Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розробка філософії компанії

Це головний корпоративний документ організації, оскільки без чіткого формулювання чітких і зрозумілих кожному співробітнику принципів, але яким живе організація, і цілей, які вона перед собою ставить, неможливо мотивувати трудовий колектив на ефективну працю. Різні компанії по-різному формулюють основну мету свого бізнесу. Наприклад, Samsung Electronics бачить себе в якості лідера "революційної Ери цифрової конвергенції", головне завдання - втілити це бачення в реальність, перетворивши компанію в цифрову - Digital-e Company". Так сформульована суть філософії Samsung Electronics на офіційному сайті корпорації. Втілювати цю філософію в життя компанія почала ще в 1990-х роках у всіх областях своєї діяльності. Для того щоб сформулювати "кодекс честі" компанії, доводиться пройти кілька етапів (рис. 4.7).

Рис. 4.7. Етапи розробки філософії компанії

Починається робота з проведення експертних інтерв'ю з керівниками та засновниками організації, оскільки позиція саме цієї цільової групи визначає корпоративні цінності організації. В ході інтерв'ю з'ясовується їх думку з наступних питань: у чому головне призначення організації, її місія, роль і місце на ринку, перспективи розвитку, які вона поділяє цінності, які вимоги до співробітників, який бажаний образ компанії.

На наступному етапі починається збір інформації безпосередньо на підприємстві - у відділах кадрів, маркетингу, продажів та інших підрозділах. Проводиться також аналіз внутрішніх документів, що відносяться до принципів роботи підприємства.

Зібрані відомості закладаються в основу проекту документа "Філософія компанії". Даний проект широко обговорюється у всіх підрозділах, враховуються всі зауваження і побажання, після чого відбувається затвердження підсумкового тексту.

Видається "Філософія компанії" у формі кольорового буклету тиражем, який дозволяє кожному працюючому отримати особистий примірник. Частину примірників призначена для ділових партнерів, ключових клієнтів, представників ЗМІ та широкої громадськості.

Формування корпоративної культури

Поряд із "Філософією компанії" це важливий показник стійкості авторитету організації в очах співробітників. Корпоративна культура передбачає набір цінностей і правил поведінки, що розділяються співробітниками і створюють у них відчуття згуртованої команди.

Важливо мати на увазі, що корпоративна культура є в кожній організації, незалежно від того, ведеться чи ні се цілеспрямоване формування. Компанії, які не приділяють цій стороні діяльності достатньої уваги, можна відрізнити з першого погляду: столи завалені паперами, всюди панує безлад, співробітники не відрізняються привітністю і хорошими манерами, швидко отримати потрібний документ практично неможливо. Не важко уявити, яке враження складається про таку організацію.

Буває і так, що керівництво офіційно проголошує певні цінності, запроваджує правила і стандарти, але співробітники (та й самі керівники!) не поділяють їх і керуються неписаними правилами. Подібні подвійні стандарти не сприяють зміцненню авторитету керівництва.

На щастя, в умовах загострення конкуренції зростає увага компаній до питань корпоративної культури. Компанія IKEA є хорошим прикладом того, як ефективно можуть працювати на згуртування колективу і зростання авторитету фірми корпоративні стандарти організації, що розділяються всіма працівниками. Наприклад, всі співробітники компанії - вірні послідовники IKEA-культу: вони трудоголіки, ентузіасти та "місіонери". Персонал фірми не бентежить той факт, що топ-менеджери не отримують ніяких привілеїв і що вище керівництво завжди готове взяти безпосередню участь у роботі "низів". У компанії регулярно проводяться "тижні антибюрократии", під час яких менеджери працюють, наприклад, продавцями-консультантами або касирами, а генеральний директор може допомагати розвантажувати машини.

Створення путівника. Такий документ зазвичай створюється на великих підприємствах і містить всю необхідну довідкову інформацію про організації, починаючи від внутрішніх телефонів всіх служб і підрозділів і закінчуючи розкладом заводського рейсового автобуса до найближчого метро і режиму роботи їдальні для співробітників. "Путівник" покликаний зміцнити в співробітників відчуття однієї великої родини, відчути турботу з боку керівництва. Зазвичай він вручається кожному співробітнику.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розробка фінансової стратегії. Як фінансові рішення додають вартість?
Філософія і наука: проблема взаємозв'язку
Розробка інвестиційної політики компанії
Технологія побудови бізнес-процесів страхової компанії
Предмет філософії науки
Формування і розвиток корпоративних структур - основний шлях оздоровлення російського суспільства
Формування естетичної культури учнів
Громадянське виховання в системі формування базової культури особистості
Формування і розвиток корпоративних структур - основний шлях оздоровлення російського суспільства
Властивості культури
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси