Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Акцизи

Порядок обчислення і сплати податку визначено главою 22 НК РФ.

Підакцизними товарами є: спирт етиловий; алкогольна продукція; тютюн; легкові автомобілі і мотоцикли; автомобільний бензин; дизельне паливо та ін

Платниками податків акцизів визначені:

(1) організації;

(2) індивідуальні підприємці;

(3) особи, визнані платниками податків податку у зв'язку з переміщенням товарів через митний кордон.

Об'єктами оподаткування є:

(1) реалізація на території РФ особами вироблених ними підакцизних товарів;

(2) передача на території РФ особами вироблених ними підакцизних товарів для власних потреб;

(3) передача в структурі організації вироблених підакцизних товарів для подальшого виробництва непідакцизних товарів;

(4) ввезення підакцизних товарів на митну територію РФ та ін

Не підлягають оподаткуванню акцизами деякі операції, зокрема:

(1) передача підакцизних товарів одним структурним підрозділом організації іншого;

(2) експорт підакцизних товарів;

(3) первинна реалізація конфіскованих підакцизних товарів на промислову переробку та ін.

При реалізації платником податку підакцизних товарів податкова база визначається в залежності від ставок, встановлених щодо цих видів товарів. Податкова база визначається окремо по кожному виду підакцизних товарів:

(1) по товарах, на які встановлено тверді ставки, - обсяг реалізованих (переданих) підакцизних товарів в натуральному вираженні;

(2) по товарах, на які встановлено адвалорні ставки, - вартість реалізованих підакцизних товарів.

Податковий період - календарний місяць.

Ставки податку єдині на всій території Росії і поділяються на два види: тверді, встановлюються в абсолютній сумі на одиницю обкладання; адвалерні, що встановлюються у відсотках до вартості підакцизних товарів. Ставки акцизів змінюються щодня, вони передбачені ст. 193 НК РФ, тому необхідно постійно відслідковувати ці зміни.

Величина акцизу визначається платником податку самостійно. Сума акцизу в регістрах бухгалтерського обліку повинна бути виділена окремим рядком, так як обчислення акцизу розрахунковим шляхом за цими документами не проводиться. Якщо платник податків не веде окремого обліку товарів і сировини, що оподатковуються за різними ставками, застосовується максимальна ставка по всім товарам.

При обчисленні суми акцизу підлягають вирахуванню: (а) суми акцизу, сплачені платником податку при придбанні або ввезенні в РФ підакцизних товарів, надалі використані як сировина для виробництва підакцизних товарів; (б) суми акцизу у разі повернення або відмови від підакцизних товарів покупцем;

(в) суми акцизу, обчислені з сум авансових чи інших платежів в рахунок оплоти майбутніх поставок, та ін Якщо сума акцизу, сплачена постачальникам, виявиться більше суми акцизу, нарахованого за реалізованими товарами, вона підлягає заліку в рахунок платежів наступних податкових періодів, а якщо не була зарахована, підлягає поверненню платнику податку.

Податок з підакцизних товарів сплачується там, де ці товари виробляються. При цьому платники податків повинні подати до податкового органу за місцем своєї реєстрації податкову декларацію в строк не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним.

Податок на видобуток корисних копалин

Порядок обчислення і сплати податку визначено главою 26 НК РФ. Податки на видобуток корисних копалин покликані регулювати процеси природокористування і питання охорони природи.

Платниками податків податку вважаються організації та індивідуальні підприємці, які визнаються користувачами надр.

Об'єктом оподаткування визнають видобуток корисних копалин з надр на території Російської Федерації, так і на території, що перебуває під юрисдикцією Росії. До них відносять: товарний вугілля і горючі сланці; торф; нафта, газовий конденсат; товарні руди; гірничо-хімічну сировину (фосфоритові руди, калійні і магнієві солі тощо); сировина рідкісних металів; сировина, що використовується в будівельній індустрії (гіпс, крейда, пісок, галька, гравій тощо); камнесамоцветное сировину (топаз, бірюза тощо); концентрати, що містять дорогоцінні метали; сіль харчова; природні лікувальні мінеральні води.

Нс визнається об'єктом оподаткування видобуток загальнопоширених корисних копалин індивідуальним підприємцем безпосередньо для особистого споживання.

Платник податків визначає податкову базу як вартість видобутих корисних копалин окремо щодо кожного виду видобутої корисної копалини. Кількість встановлюється прямим або непрямим методом. Прямий метод передбачає застосування вимірювальних засобів і враховує їх фактичні втрати. Суть непрямого методу полягає в тому, що кількість обчислюється розрахунковим шляхом виходячи з показників вмісту корисних копалин у видобутій з надр мінеральній сировині. Оцінка вартості видобутих корисних копалин визначається платником податку самостійно одним з наступних способів:

(1) виходячи зі сформованих у платника податків за соотвстствующий податковий період сум реалізації без урахування субсидій;

(2) виходячи зі сформованих у платника податків за відповідний податковий період сум реалізації видобутої корисної копалини;

(3) виходячи з розрахункової вартості видобутих корисних копалин.

Податковим періодом по даному податку визнається календарний місяць.

Сума податку за здобутим корисних копалин обчислюється як відповідна податковій ставці відсоткова частка податкової бази.

Сума податку, що підлягає сплаті за підсумками податкового періоду, сплачується не пізніше 25-го числа місяця, наступної за закінченням податкового періоду.

Податкова декларація подається платником податку в податкові органи за місцем знаходження (місцем проживання) платника податків не пізніше останнього числа місяця, наступного за минулим податковим періодом.

Мінімальний розмір ставки податку - 3,8% встановлено на калійні солі, газовий конденсат оподатковується за найвищою ставкою 17,5%, ставки податку передбачені ст. 342 НК РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Акцизи
Акцизи
Податок на видобуток корисних копалин
Податок на видобуток корисних копалин (ПВКК)
Літосфера: грунт, корисні копалини
Розміщення та економічна оцінка нерудних корисних копалин
Податок за видобуток (вилучення) природних ресурсів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси