Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Значення критерію

Справжність товарів як проблема набула актуальності у зв'язку з розмахом практики підробок на світовому ринку і, зокрема, в Росії. Глибину та гостроту проблеми відображає той факт, що підроблений товар становить від 5 до 8% продукції світової торгівлі (за даними Міжнародної торгової палати). Дослідження показують, що загальний обсяг підробленої продукції на російському ринку споживчих товарів можна оцінювати приблизно в 10% загального обсягу обращаемой товарної маси. В одній з публікацій по російському ринку фармацевтики повідомляється про те, що обсяг продажів підробок одного з ліків перевищив обсяг продажу оригіналу.

В нашій країні відсутня офіційна статистика реалізації товарів-підробок, так само як і статистика травмування і загибелі споживачів, що використовують небезпечні для здоров'я і життя людини предмети споживання (виняток становить статистика загибелі людей в автомобільних ДТП). За про масштаби і значущість цієї проблеми можна судити, наприклад, але деяким даними про шкоду, якої завдають товарами-підробками у такій благополучній країні, як США. Підроблені запчастини для автомобілів обходяться американським автосалонам і постачальникам втратою доходів в 12 млрд дол. у рік.

Більшість успішних марок підробляється. У цьому сенсі факт підробки свідчить про "класності" товару. Не випадково виробники товарів сумнівної якості практикують такий рекламний прийом, як попередження покупця про можливість підробки своєї продукції і повідомлення адрес продавців "справжнього" товару.

Виробництва підробленої продукції сприяє і сам споживач. Масштабне пропозицію підробок неможливо без масштабного попиту. Підробки приваблюють споживачів низькою ціною і викликані попитом на підроблені статусні товари (дорогі годинники, елітні ручки, художні вироби). Якщо для більшості підробка несе негативний заряд, то для деяких підробка, а тим більш тонка, є мотивом споживання. Мова йде про тих, хто хоче справити враження на оточуючих, але не має коштів на придбання справжнього товару. Імітація виробів відомих фірм поставлена в Росії на потік. Подібні вироби можна купити через Інтернет. Причому власники ряду онлайнових магазинів навіть не приховують, що їхня продукція - дешева копія.

Згідно журнальної інформації в Римі, на вул. Бьянкі Повіки є магазинчик, на вивісці якого величезними літерами дано його найменування "Підроблені кільця". Там продається біжутерія, добре імітує моделі Тіффані, Картьє, Булгарі. В магазині буквально не проштовхнутися. У Москві в підземних переходах можна виявити кіоски, спеціалізовані на торгівлі копіями швейцарських годинників.

Намітилася нова тенденція - виготовлення підробок для людей з високим рівнем доходу. Підпільні підприємства зі Східної та Західної Європи роблять копії ексклюзивних товарів, якими торгують дорогі бутіки. Підробки забезпечені відповідними сертифікатами та виконані настільки бездоганно, що навіть власники цих магазинів не підозрюють про справжнє походження товарів.

Заходи забезпечення автентичності

Вони приймаються:

o на міждержавному рівні;

o державному рівні;

o па рівні компаній і підприємств.

На міждержавному рівні застосовуються правові заходи.

Вони передбачають застосування норм міжнародних угод.

Так, збільшення торгівлі контрафактними товарами на світовому ринку призвело до необхідності розробки в рамках СОТ спеціального документа - Угоди з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС). Згідно із зазначеною Угодою від членів СОТ вимагається прийняття законодавства щодо охорони прав інтелектуальної власності, яке дозволить застосовувати ефективні дії проти будь-яких порушень і здійснювати протидії подальшим порушенням прав.

У 1977 р. адміністрація США занесла Росію в список найбільш злісних порушників авторського права. У 2005 р. із закликом активізувати зусилля щодо захисту прав на інтелектуальну власність до Росії звернулися американські законодавці. Їх звернення було оформлено у вигляді резолюції Палати представників, що відбиває думку Конгресу США. Вони вважають, що заходи, що вживаються в цій області російськими властями, є недостатніми. У резолюції висловлюється крайня стурбованість з приводу того, що Росія не дотримується міжнародні норми в галузі захисту прав на інтелектуальну власність, внаслідок чого американські виробники втрачають мільярди доларів.

Протягом останнього часу в нашій країні було прийнято більше 10 різних законів і нормативних актів, що дозволяють більш ефективно захищати російський ринок.

Однак прийняті закони не змогли переламати ситуацію, оскільки в них не передбачаються суворі заходи покарання виготовлювачів і продавців.

У цьому плані заслуговує на увагу зарубіжна практика. До недавнього часу "європейської Меккою" інтелектуального піратства вважалися країни балканського регіону (Болгарія, Сербія, Боснія і Герцеговина). Але ситуація різко змінилася, так як наведення порядку в цій сфері стало однією з умов вступу країн регіону до ЄС. У Сербії за інтелектуальне піратство можна отримати до півроку в'язниці. У разі виявлення факту торгівлі та використання нелегальної аудіо - і відеопродукції підлягає закриттю магазин, відеоклуб, розважальний центр. В Японії неможливо продати контрафактний товар, так як роздрібні торговці ретельно перевіряють канали постачання у зв'язку із запровадженням ліцензування торговельної діяльності. У Німеччині за покупку контрафактних сигарет штрафують на кілька тисяч євро самого покупця. При цьому нікого не цікавить, чи він знав, що підроблені сигарети.

Особливо жорстко за кордоном карається підробка ліків. У більшості штатів США це розглядається як посягання на життя людини і веде до смертної кари; у Туреччині - до довічного ув'язнення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Сутність і значення критерію
Значення критерію
Критерій Шарльє
Комбінації очікуваного значення і дисперсії як критерій ризику
Критерії для виключення систематичних похибок
Заходи забезпечення автентичності на рівні держави
Заходи забезпечення автентичності на рівні компаній і підприємств
Свідчення достовірності
Справжність
Правове регулювання соціального забезпечення в деяких зарубіжних країнах
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси