Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 6. Безпечна організація робіт нульового циклу

Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів

Земляні роботи (розробка траншей, котлованів, підготовка ям для опор) слід виконувати тільки за затвердженими кресленнями, у яких повинні бути вказані всі підземні споруди, розташовані вздовж траси лінії зв'язку або перетинають її в межах робочої зони. При наближенні до ліній підземних комунікацій земляні роботи повинні виконуватися під наглядом виконавця робіт або майстра, а в охоронній зоні діючих підземних комунікацій - під наглядом представників організацій, які експлуатують ці споруди. Всі організації, що мають в районі прокладається лінії зв'язку підземні споруди, повинні бути не пізніше ніж за п'ять діб до початку земляних робіт письмово повідомлені про майбутніх роботах і за добу викликані їх представники до місця робіт для уточнення місця розташування належних їм споруд та узгодження заходів, які виключають пошкодження споруд.

Організація, що виробляє роботи в охоронній зоні кабельної лінії зв'язку, не пізніше ніж за три доби (виключаючи вихідні та святкові дні) до початку робіт зобов'язана викликати представника підприємства, у віданні якого перебуває ця лінія, для встановлення технічної документації та методом шурфування точного місцезнаходження підземних кабелів зв'язку і інших споруд кабельної лінії. Земляні роботи поблизу існуючих підземних комунікацій повинні виконуватися з попередніми шурфуванням.

В охоронних зонах діючих підземних комунікацій розробка грунту механізованим способом, а також із застосуванням

ударних інструментів заборонена (за винятком розкриття дорожнього покриття).

При виробництві земляних робіт на проїжджій частині дороги або вулиці організація, що виробляє ці роботи, повинна скласти та узгодити з органами ГИБДД МВС Росії схему огородження місця роботи і розміщення дорожніх знаків.

При розробці грунту можливі виникнення наступних небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

o утворення вибухо - і пожежонебезпечних середовищ;

o небезпека бути засипаним грунтом;

o ураження електрострумом;

o несприятливі метеорологічні умови (низька температура, висока вологість).

При використанні земляних машин для розробки ґрунту працівникам забороняється перебувати або виконувати будь-які роботи в зоні дії екскаватора на відстані менше 10 м від місця дії його ковша. Очищати ківш від налиплого грунту необхідно тільки при опущеному положенні ковша. Розбирання кріплень стінок у виїмках, котлованах і траншеях слід проводити в напрямку знизу вгору в міру засипання траншеї або котловану грунтом.

При виникненні аварії або ситуацій, які можуть призвести до нещасних випадків, необхідно:

o негайно припинити роботи і повідомити свого безпосереднього керівника;

o оперативно вжити заходів щодо усунення причин аварії. Вимоги безпеки після закінчення роботи: прибрати та привести

в порядок робоче місце; траншеї, шурфи і котловани закрити чи огородити, якщо робота не закінчена, а в темний час доби включити на огорожах сигнальне освітлення; інструмент, оснастку та інші пристосування, що застосовуються в роботі, очистити від грунту і доставити до основним місцем роботи.

Вимоги безпеки при зварювальних роботах

Монтаж, демонтаж і переміщення бурових вишок та копрів слід виконувати згідно з технологічними картами під безпосереднім керівництвом осіб, відповідальних за безпечне виконання зазначених робіт. Монтаж, демонтаж і переміщення бурових вишок та копрів при вітрі 15 м/с і більше або грозі не допускаються. Перед підйомом конструкцій бурової вишки або копра всі їх елементи повинні бути надійно закріплені, а інструмент і незакріплені предмети видалені. При підйомі конструкції, зібраної в горизонтальному положенні, мають бути припинені всі інші роботи в радіусі, рівному довжині конструкції плюс 5 м.

Технічний стан бурових вишок та копрів (надійність кріплення вузлів, справність зв'язків і робочих настилів) необхідно перевіряти перед початком кожної зміни. Кожен копер і бурова вишка повинні бути обладнані звуковою сигналізацією. Перед пуском їх в дію слід подавати звуковий сигнал.

Для забезпечення безпеки експлуатації бурової установки або копра на них повинен бути встановлений обмежувач висоти підйому бурового інструменту або вантажозахватного пристосування. У період спуску та витягнення обсадних труб особи, які безпосередньо не беруть участь у виконанні даних робіт, до буровій вишці на відстань менше її полуторної висоти не допускаються.

Пробурені свердловини при припиненні робіт повинні бути надійно закриті щитами або огороджені. На щитах і огорожах встановлюються попереджувальні знаки та сигнальне освітлення. На копрі повинен бути встановлений обмежувач вантажопідйомності. Палі дозволяється підтягувати по прямій лінії в межах видимості машиніста копра тільки через відвідний блок, закріплений у підстави копра. Пересувка копрів повинна проводитися по спланованій площадці при опущеному молоті. Стан шляхів для пересування копра слід перевіряти перед початком кожної зміни. В процесі забивання паль і після роботи копер необхідно закріплювати протиугінними пристроями. Одночасний підйом сваебойного молота і палі не допускається. При зрізку забитих у грунт паль необхідно передбачати заходи, що виключають раптове падіння срезаемой частини. При зануренні паль за допомогою віброзанурювачів потрібно забезпечити щільне і надійне з'єднання віброзанурювачі з наголовником палі, а також вільний стан підтримують вибропогружатель канатів. При кожному перерві в роботі вибропогружатель слід вимикати.

Доступ робітників на підвісну майданчик для приєднання до опускається палі-оболонки наголовника віброзанурювачі або наступної секції палі-оболонки дозволяється тільки після того, як подається конструкція буде опущена краном на відстань не більше 30 см від верху опускається палі-оболонки.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна організація електро - і газозварювальних робіт
Безпечна організація виробництва газозварювальних робіт
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО СТВОРЕННЯ ЗДОРОВИХ І БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ПРАЦІ
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Вимоги безпеки при застосуванні машин безперервної дії
Вимоги безпеки при прокладанні підземних комунікацій
Вимоги безпеки при роботі автотранспорту
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси