Меню
Головна
 
Головна arrow Фінанси arrow Біржова справа
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Психологічні фактори електронної торгівлі

Психологія електронного трейдингу

Працювати і виконувати операції на фінансових ринках досить складно. Для прогнозування рухів на ринку трейдери використовують безліч інструментів. Різні типи особистостей - гравці, які торгують на короткострокових інтервалах, і стратегічні інвестори, що вкладають кошти надовго, - всі мають одну мету: досягти фінансового успіху. Однак спостерігається стійка залежність успіху від того, наскільки у них опрацьовані стратегія і тактика поведінки на фінансовому ринку, усвідомлено розуміння і оцінено управління власною особистістю.

Не так давно всі операції на фінансових ринках здійснювалися по телефону. Клієнти повинні були телефонувати своєму брокеру і робити заявки, а дилери одночасно дзвонили операторам торгових майданчиків з наказами виконання. Але поступово на ринки та брокерські контори всього світу прийшли системи електронної торгівлі.

Системи електронної торгівлі в даний час доступні як корпоративним, так і приватним клієнтам, їх можна запозичити в Інтернеті і використовувати, налаштувавши таким чином, щоб біржові накази віддавалися автоматично.

Для багатьох поява таких систем не змінило підходи до трейдингу. Окремі спекулянти, напівпрофесійні і професійні учасники ринку просто адаптували свої торгові стратегії до систем електронної торгівлі і продовжили працювати як ні в чому не бувало. Проте розумне ставлення до електронних фінансових ринків вимагає не тільки майстерності володіння власною торговою стратегією, але і повного розуміння нової технології. Далі розглянемо основні моменти, які вимагають ретельного вивчення при торгівлі на електронних фінансових ринках.

Торгівля за межами електронного середовища - це завдання, що вимагає уважного до себе ставлення. Вміння контролювати свої емоції та керувати ними під час торговельної сесії так само важливо, як і метод аналізу, який використовується в інвестиційній стратегії. Електронний трейдинг збільшує важливість цієї задачі, так як він має інший динамікою, яка здатна відвернути увагу учасника ринку, змусивши її тим самим відступити від своїх основних принципів інвестування. Завдання пригнічує трейдера потоком реал-тайм ринкових даних, перекладає весь ризик укладання угоди брокера па трейдера і змушує останнього багато разів роздумувати про правильності своїх дій під час роботи з системою електронної торгівлі. У такому середовищі учасник ринку відволікається від трейдингу на безліч інших речей.

Питання особистого настрою на трейдинг в електронній торгівлі схожий на інші електронні ігрові засоби, як, наприклад, онлайн-казино або інтернет-аукціони. Багато трейдерів сприймають електронні торгові системи просто як одну з форм інтернет-розваг, забуваючи про те, що все це має відношення до роботи па фінансових ринках, так як співвідношення прибуток/збиток в інвестиціях, спекуляціях і просто грі значно відрізняються один від одного. Трейдери, які беруть участь в електронних торгах, повинні чітко розуміти, чим саме вони займаються на ринку та яка ймовірність виграшу в кожної обраної стратегії.

Середовище електронного ринку значно відрізняється від тієї, в якій раніше відбувалися торги на фінансових ринках. Найчастіше переваги торгових платформ змушують змінити частину торгових звичок, щоб навчитися працювати в нових умовах. Тепер заявки приймаються не з допомогою перекрикивания з контрагентом, маніпуляцій пальцями або телефонного дзвінка дилера, готового дати раду і провести операцію. Все це робиться за лічені частки секунди шляхом натискання на клавіатурі клавіші або клацання миші. Електронний трейдинг істотно змінив саму динаміку ринкового середовища.

Електронний трейдинг вимагає великих навичок роботи з комп'ютером. Для успішної передачі заявок па глобальні електронні біржі і назад потрібна бездоганна робота безлічі мереж, комп'ютерних серверів в країні і за кордоном, а також приймає дані системи. Для того щоб прийнята заявка відобразилася у вашій системі, весь процес повторюється. Зрозуміло, ні для однієї технології нс існує 100%-ної захисту від збоїв, що лише підкреслює важливість систем відновлення та архівування даних. Одне з найголовніших переваг електронного трейдингу полягає в тому, що він дає доступ на ринок в лічені секунди. Але один невірний рух мишею або не та натиснута клавіша можуть так само швидко привести до катастрофи. Хоча подібні недоліки не пов'язані з індивідуальними методами аналізу або торговою стратегією, доведеться прийняти до уваги і такий незапланований ризик.

Проведення аналізу ринку є обов'язковим до укладення будь-якої угоди. Поява електронного трейдингу, його доступність і графічний інтерфейс, що чимось нагадує ігровий, відкрили безліч нових учасників доступ на ринок. Більшість з них - звичайні люди, які не мають стратегічної мети в трейдингу, вони просто клацають мишкою і бовтаються на ринку в надії, що на них проллється золотий дощ. Добре продуману теоретичну базу кожної угоди ніхто не відміняв і в умовах електронної торгівлі.

У процесі електронного трейдингу особлива увага приділяється ергономіці трейдера, підприємства інтерфейсу, ретельно продуманому плану "на всякий пожежний" та управління очікуваннями.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості укладення договору в електронній торгівлі в інформаційних системах загального користування
Використання електронного цифрового підпису
Чинники зниження витрат при використанні електронної комерції
ВИКОРИСТАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ В ЦІЛЯХ ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ
Електронно-цифрові технології у біржовій торгівлі
Використання електронного цифрового підпису
Психологія: розуміння, система психологічного знання
ПСИХОЛОГІЯ ЯК НАУКА
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН ЗАРУБІЖНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
 
Предмети
-->
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси
Пошук