Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Міжнародний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Нормативно-правове забезпечення міжнародних перевезень

Міжнародні перевезення регулюються нормами міжнародного права, яке має свої особливості і своє документальне оформлення.

Особливості міжнародного транспортного права

Міжнародне транспортне право - це комплекс різних за юридичною природою нормативних актів, спрямованих на правове покриття і взаємну ув'язку всіх аспектів відносин в рамках міжнародних перевезень між їх суб'єктами.

Правове регулювання міжнародних перевезень здійснюється:

o нормами міжнародного публічного права, що визначають відносини між державами з питань їх прав і обов'язків щодо доступу на транспортні ринки, використання транспортних коридорів і комунікацій, організації міждержавних повідомлень;

o нормами міжнародного приватного права, що визначають договірні відносини між учасниками транспортного процесу під час перевезення, експедирування, агентуванні, використання транспортних засобів, виконання інших робіт і послуг;

o нормами адміністративного права, які регламентують правила експлуатації транспортних засобів, організацію руху, режим роботи фізичних осіб, податкові правила, митні процедури, паспортний контроль.

Нормативними документами, які регламентують правила перевезення вантажів на певному виді транспорту, є:

o па морському транспорті Брюссельська конвенція про уніфікацію деяких правил про коносаменті 1924 р. (із змінами і доповненнями від 1968 р.) і Конвенція ООН про морське перевезення вантажів 1978 р.;

o па повітряному транспорті - Варшавська конвенція міжнародних повітряних перевезень 1929 р. (із змінами 1955 р.);

o на залізничному транспорті - Бернські міжнародні вантажні конвенції (остання ред. 1985 р.) та Угода про міжнародне залізничне вантажне повідомлення (СМГС) (остання ред. 1998 р). Росія є учасницею тільки СМ ГС;

o на автомобільному транспорті - Женевська конвенція 1975 р. про договорі міжнародної дорожньої перевезення вантажу з застосуванням книжки МДП (конвенція TIR);

o для змішаних перевезень - Конвенція ООН про змішаної перевезення вантажів (Женева, 1980 р.) і Правила ЮНКТАД - МТП щодо документів змішаних перевезень (Женева, 1992 р.). І Конвенція, досі не вступила в силу, і Правила є факультативними нормами. Тому вони регулюють умови договору змішаного перевезення тільки в тому випадку, коли сторони договору визнали це за доцільне. На практиці найчастіше застосовуються Правила ЮНКТАД - МТП (МТП-Міжнародна торгова палата).

31 травня 1926 р. 16 національних асоціацій експедиторів заснували Міжнародну федерацію експедиторських асоціацій (International Federation of Freight Forwarders Association - FIATA) як неурядову міжнародну некомерційну організацію. Головна її мета - забезпечення інтересів експедиторів на міжнародному рівні. У складі FIATA на сьогодні більше 40 000 експедиторських фірм з більш ніж 150 країн світу.

У складі організації дев'ять комітетів:

o Комітет з юридичних питань, документації та страхування;

o Комітет з митних питань;

o Комітет зі спрощення торговельних процедур;

o Комітет з професійного навчання;

o Комітет по зв'язках з громадськістю;

o чотири транспортних комітету - сприяють спрощенню процедур проїзду, транзиту, перетину кордонів, тарифної політики.

Результатами практичної діяльності FIATA з'явилися розробка і впровадження експедиторських документів, отримали офіційне визнання в усьому світі: експедиторська розписка, транспортний сертифікат експедитора, складська розписка, декларація вантажовідправника на перевезення небезпечних вантажів, товаророзпорядчий мультимодальний транспортний коносамент.

До правового забезпечення організації міжнародних перевезень також відносяться Угоди про міжнародні тарифи, які поділяються на союзні і транзитні.

Союзні угоди - угоди двох або кількох країн про узгоджені тарифи при перевезеннях вантажів по залізницях в прямому сусідському повідомленні, правила їх застосування та обчислення. Вони базуються на внутрішніх тарифах сусідніх країн, але, як правило, не збігаються з ними за рівнем.

Угоди про транзитних тарифах - нормативні акти, що нівелюють особливості національних правових систем, побудованих на різній основі. У них тарифи, збори і штрафи визначаються у вигляді наскрізних акордних ставок але кожній країні в якоїсь твердої валюти.

Основним нормативним документом, що регламентує правила перевезень вантажів усередині Росії, є Цивільний кодекс РФ. Умови перевезень визначаються також транспортними статутами і кодексами, основними з яких є: Повітряний кодекс РФ, Транспортний статут залізниць РФ, Статут автомобільного транспорту, Статут внутрішнього водного транспорту, Кодекс торгового мореплавання РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Міжнародні нормативні правові акти як джерела права соціального забезпечення
Організація міжнародних перевезень
Нормативні правові акти Президента РФ
Законодавчо-правове і нормативне забезпечення безпеки та якості
Міжнародні документи і федеральні нормативні акти
Особливості організації міжнародних перевезень і надання транспортних послуг
приватне Міжнародне транспортне право
Кодифікація і прогресивний розвиток міжнародного права
Міжнародні транспортні коридори
Поняття, система та особливості міжнародного кримінального права
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси