Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Адресний блок

Для іміджевої реклами відомих фірм або товарів зазначення адреси в рекламі не потрібно. А ось при рекламуванні місць торгівлі, надання послуг без адресних координат просто не обійтися. Як правило, в рекламі використовують повністю або частково таку адресну інформацію:

o поштову адресу;

o телефони, факси;

o електронну адресу або адресу сайту.

Іноді також зазначаються схема під'їзду/паркування, додаткові пояснення щодо місцезнаходження або часу роботи магазину, офісу, складу. Всі ці елементи адресного блоку значно полегшують життя споживача і мотивують його на вчинення дії. До чого, власне, рекламодавець і прагне. Правда, для того щоб дія все ж таки відбулося, краще зорієнтувати покупця безпосередньо в самій рекламі. Що йому необхідно зробити? Надіслати електронною поштою, зателефонувати чи, може, прийти в офіс фірми у визначений день або годину. Дуже активно "керує" діями потенційного споживача реклама шляхом супроводження адресних даних фразами: "Зателефонуйте нам прямо зараз", "Подзвонили по телефону протягом такого-то терміну отримають подарунок (варіант: знижку)". Ці та інші фрази поруч з телефоном - якесь підштовхування споживача до дії, коли він ще перебуває під впливом щойно побаченої реклами. Коли ж у рекламному зверненні конкретних вказівок для споживача немає, а адресних координат безліч, то він просто губиться, що вибрати.

Добре, коли в рекламі існує певна "прив'язка" до добре відомого місця. У Москві, як правило, вказується конкретна станція метро. У містах, де метрополітен не так розвинений або його взагалі немає, завжди є можливість вказати, наприклад, район міста. У деяких містах існують назви, придумані самими мешканцями. Наприклад, в Єкатеринбурзі є всім відомі місця "у вертольота", "на плотинке", в Ростові - "лівий берег", в Архангельську - "в районі набережної". У цих випадках, коли назва вулиці ні про що не говорить, додаткова інформація вельми до речі.

Іноді доповнення необхідні для того, щоб позначити час роботи або час, коли телефон знаходиться фахівець, здатний відповісти на питання потенційних споживачів. При цьому слід вказати час, коли за даним в рекламі номером можна додзвонитися. Особливо це важливо, коли мова йде про оптові продажі з Москви на всю Росію. Різниця у часі різних часових поясів, різні графіки роботи в Москві і в регіонах призводять іноді до втрати клієнта.

Приклад

Фірма, що займається установкою автосигналізації, проводила рекламну кампанію. Дзвінків було більш ніж достатньо, а от кількість тих, хто все ж після дзвінка прийшов і скористався послугою, не дотягувало до прогнозованих рекламними фахівцями. "Ножиці" між позвонившими і прийшли були занадто великі. Стали шукати причину. Виявилося, вона досить банальна. У рекламі було дано телефон, по якому йшло з'єднання з молоденькою дівчиною-секретарем, яка тільки-но прийшла працювати у фірму і сигналізації зовсім нічого не розуміла. Та й по телефону говорила поки не дуже впевнено. Як тільки по телефону почав відповідати чоловік-спеціаліст, відстань між кінцями "ножиць" почало скорочуватися.

Отже:

1) адресний блок повинен бути чітким, наочним, недвозначним. Краще, якщо споживач легко зрозуміє, що йому необхідно зробити, щоб швидко зв'язатися з необхідної фірмою: зателефонувати, написати або прийти;

2) адреса іноді вимагає додаткових уточнень: час роботи, зручні години для зв'язку по телефону, схема місця розташування фірми. Ці дані знову-таки полегшать зв'язок і зроблять рекламне звернення більш ефективним і дієвим.

Розглядаючи рекламний колаж як основний жанр реклами в друкованих ЗМІ, ми відзначаємо, що структура його досить стійка з точки зору складових компонентів: слогану, ілюстрацій, тексту, фірмового та адресного блоків. Однак використання в колажі всіх або тільки частини ліх компонентів залежить від функціональної мети реклами, ступеня популярності компанії-рекламодавця або товару на ринку і каналу розповсюдження реклами. Наприклад, у газетному колажі може бути використаний слоган, текст і адресний блок, а в журналі - слоган, ілюстрація і фірмовий блок. Хоча повне використання всіх структурних елементів рекламного колажу сьогодні має більше поширення.

Часто в друкованих ЗМІ розміщують нестандартну рекламу, яка виходить за межі загальної запропонованої тут класифікації. В першу чергу досить затребуваним, але в той же час все ще нетрадиційним методом є виділення реклами окремим помітним вкладишем в друковане періодичне видання. Вкладиш зовні відрізняється від сторінок самого видання, він може бути виготовлений з іншого матеріалу (картону або пластику), виділятися кольором і/або формою. Найоригінальніші являють собою паперову або пластикову імітацію того товару, який вони рекламують. Така продукція відразу привертає увагу, "просить", щоб її взяли в руки і вивчили.

Парфумерні компанії нерідко випускають просочені ароматами листівки, в пошані також голографічні зображення, опуклі фактури, фігурні розкладні буклети, які можуть бути як вкладишами, так і являти собою самостійну рекламну одиницю.

Іноді можна говорити про нестандартність щодо дизайну рекламного продукту в друкованих ЗМІ, хоча в цілому принцип рекламного колажу тут також присутній.

Головне, щоб реклама не залишилася непоміченою, зупиняла увагу читача незвичайними малюнками, цікавими сюжетами, нестандартними персонажами або нестандартним місцем розміщення - одним словом, все, що виходить за рамки буденного і надовго залишається в пам'яті.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ОЛЕКСАНДР БЛОК (1880-1921)
Фірмовий блок
Ф1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕКОЛОГІЇ
Тріада фінансових рішень компанії і загальний блок компетенції фінансового директора
ФЗ. ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ
Євразійська панидея: континентальний блок
Аналіз окремих творів А. А. Блоку
Ф2. ПИТАННЯ ЕКОЛОГІЇ ЛЮДИНИ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси