Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Історії успіху

Компанія British Petroleum (ВР) широко відома як ентузіаст корпоративного навчання. Тут вважають, що за допомогою навчання створюється необхідний інтелектуальний ресурс для збереження стійкого конкурентної переваги фірми. Щоб створити значну цінність дня всіх учасників бізнесу, навчання в компанії має бути поставлено краще, ніж у її конкурентів, а застосування отриманих знань по всьому спектру бізнесу має здійснюватися швидше і ширше.

Щоб інтегрувати знання та зусилля бізнес-одиниць, які займаються схожою діяльністю, вони були об'єднані в групи. Представники цих груп періодично зустрічаються, щоб обговорити питання продуктивності, обмінятися знаннями і ідеями та створити нові комбінації.

Основним секретом успіху ініціатив ВР є той ентузіазм, з яким співробітники обмінюються знаннями та застосовують різні інструменти навчання в своїй роботі. Робоча атмосфера в British Petroleum являє собою відкритий ринок ідей, в якій люди добре орієнтуються і розуміють, де можна знайти справжні знання. Для отримання необхідних знань або для обміну досвідом з колегами з бізнес-одиниці, що знаходиться в іншій країні, можна просто зв'язатися з необхідними людьми безпосередньо і попросити їх допомогти. Така поведінка очікується від всіх співробітників і заохочується керівництвом.

Принципи British Petroleum в області корпоративного навчання:

1. Кожен співробітник компанії, який не є безпосередньо відповідальним за отримання фірмою прибутку, повинен бути залучений у процес створення та поширення знань, які компанія могла б використовувати для отримання прибутку.

2. Всякий раз, роблячи щось, ми повинні постаратися зробити це краще, ніж в попередній раз.

3. Незалежно від того, звідки прийшло знання, ключ до отримання найбільшої віддачі від нього полягає в застосуванні цього знання у всій компанії.

4. Ми повинні розглядати будь-які взаємини як поєднання зусиль, які дозволяють нам зробити те, чого не може зробити ніхто інший, і збільшити сферу діяльності до обопільної вигоди.

У багатьох великих організаціях в останні роки створюються самостійні підрозділи, зайняті навчанням персоналу. Іноді ці підрозділи стають схожими на традиційні навчальні заклади. У цьому випадку їх починають називати корпоративними університетами. Основна відмінність корпоративного університету від звичайного освітнього закладу - узгодженість навчальних програм зі стратегією розвитку компанії.

Зміст і формат курсів, терміни навчання, викладацький склад корпоративних університетів індивідуальні в кожній організації. Однак цілі, переслідувані різними роботодавцями, в цілому схожі: запускаючи в компанії проект корпоративного університету, керівництво сподівається сформувати єдине розуміння специфіки бізнесу і впровадити сучасний підхід до управління бізнес-процесами на всіх рівнях. Провідні світові навчальні центри активно займаються розробкою продуктів (рішень), спрямованих на перетворення корпоративних університетів в реальний інструмент реалізації бізнес-стратегії. Як показали результати останніх досліджень, індекс задоволеності співробітників вище в тих компаніях, де є корпоративні університети.

В усьому світі налічується понад 2000 корпоративних університетів. Університет компанії Motorola - один з найбільш успішних. Вражає масштаб його діяльності. Річний бюджет цього університету 120 млн дол. США, що становить 4% від річного фонду оплати праці компанії. Діяльність університету організована на 99 майданчиках для навчання і професійної підготовки, розташованих у 21 країні.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Причини успіху китайських реформ
Арабська Африка: успіхи і невдачі
Конкурентоспроможність і комерційний успіх у сучасних умовах
Успіх персональних продажів
Історія культури
Історія сімейного законодавства
Предмет історії культурології
Нова економічна історія Д. Норта
ВВЕДЕННЯ В ДИСЦИПЛІНУ "ІСТОРІЯ БІЛОРУСІ"
Теорія та історія зарубіжної літератури
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси