Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Службовий твір

1. Авторські права на твір науки, літератури чи мистецтва, створене в межах встановлених для працівника (автора) трудових обов'язків (службовий твір), належить автору.

2. Виключне право на службовий твір належить роботодавцю, якщо трудовим або іншим договором між роботодавцем і автором не передбачено інше.

Якщо роботодавець протягом трьох років з дня, коли службовий твір було надано в його розпорядження, не почне використання цього твору, не передасть виключне право на нього іншій особі або не повідомить автору про збереження твори в таємниці, виключне право на службовий твір належить автору.

Якщо роботодавець в термін, передбачений в абзаці другому цього пункту, почне використання службового твору або передасть виключне право іншій особі, автор має право на винагороду. Автор набуває зазначене право на винагороду у випадку, коли роботодавець прийняв рішення про збереження службового твору таємно, і з цієї причини не розпочав використання цього твору в зазначений строк. Розмір винагороди, умови і порядок його виплати роботодавцем визначаються договором між ним і працівником, а в разі спору - судом.

3. У випадку, коли у відповідності з пунктом 2 цієї статті виключне право на службовий твір належить автору, роботодавець має право використовувати такий твір способами, зумовленими метою службового завдання, ів випливають із завдання межах, а також оприлюднити такий твір, якщо договором між ним і працівником не передбачено інше. При цьому право автора використовувати службовий твір способом, не обумовленим метою службового завдання, а також хоча б і способом, обумовленим метою завдання, але за межами, що випливають із завдання роботодавця, не обмежується.

Роботодавець може при використанні службового твору вказувати своє ім'я чи найменування або вимагати такого зазначення.

Програми для ЕОМ і бази даних, створені за замовленням

1. У випадку, коли програма для ЕОМ або база даних створена за договором, предметом якого було її створення (за замовленням), виключне право па таку програму або таку базу даних належить замовнику, якщо договором між підрядником (виконавцем) і замовником нс передбачено інше.

2. У разі, коли виключне право на програму для ЕОМ чи базу даних у відповідності з пунктом 1 цієї статті належить замовнику, підрядник (виконавець) вправі, оскільки договором нс передбачено інше, використовувати таку програму або таку базу даних для власних потреб на умовах безоплатної простий (невиключної) ліцензії протягом всього терміну дії виключного права.

3. У разі, коли відповідно до договору між підрядником (виконавцем) і замовником виключне право на програму для ЕОМ чи базу даних належить підряднику (виконавцю), замовник має право використовувати таку програму або таку базу даних для власних потреб на умовах безоплатної простий (невиключної) ліцензії протягом всього терміну дії виключного права.

4. Автор створених за замовленням програми для ЕОМ чи бази даних, якому не належить виключне право на таку програму або таку базу даних, має право на винагороду згідно з абзацом третім пункту 2 статті 1295 цього Кодексу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Перехід творів у суспільне надбання
Вільне відтворення творів у особистих цілях
Відповідальність за договорами, що укладаються твору автором
Право на недоторканність твору і захист твору від спотворень
Програми для ЕОМ і бази даних, створені при виконанні робіт за договором
Федеральна служба з оборонного замовлення (Рособоронзаказ)
Договір авторського замовлення
Внутрішньо створені НМА
Державна реєстрація програм для ЕОМ і баз даних
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси