Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління людськими ресурсами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Переведення на іншу роботу

Переклад економіки на ринкові рейки передбачає різноманіття форм господарювання і різних організаційно-правових форм їх створення. Найбільш значущими ознаками, що відрізняють одну організаційно-правову форму від іншої, є:

- кількість учасників господарського об'єднання;

- форма управління;

- спосіб розподілу прибутків і збитків;

- джерела майна, що становить матеріальну основу господарської діяльності;

- власник застосовуваного капіталу;

- межі майнової відповідальності.

У процесі діяльності юридичної особи воно у відповідності з Цивільним кодексом РФ може змінювати свій статус, підвідомчість, піддаватися реорганізації або ліквідації. Може змінюватися власник майна юридичної особи. У більшості випадків ці процеси супроводжуються скороченням чисельності або штатів працівників. У ТК РФ ці дії характеризуються як "переклад" і "переміщення".

Під перекладом розуміється зміна істотних умов трудового договору.

В якості такого відзначається переклад на самостійну роботу в іншу організацію або в іншу місцевість разом з організацією.

Акціонерні товариства, об'єднання, великі холдингові корпорації мають розгалужену мережу своїх філій не тільки в одному економічному суб'єкті, але і в декількох, які часом не мають постійного статусу, переміщуються з одного місця в інше, відбувається зміна місць організації та переведення працівників.

Переміщення відбувається тільки територіальне, з однієї місцевості в іншу, відповідно відбувається і переведення працівників з однієї місцевості в іншу.

Такий переклад можливий як за виробничої необхідності (переїзди), так і з письмової згоди працівника.

Як наголошується в ТК РФ, не є переведенням на іншу постійну роботу і не потребує згоди працівника переміщення його в тій же організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ цієї організації у тій же місцевості, доручення роботи на іншому агрегаті, якщо це не тягне за собою зміни трудової функції та зміни істотних умов трудового договору.

Трудовим кодексом РФ передбачається і переміщення, яке пов'язане з роботою на іншому механізмі або агрегаті, якщо це не тягне за собою зміни трудових функцій.

Згідно ТК РФ адміністрація не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Переведення на іншу роботу повинен допускатися тільки за згодою працівників, за винятком наступного:

- тимчасового переведення при виробничій необхідності;

- перекладу при зміщення на нижчу посаду в якості міри дисциплінарного стягнення.

Переведення на іншу роботу являє собою зміну робочого місця, роду трудової діяльності або інших умов праці. Переведення працівника на іншу роботу за його прохання адміністрація здійснює в наступних випадках:

- при захворюванні працівника, перенесеної ним операції, отримання каліцтва, у зв'язку з чим він потребує легшій роботі;

- при вагітності, годуванні дітей груддю, наявності дітей віком до трьох років, якщо працівники не можуть виконувати свої трудові обов'язки.

При переведенні працівника, що потребує відповідно до медичного висновку, виданими в порядку, встановленому федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації, у наданні іншої роботи, на іншу нижчеоплачувану роботу у цього роботодавця, за ним зберігається середній заробіток за попередньою роботою протягом одного місяця з дня переведення, а при перекладі у зв'язку з трудовим каліцтвом, професійним захворюванням або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з роботою, - до встановлення стійкої втрати професійної працездатності або до одужання працівника.

Тимчасовим заступництвом є виконання службових обов'язків за посадою відсутнього працівника.

Час простою (ст. 72.2 цього Кодексу) з вини роботодавця оплачується в розмірі не менше двох третин середньої заробітної плати працівника. Час простою з причин, не залежних від роботодавця і працівника, оплачується в розмірі не менше двох третин тарифної ставки, окладу (посадового окладу), розрахованих пропорційно часу простою. Час простою з вини працівника не оплачується.

На час простою працівників переводять на іншу роботу на строк до 1 місяця. При такому перекладі гарантується збереження середнього заробітку за попереднім місцем роботи при умові виконання норм виробітку.

Переведення працівника з одного відділу в інший проводиться на підставі наказу-розпорядження про переведення.

Виняток становлять керівні працівники, переклад яких оформляється наказом. Медичний огляд і повторний інструктаж по техніці безпеки при перекладі проводиться тільки тоді, коли цього вимагають умови виробництва.

Переклади на іншу роботу обліковуються у відділі кадрів проставленням записи в картку за формою Т-2 і чергового номера у наказі-розпорядження (форма Т-5). Особисті картки форми Т-2 відносяться до документів персонального обліку.

Наказ про переведення підшивають у справу і роблять запис у трудовій книжці про переведення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Переведення на іншу роботу і переміщення
Винесення рішень по трудових спорах про звільнення і переведення на іншу роботу
Правові наслідки незаконного переведення на іншу роботу або звільнення працівників. Загальний порядок оформлення припинення трудового договору
Припинення трудового договору у зв'язку з переведенням працівника за його прохання або за його згодою на роботу до іншого роботодавця, а також переходом на виборну роботу (посаду) (п. 5 ч. 1 ст. 77 ТК РФ)
Перехід прав кредитора до іншої особи
Можливість роботи з ресурсною частиною кошторису.
Використання результатів роботи іншого аудитора
Утримання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт
Організація аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси