Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Різні типи рекламних агентств, їх переваги та недоліки

Рекламні агентства, які займаються певним видом діяльності, можна розділити на кілька типів.

1. Креативна агенція (дизайн студія) - займається розробкою концепції рекламної кампанії, включаючи се окремі складові: стилістика реклами, ідеї для друкованої, відео - та аудіо-реклами, елементи дизайну, розробка брэндбука і т. д. Провідні креативні PR (але алфавітом) в Росії представлені в табл. 4.4.

Таблиця 4.4. Креативні рекламні агентства

Креативні рекламні агентства

2. Медиабаннговое агентство (медійне агентство) - агентство, що виступає посередником між рекламодавцем і ЗМІ, або власником рекламоносіїв. Спеціалізується виключно на закупівлю ефірного часу і продажу його іншим рекламним агентствам. При цьому може надавати послуги з планування рекламних кампаній, складання медіапланів і т. п. Провідні російські рекламні агентства в сегменті Л7Х-сер-вису (за алфавітом) представлені в табл. 4.5'.

Таблиця 4.5. Медійні рекламні агентства

Медійні рекламні агентства

Приклад. Серед медійних рекламних агентств виділяється Carat Ru $ $ ' Media як одна з найбільших компаній, представлених на російському ринку. Предметом діяльності Carat є:

o розробка стратегій рекламних кампаній;

o медіапланування;

o розміщення рекламно-інформаційних матеріалів у ЗМІ;

o рішення завдань комунікації;

o визначення необхідної ваги рекламної кампанії та її ефективності;

o підготовка аналізу рекламних витрат та ефективності реклами конкурентів;

o визначення медійної цільової аудиторії;

o вибір ЗМІ для розміщення реклами.

Основне джерело доходів компанії - виручка від агентської діяльності у сфері рекламних послуг на території РФ. Carat надає рекламні послуги шляхом здійснення планування і розміщення рекламних кампаній у регіонах Росії і за кордоном на телебаченні, радіо, зовнішніх рекламних носіях, на транспорті, в друкованих CMI.

Агентство проводить аналіз телевізійних, радіо та друкованих ринків, а також здійснює супровід рекламних кампаній:

o проводиться збір графіків трансляцій з кожного телеканалу, підтверджених офіційними посадовими особами телекомпаній;

o забезпечується доставка рекламних матеріалів (роликів, плакатів, розтяжок та ін) в регіони;

o здійснюється контроль в рамках кампанії з метою дотримання узгоджених графіків виходів і своєчасного узгодження планових переносів;

o у разі порушення графіків (відсутність планових трансляцій, неузгоджені переноси трансляцій, несвоєчасний вихід продукту ЗМІ) агентство забезпечує надання клієнту компенсаційних показів реклами в більшому обсязі.

3. BTL-агентства (від англ. below the line - "під рисою") - фірми, що організують спеціальні заходи з просування товару, наприклад акції з призами для споживачів.

BrL-агентства можуть ділитися, в свою чергу, за спеціалізацією в різних сегментах ринку:

o direct marketing (прямий маркетинг);

o consumer promotion (комплекс заходів, спрямованих на кінцевого споживача);

o irade marketing (торговий маркетинг);

o event marketing (подієвий маркетинг);

o POSM & In-Store Visual Communication, сувенірна продукція;

o digital marketing (інтерактивний маркетинг);

o інтегровані комунікації.

4. PR-агентства - фірми, що спеціалізуються на організації PR-кампаній для клієнта.

5. Інтернет-агентства надають послуги в галузі створення сайтів, інтернет-маркетингу та інтернет-реклами. Журнал "Індустрія реклами" опублікував рейтинг найбільших рекламних інтернет-агентств у Росії (табл. 4.6).

Таблиця 4.6. Найбільші рекламні інтернет-агентства

Найбільші рекламні інтернет-агентства

На відміну від традиційних медіа, де є дані моніторингу ефіру TNS Gallup AdFact, об'єктивно оцінити частки гравців на специфічному сегменті ринку інтернет-реклами неможливо - інформація про річні білінгах агентств конфіденційна. Якщо підсумувати оцінку опитаних експертів ринку, можливо наступний розподіл обсягів: IMHO VI займає 25-30%, AdWatch - 15-20%, Index20 - 10-15%, MindShare Interaction - близько 10%, решта - 25-30%.

Білінг (від англ. billing - "складання рахунки") - автоматизована система обліку наданих послуг, їх тарифікації та виставлення рахунків для оплати. В телекомунікації біллінг офіційно іменується "Автоматизована Система Розрахунків" (ACP).

Приклад. У сфері малого бізнесу величезний сегмент являють собою рекламні інтернет-агентства. Наприклад, агентство інтернет-маркетингу "Про Інет" в штаті має всього три людини, включаючи генерального директора, бухгалтера, менеджера. Багато функціональні завдання виконують для агентства на договірній основі фрілансери, які займаються розробкою промо-сайтів, надають послуги з копірайту, розміщують інформацію в блогах, каталогах і т. д. "Про Інет" спеціалізується на контекстній рекламі, SEO, надає повний комплекс інтернет-маркетингу. Агентство є авторизованим реселлером Яндекса, сертифікованим партнером системи "Бігун", надаючи послуги з просування кільком десяткам представників малого і середнього бізнесу.

Рекламні інтернет-агентства, у свою чергу, підрозділяються на наступні типи:

o SEM (search engines marketing) - агентства, що спеціалізуються на пошуковому маркетингу;

o медійні агентства - займаються створенням і розміщенням рекламних банерів різних форматів на тематичних сайтах і великих порталах мережі Інтернет;

o креативні агентства - просування, побудована па незвичайних, нестандартних ходах і елементах;

o SEO (search engines optimization) - агентства, що надають послуги з оптимізації та пошукового просування сайтів. Вони включають у себе комплекс заходів щодо впливу па зовнішні і внутрішні фактори ранжирування ресурсу з метою підвищення позицій сайту у видачі пошукових систем;

o SEA (search engines advertising) - спеціалізується на контекстної пошукової реклами (РРС - pay per click) з оплатою за кожен перехід на сайт;

o web-мастеринг - створюють ""^-ресурси (сайти, портали, інтернет-магазини, блоги, онлайн-енциклопедії і т. д.);

o SMO, SMM-агентства - займаються маркетингом і рекламою в соціальних мережах, на форумах, в блогах. Реклама в соціальних мережах відрізняється від будь-якої іншої реклами набагато більшою довірою до джерела - вона сприймається як рекомендація від одного або хорошого знайомого, лідера думок або одного з членів співтовариства.

6. Посередники представляють собою рекламні агентства, що не мають власних ресурсів для ведення рекламного бізнесу, однак взаємодіють з виробничими базами (друкарнями, студіями, підприємствами, що виготовляють всілякі установки, елементи і конструкції реклами) і з іншими рекламними агентствами, які відповідають за зв'язок зі ЗМІ. Таке рекламне агентство приймає замовлення від споживачів, розміщує їх у компаніях-партнерах, стежить за якістю виконання замовлень і виставляє рекламодавцю рахунок. Прибуток такого рекламного агентства складається з відсотка за залучення клієнта. Передача послуг на аутсорсинг в багатьох випадках є більш вигідним в порівнянні з витратами на налагодження контактів з прямими посередниками. Така форма співпраці вигідна обом сторонам.

Асоціація Комунікаційних Агентств Росії (АКАР) підвела підсумки розвитку рекламного ринку Росії в 2009 р. Сумарний обсяг рекламного ринку, включаючи ПДВ, склав близько 90 млрд руб, що приблизно на 30% менше, ніж в аналогічний період попереднього року (127 млрд руб.). Втім, цей показник удвічі вищий тих песимістичних прогнозів, що робилися в кінці 2008 р.: тоді, за даними АКАР, падіння ринку реклами в 2009 р. передбачалося на рівні 50-70% (табл. 4.7).

Таблиця 4.7. Обсяг реклами в засобах її поширення в 2009 р.

Обсяг реклами в засобах її поширення в 2009 р.

Інтернет виявився єдиним каналом розповсюдження, показав збільшення ринку в 2009 р. Без урахування контекстної реклами приріст склав 5%. Порівняно з попередніми періодами, коли зростання становив 60-70%, різниця значна, проте в умовах кризи і порівняно з іншими носіями це гарний показник.

Найсильніше криза 2008 р. вдарила по рекламним бюджетам у друкованих ЗМІ - зниження обсягів ринку склало 45%.

Інтерес рекламодавців до газетам і журналам знизився приблизно па 40%, до спеціалізованих рекламних виданнях - на 53%. У зовнішній рекламі спад рекламних бюджетів склав 39%, на радіо - 36%.

Краще інших медіа протрималося телебачення - зниження рекламних бюджетів у нього наполовину менше, ніж у інших носіїв, і становило 21%. У грошовому вираженні його доходи склали 51,5-52,5 млрд руб., тобто приблизно 55% усіх рекламних бюджетів.

New media, що включають zWoor-рекламу в кінотеатрах, на кабельних і супутникових телеканалах, втратили 23% бюджетів. Причому сильніше інших, за даними ЛКЛР, постраждала реклама в кінотеатрах.

В сегмент New media включені показники по zWoor-реклами, реклами в кінотеатрах і рекламі на кабельних і супутникових телеканалах.

Активність рекламодавців і їх кількість, за даними TNS Media Intelligence, знизилися. У I кварталі 2009 р. число компаній, що розміщують рекламу в ЗМІ, скоротилося на 11% порівняно з першим кварталом 2008 р. і склало 35 871 організацію, зниження числа рекламодавців склало 11%. Їх кількість склала 43 818 компаній.

Найбільший спад числа рекламодавців стався в пресі: за підсумками першого півріччя зменшення їх числа досягла 35%. На телебаченні кількість дають рекламу компаній знизилася на 7%, на радіо - на 8%, у зовнішній рекламі - на 1%. Інтернет лідирує серед інших медіа за можливостями таргетингу, исчисляемости необхідних характеристик і довіри користувачів.

За інформацією АКАР, обсяг ринку інтернет-реклами перед кризою 2008 р. виріс на третину (32%) і склав 7,5 млрд руб. (звітні дані з інтернет-сегменту АКАР представляє без урахування контекстної реклами). Компанія j'son & Partners оцінює російський ринок інтернет-реклами в 600-620 млн дол.

З початком кризи активність рекламодавців в інтернеті знизилася. Але починаючи з лютого 2009 р. на ринку інтернет-реклами спостерігається сплеск активності, однак поки розміщенням реклами в інтернеті цікавляться в основному представники малого і середнього бізнесу.

При виборі рекламного агентства необхідно враховувати безліч факторів, наприклад регіональний охоплення, відгуки інших замовників, вартість послуг, швидкість виконання проекту, кваліфікація співробітників та ін. В табл. 4.8 представлені сильні та слабкі сторони рекламних агентств різних типів.

7. Інші рекламні агентства. Запропонована вище класифікація є умовною, оскільки на ринку присутні рекламні агентства змішаних типів, які включають в себе функції відразу декількох категорій агентств: посередники можуть бути агентствами повного циклу і спеціалізованими та іншими.

Можлива класифікація регіонального масштабу:

o міжнародні;

o національні;

o регіональні;

o місцеві.

Мережеве рекламне агентство

Як правило, мережеве агентство входить у загальносвітову мережу з офісами у всіх країнах світу. Такі агентства цікавлять великі замовлення "під ключ". Локальні рекламні агентства спеціалізуються на середніх, малих чи "рідкісних" замовленнях (рекламодавець звертається за послугами не частіше разу в рік).

Таблиця 4.8. Переваги та недоліки основних типів рекламних агентств

Тип рекламного агентства

Переваги

Недоліки

Повнота циклу

o висока мобільність

прийняття та коригування рішень;

o швидке виконання замовлень, відсутня залежність від завантаженості підрядника (зокрема, друкарні);

o клієнтська база складається з декількох великих замовників, поповнення відбувається за рахунок репутації проведення широкомасштабних проектів па прикладі даних великих клієнтів;

o виконання повного циклу рекламних заходів дозволяє робити проект великих бюджетів;

o можливість побудови бренду

o залежність від "основних" клієнтів;

o велика масштабність робіт, що вимагає кваліфікованого персоналу, правильної організаційної структури та значних витрат на виконання великих замовлень;

o висока окупність проекту;

o у випадку прямого виходу на ЗМІ та інші засоби розміщення реклами необхідні особисті зв'язки

і контакти

Спеціалізоване

o спеціалізація на одному сегменті дозволяє здійснювати глибоку опрацювання конкретного замовлення;

o найбільш гармонійно творчий потенціал поєднується з грамотним управлінням проектами;

o висока ймовірність замовлень через посередників - відсутність додаткових витрат на пошук клієнтів

o ризик втрати клієнтів з-за відсутності можливості надання комплексних рекламних послуг

Посередники

o невисока вартість послуг сприяє більшому числу замовлень (дрібних і середніх);

o здатність якісно виконувати стандартні проекти

o нестабільність бізнесу - цілковита залежність від посередників і виробників;

o необхідні попередні заходи з пошуку великої кількості посередників;

o низька кваліфікація співробітників

Оптові рекламні агентства

Скуповують оптом зі значними знижками від ЗМІ рекламний простір і надалі перепродують його в роздріб іншим рекламним агентствам або безпосередньо клієнтам з меншими знижками ("Мегапром", "Мобідік" та ін).

Внутрішньофірмові рекламні агентства

Працюють під егідою ЗМІ або фірми, яку вони знайшли для себе, в цілях надання їм рекламної підтримки на ринку ("Експрес-РІО", "Знак", "Олімп" та ін).

До рекламним агентствам відносять також і фірми, що пропонують неординарні схеми роботи. Наприклад, викуп площ у самому непопулярному виданні зі знижками до 85% від офіційної ціни з наступним багатоетапним бартерним обміном площами з іншими ЗМІ аж до самих популярних ("ТРК-АСС").

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Рекламні агентства
Рекламний процес і рекламні агентства як його учасники
Переваги і недоліки ринку
Рекламні агентства
Рекламний процес і рекламні агентства як його учасники
Рекламні агентства в сучасній Росії
Рекламні агентства
Рекламний процес і рекламні агентства як його учасники
Рекламні агентства в сучасній Росії
Рекламні агентства
Рекламний процес і рекламні агентства як його учасники
Рекламні агентства в сучасній Росії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси