Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративна відповідальність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Суб'єкти юрисдикційного виробництва

Особа, підозрювана у вчиненні адміністративного правопорушення

До учасників провадження у справі про адміністративне правопорушення відносяться особи, що здійснюють процесуальні дії, встановлені гол. 25 Кпап.

Під особою, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, мається на увазі фізична особа, в тому числі й наділена повноваженнями посадової особи, індивідуальний підприємець, а також юридична особа (див. ст. 2.3-2.6, 2.10 КоАП).

Зазначені особи надалі до винесення суддею, органом, посадовою особою постанови по справі відносяться до підозрюваних у вчиненні адміністративного проступку. Кпап відрізняє права і обов'язки осіб, щодо яких порушено провадження у справі про адміністративне правопорушення, прав і обов'язків осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності.

Суддя, орган, посадова особа, у віданні яких знаходиться провадження у зазначеній справі, вправі визнати обов'язковою присутність особи, щодо якої ведеться провадження у справі, при підготовці до розгляду даної справи. Особа, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, мають право користуватися послугами перекладача у випадках, передбачених ч. 2 ст. 24.2 Кпап.

Потерпілий. Моральний, фізичний (тілесний), репутаційний шкоду, майновий збиток, заподіяний потерпілому

Згідно ч. 1 ст. 25.2 Кпап, потерпілим є фізична або юридична особа, яким адміністративним правопорушенням заподіяно фізичний (тілесний), моральну або репутаційний шкоду або майновий збиток.

Під моральним шкодою (фізичними чи моральними стражданнями) розуміється шкода, заподіяна особі діями, що порушують його особисті немайнові права або посягають на належні громадянину інші нематеріальні блага, а також в інших випадках, передбачених федеральним законом (див. ст. 151 ЦК).

Наслідком протиправних зазіхань на інтереси суб'єкта підприємництва може бути заподіяння не тільки майнових збитків, але і репутаційного шкоди правоохоронюваним інтересам індивідуального підприємця або комерційної організації (див. ч. 2 ст. 3.1 Кпап, а також диспозицію ст. 5.13 Кпап).

Під фізичним (тілесним) шкодою, за змістом Кпап, мається на увазі легкий шкоду здоров'ю, заподіяну адміністративним правопорушенням. Заподіяння протиправним діянням тяжкого, середньої тяжкості шкоди здоров'ю людини, як правило, несумісно з адміністративною відповідальністю і кваліфікується як злочин у випадках, передбачених Кримінальним кодексом.

Протиправним діянням може бути заподіяна шкода (збиток) рухомим майнових об'єктів або нерухомості, які перебувають у потерпілого у власності чи на інших законних підставах. Шкоду, заподіяну в зазначених випадках, за змістом ст. 4.7 Кпап, є майновою шкодою. Шкоду або майновий збиток, заподіяний особистості або майну громадянина, а також майну юридичної особи адміністративним правопорушенням, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка заподіяла шкоду.

При заподіянні потерпілому фізичній особі одночасно морального, тілесного шкоди і майнового збитку компенсація моральної або репутаційного шкоди здійснюється незалежно від підлягає відшкодуванню майнових збитків.

Потерпілий повинен бути присутнім при розгляді справи про адміністративне правопорушення; його обов'язок з'явитися за викликом судді, органу, посадової особи, у провадженні яких знаходиться справа, передбачена лише у випадку опитування потерпілого як свідка (див. ст. 25.6 КоАП).

Потерпілий вправі оскаржити постанову про призначення адміністративного покарання, а також постанова про припинення провадження у справі (порядок оскарження та розгляду скарги визначено ст. 30.1-30.8 Кпап).

Потерпілий має право користуватися послугами перекладача у випадках, передбачених ст. 24.2 Кпап.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Юрисдикційну виробництво
Види адміністративно-юрисдикційних проваджень
Адміністративно - юрисдикційні провадження
Призначення адміністративного покарання при вчиненні кількох адміністративних правопорушень
Конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення
Предмет доказування по справі про адміністративне правопорушення
Відшкодування майнової шкоди та моральної шкоди, завданих адміністративним правопорушенням
Порядок відшкодування майнової шкоди та моральної шкоди, завданих адміністративним правопорушенням
Відшкодування при виробництві по кримінальній справі майнової шкоди та майнової компенсації моральної шкоди, заподіяної злочином
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси