого судового органу, який розглядає і приймає остаточні рішення щодо заяв (звернень) на рішення Вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ і кваліфікаційних колегій суддів суб'єктів РФ про дострокове припинення повноважень суддів за вчинення ними дисциплінарних проступків.

На офіційному інтернет-сайті Дисциплінарного судового присутності ( dsp.sudrf.ru/ ) у розділі "Інформація про справи і скарги (звернення)" можна ознайомитися зі справами, призначеними до розгляду, з розглянутими справами, з повернутими скаргами (поданнями), з датами проведення засідань.

У розділі "Довідкова інформація" знаходяться: повноваження та графік засідань Дисциплінарного судової присутності, вимоги, що пред'являються до скарги (звернення), відомості про державне мито, порядок ознайомлення з матеріалами осіб, які беруть участь у справі, порядок обрання членів Дисциплінарного судової присутності. На сайті також містяться відомості про склад Дисциплінарного судового присутності і контактна інформація.

Нижче для інформації наведено коротка схема судової системи РФ і схема, що відображає ієрархію судових актів у судах РФ (рис. 5.1, 5.2).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Пошук судових рішень. Інформація про діяльність судів
Розгляд у судах загальної юрисдикції справ про оскарження дій і рішень органів виконавчої влади та їх посадових осіб
Пошук рішень третейських судів
Пошук судових рішень. Інформація про діяльність судів
Пошук рішень третейських судів
Процес прийняття рішення споживачами
Дисциплінарне судове присутність
Пошук судових рішень. Інформація про діяльність судів
Негайне виконання судового рішення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси