Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Типи власних підприємств

За кордоном склалися певні типи таких підприємств. Представляють інтерес рекомендовані шість типів власного підприємства:

o інкубатори;

o надомний бізнес;

o блошині ринки;

o підприємства, що виконують замовлення поштою;

o пересувні підприємства, або підприємства тимчасового характеру;

o продаж товарів на вечірках і під час демонстрацій товару.

Всі ці типи бізнесу мають ряд загальних рис і ряд особливостей. У числі загальних рис: індивідуалістичність характеру діяльності; дуже низькі або дуже гнучкі вимоги до початкового капіталу; рухливість, мінливість підприємств.

Підприємство-інкубатор забезпечує іншим, як правило, малим підприємствам необхідний стан ділового клімату: приміщення, обладнання, консультативна рада з числа спеціалістів і експертів, можливості отримання необхідного капіталу та ін.

Надомний бізнес повинен бути "тихим", що не порушує правил співжиття в даному районі. Однак це не означає, що ваша діяльність обов'язково обмежена будинком. Багато видів послуг надомного бізнесу можуть надаватися поза домом, наприклад настроювання фортепіано, тренерська робота, робота екскурсовода, послуги по консультуванню і т. д. Для надомного бізнесу можуть знадобитися домашній телефон (свій або додатковий), бажано з автовідповідачем, копіювальна техніка, комп'ютер. Для ведення надомного бізнесу треба мати велику силу волі, щоб не відволікатися від роботи. Відсутність же вольових якостей може призвести бізнес до краху.

Блошині ринки нині широко поширені в Росії, хоча називати їх так нерідко не вирішуються. Брати участь в цьому бізнесі можуть як дрібні виробники, так і роздрібні і оптові торговці. У всьому світі такі ринки дуже розвинені, тут можна вивчити попит на продукцію, купити невеликі партії товару для перепродажу і т. п. І все це - при мінімальних витратах.

Високих спеціальних знань, великої зосередженості зусиль, часу, капітальних вкладень вимагає бізнес послуги - поштою. Тут для отримання достатньої кількості замовлень, що забезпечують гарантований прибуток, необхідно охопити значну кількість людей. В умовах цього виду бізнесу відсоток реальних замовлень дуже малий, і для того, щоб вижити та отримати прибуток, необхідно робити суттєву націнку на товар. Цей вид бізнесу отримує в Росії все більший розвиток.

Поряд з блошиными ринками та поштовими послугами за останні роки в Росії отримали широке поширення пересувні, або тимчасові, торгові точки, де продаються одяг, взуття, галантерея, парфумерія і ін Тут же пропонуються гарячі закуски, пироги та інші харчі. Як правило, ці споруди або місце для торгівлі орендуються на незначний або на невизначений строк. Оснащення таких торгових точок мінімальний, складські приміщення по суті не потрібні. Для цього бізнесу слід вибирати товар з швидкою оборотністю і неконкурентний по відношенню до товарів оточуючих вас постійних продавців на даному ринку.

Такий вид бізнесу, як торгівля на вечірках і за зразками, порівняно з іншими видами підприємницької діяльності вимагає відносно менше клопоту і витрат. Однак треба мати можливість потрапляти на різні прийоми, домашні вечірки.

Далі необхідно вирішити питання про організаційно-правову форму новостворюваного підприємства. При виборі форми слід враховувати стартові умови підприємства. Більшість підприємців обирають форму товариства з обмеженою відповідальністю як найбільш прийнятну. При такій формі учасники товариства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах вартості внесених ними вкладів.

Далі виникає питання про засновників, при підборі яких слід враховувати їх платоспроможність, ділову порядність, повна взаємна довіра. Практика показує, що нерідко засновники, почавши свій бізнес і зіткнувшись з певними труднощами, розходяться, а іноді і стають ворогами. Тому при підборі засновників слід проявити ретельність і неквапливість.

Будь-яке підприємство функціонує не у вакуумі. Безліччю каналів воно пов'язане з іншими підприємствами і організаціями, постачальниками і покупцями - це виробничі і ринкові зв'язки підприємств.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Власні та позикові кошти підприємств
Власні фінансові ресурси підприємства
Власна торгова марка роздрібного торговельного підприємства
Коефіцієнти співвідношення власних і позикових коштів підприємства
Інші власні кошти
Вартість власного капіталу компанії
Підприємство в умовах ринкової економіки
Вартість власного капіталу
Інші власні доходи місцевих бюджетів
Аналіз складу та структури власного капіталу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси