Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Заходи забезпечення автентичності на рівні держави

На рівні держави застосовуються:

o правові заходи;

o технічні заходи;

o методи стандартизації і сертифікації.

Правові заходи передбачають застосування норм законодавства країни. Особливу увагу держава приділяє захисту алкогольної продукції від підробки. Рівень споживання алкоголю в Росії на душу населення є одним з найвищих у світі. При цьому не менше чверті обсягу споживання становить токсичний, фальсифікований алкоголь. Положення про захист від підробки цієї продукції встановлені Федеральним законом від 22.11.1995 № 171-ФЗ "ПРО державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції".

Технічні заходи передбачають розробку і застосування на практиці поліграфічних, голографічних та інформаційних технологій для забезпечення захисного маркування на товарах (акцизних марок, голографічних наклейок тощо).

Сумлінні виробники лікарських препаратів виступили з ініціативою запровадити захисну маркування упаковки ліків, яка виявляється за допомогою електронних приладів. Ними повинні будуть забезпечені інспектори контролюючих організацій, органи сертифікації та ліцензування. Федеральне агентство з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор) підтримало ініціативу підприємців.

Особливу увагу держава приділяє захисту алкогольної продукції від підробки. Рівень споживання алкоголю в Росії на душу населення є одним з найвищих у світі. При цьому не менше чверті обсягу споживання становить токсичний, фальсифікований алкоголь. Положення про захист від підробки цієї продукції встановлені Федеральним законом від 22.11.1995 № 171-ФЗ "ПРО державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції".

Науково-дослідними організаціями [100, 109] запропоновано і застосовуються на практиці поліграфічні, голографічні, останнім часом і інформаційні технології. Зокрема, науково-технічний центр "Атлас" системи ФСБ розробив і апробував такий елемент захисту, як електронний цифровий підпис (ЕЦП), яка міститься в двовимірного штрих-коду. Цей спосіб застосовується в системі ідентифікації алкогольної продукції, лікарських засобів, паливних талонів і з великою ймовірністю виключає спробу підробки.

Методи стандартизації і сертифікації спрямовані на виявлення підробок за допомогою обов'язкової і добровільної сертифікації. В рамках добровільної сертифікації проводиться присудження товарного знака "Марка року".

"Марка року" - самоклеюча двошарова плівка з необхідним числом ступенів захисту, що випускається поліграфічними компаніями. На думку розробників проекту "Марка року", собівартість підробки цієї марки буде дуже висока, що стане невигідним для виробника контрафакту. Такий знак (див. рис. 22) присуджується тільки тим товарам, які пройшли необхідну процедуру добровільної сертифікації в одній із систем, розроблених з участю Федерального агентства з технічного регулювання і метрології (Держстандарту). Відмітна особливість методики перевірки полягає в наступному: коли заявник звертається в орган по сертифікації (СДС "Марка року"), йому пропонується заповнити декларацію про відсутність ознак контрафактності у виробі; потім починається перевірка, яка включає експертизу товарного знака на предмет наявності у заявника правових підстав для його використання.

Для попередження фальсифікації необхідна розробка конкретних груп товарів стандартів на методи ідентифікації та термінологію.

Наприклад, створення стандартів а потім технічних регламентів у сфері масложирової продукції дозволило досліджувати зразки на жирно-кислотний склад (є візитною карткою масел) і розділити справжні вершкові масла як продукти на основі жирів тваринного походження і спреди як продукти, що містять жири рослинного походження.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Заходи забезпечення автентичності на рівні компаній і підприємств
Заходи забезпечення автентичності
Регіональний рівень додаткового соціального забезпечення
Соціальне забезпечення в державах СНД
Цілі, завдання та інформаційне забезпечення аналізу техніко-організаційного рівня виробництва
Перший рівень
Федеральний рівень додаткового соціального забезпечення
Типи держав за рівнем розвитку
Пріоритетні цілі забезпечення комплексної безпеки міста
Свідчення достовірності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси