Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Прийоми сценарної організації матеріалу в аудиоролике

Структурна організація ролика з використанням всіх можливостей може бути представлена рядом прийомів. На підставі вивченої літератури про рекламу на радіо і власного моніторингу радіоефіру виділимо кілька найбільш поширених варіацій організації текстового матеріалу в рекламних роликах.

"Відповідь очевидна". Сюжетне напрям "Відповідь очевидна" сьогодні одне з найбільш поширених в ефірі. Його можна зустріти на будь-якої радіостанції. Все закономірно: коли немає часу довго шукати свіжу ідею, а замовник квапить зі строками плюс є обмеження за хронометражем ролика, простіше всього використовувати діалог двох персонажів. Один задає примітивний питання, а інший довго і докладно на нього відповідає, називаючи при цьому товари, послуги, адреси та телефони.

У діалогах такого типу ролики дають відповіді на безліч питань і вирішують величезна кількість життєвих ситуацій. Чекає відрядження до Франції і необхідно швидко забронювати готель у Парижі - рекламний співрозмовник підказує кілька можливих варіантів відповіді: зайди на такий-то сайт або звернися в таку-то туристичну компанію. Подруга заздрісно запитує: "Чому ти знову так добре виглядаєш?" Відповідей знову може бути кілька: я знайшла правильну косметику, у мене є телефон хорошого перукаря, я знаю, де купити гарний одяг і т. д.

Подібний прийом досить ефективний. Єдине, що заважає сприйняттю таких роликів, - погана гра акторів. Дуже часто в диалогичных ігрових роликах звучать неправдоподібні захоплені інтонації. При виробництві такого типу роликів підбору акторів і виконання сюжетної лінії слід приділяти належну увагу.

"Казка". В ігрових роликах дуже часто використовуються казкові мотиви і персонажі. Ступінь ймовірності визначається авторською фантазією. В одних випадках оспівуються три дівиці, присутні не під вікном, а за столом, заставленим різними напоями різної фортеці. В іншій рекламі розповідь ведуть овочі, інопланетяни, собачки і м'ясопродукти.

"Загадка". Сюжетний хід "Загадка" широко використовується в радіорекламі. Він лежить в основі багатьох роликів. Звук чогось падаючого, потім питання: "Що це було?" Як правило, розгадка лежить па поверхні: "Ціни впали!" Зазвичай загадка формулюється в першій сходинці ролика, що дозволяє заінтригувати слухача і змусити його дослухати рекламу до кінця.

"Репортажний прийом". Також досить часто зустрічається в ігровому ролику. Слухачу надається можливість насолодитися звуками дитячого ранку і звучить текст: "Здрастуй, дідусь Мороз, ватяна антена; ти з Дельта-Телеком? Так, діти, неодмінно!" Може бути представлена процедура зйомок. Такий прийом був використаний для реклами морозива: "Сузір'я", морозиво, дубль два!" В іншій рекламі був представлений процес дресирування папугу, який замість назви фірми наполегливо вимовляє номер її телефону, а замість "Попка-дурак" твердить назва фірми. Ролики такого типу будуються як репортаж, і сюжети їх завжди мають на увазі якусь розв'язку: чи все добре і зйомки епізоду про морозиво "Сузір'я" вдалися з трьох дублів, або все погано і папуга не захотів повторювати те, про що його просили, зате слухач зміг кілька разів почути те, про що просили сказати папугу.

Пародія і стилізація. Існує ще один улюблений прийом рекламістів: пародія. Вона, як правило, несерйозна, сюжет і персонажі відомі всім заздалегідь. І ось майже Гліб диктує майже Шарапову: "Фірма "Фабулак", вона ж - "Фабулюкс", вона ж - "Фабулин"". В іншій рекламі представлений палкий діалог двох сіцилійців, у яких заблокували нерозумно припаркований автомобіль. Не менш "захоплююча" бесіда чукчі з італійцем про холодильниках "Арістон".

Як правило, стилізації виконані в більш строгій манері і претендують на респектабельність і романтичну піднесеність. Ось один з текстів аудіоролика: "Спробуйте Іспанію на смак: Смак стиглих фруктів? Смак вина? Ні, моря; і поцілунку в томний годину сієсти". Неважко здогадатися, що ролик записаний за замовленням фірми. Сюжет присутній і в стилізаціях; правда, найчастіше на асоціативному рівні.

Стилізації інший раз можуть містити елементи "чорного" гумору. В якості прикладу можна навести ролик під умовною назвою "Розповідь небіжчика": сумний привид шепоче про те, як він потрапив в автокатастрофу, заощадивши на профілактичному ремонті своєї машини. Творці ролика, присвяченого "Шевроле Шагег", явно не збиралися використовувати в своїй творчості загробні мотиви, однак стає усе ж моторошно, коли чуєш, як глибокий чоловічий голос з невимовним сумом говорить про пасажирів рекламованого автомобіля: "Вони так і не прокинулися..."

Використання різних прийомів в організації рекламного ролика ми оцінюємо як цілком нормальне явище. Проте в кожному випадку необхідно враховувати, яка аудиторія слухачів буде цього слухати, відповідає рекламований продукт даного прийому, не викличе у аудиторії відторгнення неприродність ситуації. Крім того, будь-який ігровий ролик незалежно від використання стандартного прийому або оригінальної ідеї вимагає хорошої гри акторів, гідного музичного й шумового оформлення, а також професійного монтажу.

Крім перерахованих вище способів подачі рекламного оголошення існує безліч інших, що давно зарекомендували себе прийомів:

o природні для рекламованого товару шумові ефекти (кофемолка);

o символічний персонаж і особливий голос для кожного товару (акцепт);

o "зірки екрана;

o варіації на відомі музичні теми;

o інтерв'ю з реального життя з вуличними чи магазинними шумами;

o рекомендації від дітей;

o авторитетні особистості;

o стилізовані постійні персонажі;

o актуальність, викликана поточними подіями;

o варіації темпу.

Але всі прийоми і хитрості, використовувані рекламістом, повинні задовольняти основні вимоги аудіоролика. Серед них: простота і ясність викладу, вірогідність, здатність викликати інтерес і установити контакт, несхожість.

Для досягнення простоти, автор тексту повинний зосередитися на одній центральній думці і не забивати звертання дрібними подробицями. Контакт з аудиторією забезпечується м'яким, особистим тоном, як якби диктор звертався до одного-двох співрозмовників. У зв'язку з цим рекомендується якнайчастіше використовувати звертання "Ви". Відсутність перебільшень уподібнює текст реклами реальній бесіді, накопичення ж чудових ступенів може навіть віджахнути слухачів. Оригінальний, несхожий на інші, ролик має більше шансів сподобатися. Нудна реклама при достатку рекламних повідомлень по всіх каналах сприйняття буде просто непомічена.

В якості прикладу наведемо кілька текстів радіореклами, хоча без обрамлення музики та шуму вони не дають повного уявлення про якість радіоролика в цілому. "У мене немає .дружини, і па те є причина. Просто я не зовсім повноцінний чоловік. Я красивий і здоровий і рідоти гульвіса. Просто немає до цих пір у мене "Мерседеса"". Дана реклама легко запам'ятовується. Крім того, легкий гумор і пародія на життєві установки якоїсь частини населення робить рекламу легкої та іронічною.

Іноді радіоролики стилізовані під частівку: "Під гарний самогон заспіває акордеон. Італійської кухні "Шик" радий наш російський мужик".

В іронічній мовної та музичної стилістики виконаний радіоролик, рекламує ванни-джакузі з гідромасажем та елітну сантехніку.

"Буль, буль, буль... в джакузі

я валяться па пузі.

В задумливому екстазі

я сиджу па унітазі.

Ванні з масажем,

хочеш - праворуч, хочеш - зліва.

Чудова сантехніка в компанії "Макс Лэвел"!" В останньому випадку можна говорити про якусь вульгарності. Але іронія, здається, згладжує неприємне враження.

Можна привести достатню кількість самих різних прикладів рекламного творчості на радіо. При цьому необхідно зауважити, що не можна оцінювати їх за законами літературної творчості. Головне завдання реклами - дія на цільову аудиторію. Всі наведені приклади цю задачу цілком виконали і, по суті, стали класикою жанру.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розробка аудіоролика
Організація прийому заявників в органах прокуратури
Організація прийомів і правила поведінки на них
Уніфіковані форми первинних облікових документів з оформлення переміщення і передачі в експлуатацію матеріальних запасів
Приклад класичного і системного підходів до організації матеріального потоку
Традиційна і логістична концепції організації виробництва
Організація прийому заявників в органах прокуратури
Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів
Матеріальний і моральний збиток для фізичних та юридичних осіб
РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ТА ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У СИСТЕМІ ПРОКУРАТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси