Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сплата ПДВ в різних митних процедурах

Визначення митних процедур та умови їх застосування (за винятком процедури переміщення припасів) містяться у розділі VI Федерального закону № 311-ФЗ, а саме:

o випуск для внутрішнього споживання;

o міжнародний митний транзит;

o тимчасове ввезення;

o переробка на митній території;

o переробка поза митної території;

o переробка для внутрішнього споживання;

o митний склад;

o знищення;

o відмова на користь держави;

o реекспорт;

o реімпорт;

o магазин безмитної торгівлі;

o переробка під митним контролем;

o вільна митна зона і вільний склад;

o знищення товарів;

o відмова від товару на користь держави.

Митну процедуру випуску для внутрішнього споживання

Це митна процедура, при якій ввозяться на митну територію Російської Федерації товари залишаються постійно на цій території без зобов'язання про їхній вивіз з цієї території. При цій процедурі податок на додану вартість сплачується в повному обсязі. Згідно ст. 177 НК РФ терміни та порядок сплати податку на додану вартість при ввезенні товарів на митну територію Російської Федерації встановлюються митним законодавством Російської Федерації. Платник податку має право скористатися податковим вирахуванням, але тільки після прийняття на облік зазначених товарів (робіт, послуг) і за наявності відповідних первинних документів.

При ввезенні товарів на митну територію Російської Федерації замість рахунків-фактур підставою для прийняття до відрахування сум податку на додану вартість є митна декларація та платіжні документи, що підтверджують фактичну сплату податку на додану вартість митному органу.

Приклад

15 червня п. р. організацією в митну процедуру випуску для внутрішнього споживання на митну територію Російської Федерації ввезені комп'ютери вартістю 200 000 євро. Курс євро, встановлений ЦБ РФ на дату оформлення митної декларації, склав 40,0 руб. за 1 євро.

Для проведення процедури розмитнення, організація зобов'язана обчислити та сплатити:

o збори за митне оформлення в рублях на загальну суму 13 000 руб.;

o мито, встановлену по даному виду товару в розмірі 5%, в сумі 400 000 руб. (40 · 200 000 · 0,05);

o ПДВ в сумі 1 512 000 руб.[(40 · 200 000) + 400 000] · 0,18.

При дотриманні умов, передбачених ст. 171 і ст. 172 НК РФ організація має право застосувати податкове вирахування з ПДВ в сумі 1512 000 руб.

Митна процедура реімпорту

Реімпорт товарів - процедура, при якому російські товари, вивезені з території Російської Федерації відповідно до митної процедурою експорту, ввозяться назад у встановлені терміни без стягнення митних зборів, податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики. Для приміщення товарів під митну процедуру реімпорту товари повинні бути ввезені на територію Російської Федерації протягом десяти років з моменту вивезення і перебувати у тому ж стані, в якому вони були у момент вивезення, крім змін внаслідок природного зносу або втрат при нормальних умовах транспортування і зберігання та інших випадків, що визначаються в порядку, передбаченому митним законодавством Росії.

При приміщенні товарів під реімпорт сплачуються платником податків суми податку, від сплати яких він був звільнений, або суми, які були йому повернуті у зв'язку з експортом товарів відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 151 НК РФ, у порядку, передбаченому митним законодавством Російської Федерації. У НК РФ можливість вирахування ПДВ, сплаченого митному органу при ввезенні товарів за митною процедурою реімпорту, не передбачена.

Приклад

У липні п. р. під митну процедуру реімпорту організацією ввезений на територію Російської Федерації електрогенератор, який раніше (у попередньому році) був вивезений з території Російської Федерації. При вивезенні електрогенератора відповідно

з митною процедурою експорту в попередньому пеклі організації був повернутий ПДВ з бюджету на суму 200 000 руб. В липні поточну року при митному оформленні ввезеного обладнання організацією обчислені та сплачені збори за митне оформлення і ПДВ на суму 200 000 руб.

Переробка на митній території

Переробка товарів на митній території - митна процедура, коли іноземні товари використовуються у встановленому порядку для переробки на митній території Російської Федерації без застосування заходів економічної політики і з поверненням сум ввізних митних зборів і податків за умови вивозу відповідно до митної процедурою експорту продуктів переробки за межі території Російської Федерації.

Переробка товарів на митній території проводиться при наявності ліцензії митного органу Російської Федерації. Переробка повинна проводитися в терміни, що встановлюються митним органом Російської Федерації, у порядку, визначеному Митним кодексом Росії. Встановлення термінів повинно ґрунтуватися на економічно виправданою тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки. Сплата податку провадиться з подальшим поверненням сплачених сум податку при вивезенні продуктів переробки цих товарів з митної території Російської Федерації відповідно до пп. 4 п. 1 ст. 151 НК РФ. Повернення сум ПДВ при вивезенні продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту здійснюється митними органами Російської Федерації за умови дотримання положень Митного законодавства РФ, а також якщо продукти переробки вивозяться у термін не пізніше двох років з дня переміщення товару через кордон РФ.

Приклад

У лютому п. р. при ввезенні іноземних товарів, що використовуються для переробки на митної території Російської Федерації, організацією був сплачений ПДВ в сумі 900 000 руб.

В серпні цього ж року продукти переробки, при виготовленні яких іноземні товари були використані повністю, вивезені з території Російської Федерації. У вересні поточного року сплачений ПДВ було повернуто організації митним органом.

Процедура тимчасового ввезення

При приміщенні товарів під цю митну процедуру застосовується повне або часткове звільнення від сплати податку в порядку, передбаченому митним законодавством Російської Федерації і згідно з пп. 5 п. 1 ст. 151 НК РФ.

Тимчасове ввезення товарів - митна процедура, при якому користування товарами на території Російської Федерації допускається з повним або частковим звільненням від митних зборів, податків і без застосування заходів економічної політики. Тимчасово ввезені товари підлягають поверненню в незмінному стані, крім змін внаслідок природного зносу або втрат при нормальних умовах транспортування і зберігання. Загальний граничний термін тимчасового ввезення товарів не більше двох років. В рамках цього строку митний орган встановлює конкретний термін, протягом якого товар, виходячи з мети й обставин його ввезення, може тимчасово перебувати на території Російської Федерації.

При ввезенні товарів у даній процедурі митним органом може бути застосовано як повне, так і часткове звільнення від сплати митних зборів і податків. При частковому звільненні за кожний повний та неповний місяць декларантом сплачується 3% від суми, яка підлягала б сплаті, якби ввезені товари були випущені для внутрішнього споживання. Загальна сума стягнутих мит та податків не повинна перевищувати суми мит та податків, які підлягали б сплаті на момент ввезення, якби товари були випущені для внутрішнього споживання. Якщо зазначені суми стануть рівними, товар вважається випущеним для внутрішнього споживання за умови, що у відношенні цього товару не застосовуються заходи економічної політики.

Митний орган, що надав дозвіл на застосування процедури тимчасового ввезення, встановлює користувачеві даної процедури (бенефіціару) конкретні терміни сплати митних платежів.

Приклад

3 вересня п. р. організація, яка виробляє будівельні матеріали та є платником ПДВ, ввезла на територію Російської Федерації відповідно до митної процедурою тимчасового ввезення стенд іноземного виробництва для демонстрації на своїх виробничих площах зразків готової продукції з метою їх продажу. Строк тимчасового ввезення чотири місяці. Вартість стенду 10 000 дол. США. При ввезенні організацією сплачені збори за митне оформлення, митна мито - 480 руб. · 0,03 і ПДВ - 1464 руб.[(10 000 · 27,06 + 480) · 0,181 х 0,03]. Курс долара США, встановлений ЦБ РФ на дату оформлення ВМД, склав 27,06 крб. за 1 дол. США.

У відповідності з встановленим графіком сплати митних платежів, організації необхідно щомісяця лікування терміну перебування стенда на території Російської Федерації сплачувати ПДВ митному органу в сумі 1 464 руб. і 14,40 руб. мита.

Митним законодавством РФ передбачена можливість продовження встановленого строку для тимчасового ввезення до трьох років. Якщо особа, яка ввезла на територію Російської Федерації товар за процедурою тимчасового ввезення, викупить цей товар, воно має звернутися до митного органу із заявою про випуск товарів для внутрішнього споживання. У цьому випадку митна процедура тимчасового ввезення завершується. Митним органом застосовуються ставки мит, інших податків, які діють на день прийняття ВМД із заявою митної процедури випуску для внутрішнього споживання; враховується митна вартість, визначена на момент тимчасового ввезення; за використану відстрочку сплати мита та податків стягуються відсотки за ставками, встановленим Центральним Банком РФ по наданих кредитах.

Переробка товарів поза території Російської Федерації

Переробка товарів поза митної території - митна процедура, при якій російські товари вивозяться без застосування до них заходів економічної політики і використовуються поза території Російської Федерації з метою їх переробки і наступного випуску продуктів переробки у вільний обіг на території Російської Федерації з повним або частковим звільненням від митних зборів і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.

При ввезенні товарів, приміщенні під митну процедуру переробки поза митної території, застосовується повне або часткове звільнення від сплати податку в порядку, передбаченому митним законодавством Російської Федерації і підп. 6 п. 1 ст. 151 НК РФ. Згідно з Порядком видачі ліцензій на переробку товарів поза території РФ ліцензія видасться російському особі, перемещающему російські товари для переробки, при дотриманні наступних умов:

o російські товари можуть бути ідентифіковані в продуктах переробки, за винятком випадків, визначених митним законодавством Росії;

o переробка товарів поза території РФ не завдає серйозного збитку інтересам російської економіки.

При ввезенні на територію Російської Федерації товарів, раніше вивезених з неї для переробки поза території Російської

Федерації відповідно до митної процедурою переробки за межами території РФ. податкова база з ПДВ визначається як вартість такої переробки.

Суми мит та податків визначаються виходячи з ставок, що застосовуються до продуктів переробки, помножених на вартість операцій з переробки. Іншими словами, податковою базою в даному випадку є вартість переробки, а ставка податку буде аналогічна тій, яка застосовується при реалізації товару на території Російської Федерації.

Приклад

У червні п. р. при процедурі переробки поза території Російської Федерації організація вивезла пресоване рослинна олія для його очищення з іноземної технології. 20 серпня очищену олію було ввезено на територію Російської Федерації. Вартість переробки відповідно до укладеного з іноземним партнером контрактом склала 30 000 євро. При ввезенні організацією сплачені збори за митне оформлення, митна мито - 140 000 руб. і ПДВ. Курс євро, встановлений ЦБ РФ па дату прийняття ВМД, склав 34,08 руб. за 1 євро.

При ввезенні масла за процедурою переробки віс території Російської Федерації ПДВ повинен бути обчислений виходячи з податкової ставки 10% (підп. 1 п. 2 ст. 164 НК РФ). Сума податку дорівнює 116 240 руб.[(30 000 · 34,08 + 140 000) · 0,10].

Сума обчисленого та сплаченого ПДВ приймається до податковому відрахуванню в установленому порядку.

При приміщенні товарів під митні процедури транзиту, митного складу, реекспорту, безмитної торгівлі, вільної митної зони, вільного складу, знищення та відмови на користь держави, переміщення припасів ПДВ не сплачується.

При переміщенні фізичними особами товарів, призначених для особистих, сімейних, домашніх і інших, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності потреб, порядок сплати ПДВ визначається відповідно до митним законодавством Російської Федерації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості справляння податку на додану вартість при різних митних процедурах
Особливості справляння акцизів при різних митних процедурах
МИТНІ ПРОЦЕДУРИ
Характеристика митних процедур
Порядок і процедури переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон Російської Федерації
Митні процедури
Терміни сплати і порядок обчислення митних зборів
Порядок, форми та строки сплати митних платежів
Порядок і форми сплати митних зборів, податків
Порядок обчислення і сплати податку на додану вартість в митній справі
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси