Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік посуду

У разі утруднень при визначенні предметів, що належать до посуді, слід керуватися Загальним класифікатором продукції. До посуді, зокрема, відносяться:

- чарки, фужери, склянки, чашки, кружки, келихи;

- блюда, блюдця, тарілки, салатники;

- сухарниці, цукорниці, сільнички, маслянки, молочники, чайницы;

- графини, глечики, вази, сифони;

- підноси, серветниці;

- каструлі, жаровні, сковорідки, ковші, тази, чайники, кавники;

- форми для запікання, термоси, сотейники, гусятниці;

- банки, горщики, хлібниці, терки та ін.

Для списання розбитого посуду в установах, що мають у своєму складі їдальні та харчоблоки, ведеться Книга реєстрації бою посуду (ф. 0504044). Записи в даному регістрі бюджетного обліку роблять посадові особи, а постійно діюча комісія по списанню повинна контролювати правильність ведення Книги.

Списання (відпускання) предметів посуду проводиться за фактичною вартістю кожної одиниці.

Облік запасних частин до транспортних засобів, виданих замість зношених

Аналітичний облік запасних частин ведеться незалежно від їх вартості за найменуваннями запасних частин, марками, заводськими номерами, кількістю, вартістю і матеріально відповідальними особами в Картках кількісно-сумового обліку.

Двигуни, акумулятори, автомобільні шини та покришки, видані зі складу замість зношених, бухгалтерією обліковуються на забалансовому рахунку 09 "Запасні частини до транспортних засобів, видані замість зношених".

В даний час порядок обліку автомобільних шин не регулюється жодним нормативним документом, оскільки Правила експлуатації автомобільних шин (АЕ 001-04), затверджені розпорядженням Мінтрансу Росії від 21 січня 2004 року № АК-9-р (далі - Правила № АЕ 001-04), припинили діяти 31 грудня 2007 р. Тому установам в облікову політику необхідно передбачити правила обліку автомобільних шин. При розробці таких правил можна скористатися вищевказаним документом або розробити їх самостійно. У будь-якому випадку організація повинна організувати облік пробігу автомобільних шин. У цих цілях на кожну шину, встановлену на автомобіль (новий, відновлену або з поглибленим рисунком протектора) при його комплектації або під час експлуатації, слід заводити картку обліку її роботи. Установа може самостійно розробити її форму або використовувати ту, яка була затверджена Правилами № АЕ 001-04.

Спосіб відображення в бюджетному обліку витрат з придбання автомобільних шин залежить від того, як вони надходять в установу. Якщо шини надходять разом з новим автомобілем, то їх обліковують у вартості цього автомобіля як об'єкта основних засобів. Якщо надалі шини набувають окремо від автомобіля метою заміни зношених, тобто в якості запасних частин до транспортних засобів, то їх обліковують у складі інших матеріальних запасів.

Придбані установою шини можуть бути використані для заміни:

1) зношених всесезонних шин (сезонні шини не використовуються) ;

2) зношених сезонних шин (наприклад, влітку (взимку) здійснюється заміна зношених на нові літні (зимові)).

При встановленні нових шин замість зношених у бюджетному обліку вартість шин списується на Витрати господарюючого суб'єкта" з одночасним відображенням на забалансовому рахунку 09 "Запасні частини до транспортних засобів, видані замість зношених". Подальший облік шин буде здійснюватися на цьому рахунку і в картці обліку роботи шини.

Наприклад, купуючи транспортний засіб з шинами, використовуваними в літній період, установа повинна подбати про їх заміну на зимові у холодний період (сезонні шини). Будь-яких спеціальних положень, що стосуються порядку списання вартості сезонних шин, в нормативних документах, що регулюють порядок обліку матеріальних запасів, не міститься. Тому вартість сезонних шин підлягає списанню на рахунки витрат або в момент видачі в експлуатацію, або у зв'язку з непридатністю до подальшого їх використання. Вибраний метод слід відобразити в обліковій політиці установи.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

МЕТОДИКА ОБЛІКУ МАЙНА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДЖЕРЕЛ
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ, ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Облік фінансових активів і зобов'язань
Особливості обліку окремих видів основних засобів
Особливості обліку окремих видів матеріальних запасів
Відсторонення від керування транспортним засобом, огляд на стан алкогольного сп'яніння та медичний огляд на стан сп'яніння
Облік розрахунків за виданими авансами
Судова експертиза слідів на транспортному засобі і місці дорожньо-транспортної пригоди (транспортно-трасологічна діагностика), а також технічного стану дороги, дорожніх умов на місці дорожньо-транспортної пригоди
Конфіскація грошових коштів або іншого майна замість предмета, що підлягає конфіскації, і відшкодування заподіяної шкоди
ПОРЯДОК та УМОВИ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ КОШТІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси